Opět zdravím. Při přihlášení mám nastaveno jako uživatele jen sebe, ale chtěl bych si vytvořit i hosta, jenomže,když jsem si vytvořil dalšího uživatele (host)musím u něj zadat heslo.Zajímalo by mě,jak nastavím,aby jiný uživatel jako host nemusel psát heslo a mohl se přes hosta normálně přihlásit a zároveň se nemohl přihlásit na můj účet logicky:-)Diky
Na to se špatně hledá odpověď, když nevíme o jaký jde systém. Střelím od boku, že jde o klasické Ubuntu, případně nějaký jiný linux s přihlašováním přes GDM. Pak by mělo stačit přidat souboru "/etc/pam.d/gdm" následující řádek:
auth sufficient pam_listfile.so item=user sense=allow file=/etc/X11/gdm/nopassusers.txt onerr=faila vytvořit soubor "/etc/X11/gdm/nopassusers.txt", do kterého se zapíší přihlašovací jména uživatelů, kteří mají přístup bez hesla (jeden login na jeden řádek).
chceš se přihlašovat normálně bez hesla...
Normální je přihlašovat se s heslem!, jinak si zaděláváš na problém při přihlašování více uživatelů!
Já na přihlašování bez hesla nevidím nic špatného, pochopitelně by se to z bezpečnostních důvodů nemělo týkat roota, ale co by na tom jinak mělo vadit?
Je to mimochodem asi jediný způsob, jak zpřístupnit linux malým dětem.