Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???  (Přečteno 3592 krát)

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Nevite nekdo, jak nastavit, aby se pri prepinani aplikaci pomoci zkratky ALT+TAB zobrazovaly vsechny aplikace ze vsech ploch?   ...je to strasne zdlouhave se preklikavat mysi!  :(

Diiiky za napady!  :)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2007, 17:27:48 »
Neřešíte už náhodou stejnou věc tady?

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2007, 18:57:51 »
Citace: vojtech.t
Neřešíte už náhodou stejnou věc tady?
ANO ale i NE  ;)

Toto tema bezelo a bezi o necem trochu jinem, ale je pravda ze i teto veci se to dotklo jednou otazkou a naslednou odpovedi od uzivatele c4pp4:

"Gnome používá jako výchozí správce oken Metacity, který to zřejmě neumožňuje: gconf-editor -> /apps/metacity/global_keybindings. A máš pravdu, Beryl to umí."

Vzhledem k tomu, ze v jeho odpovedi je sluvko "zrejme", ptam se na stejnou vec v novem tematu.

Mam ale otazku na Vas. Proc se proboha vsichni moderatori zapojuji do temat ktere ctu tak prapodivnym zpusobem??? Ja mel za to, ze mate byt ti co vi o Ubuntu max. nejvic ale kdyz clovek zada radu, tak se zmuzete na presunuti temata do jineho vlakna, obvinovani ze clovek necte vsechny predesla temata, nebo poznamky o tom, ze uz to resim jinde... co takhle odpovedet na otazku v tematu!?

Kdyby jste si nevsimnul, tak se ptam na to, jak prochazet pomoci Alt+Tab okna otevrena na vsech plochach. Pripada mi to jako prkotina, kterou by profici jako moderatori oficialniho fora pro Ubuntu meli zvladat levou zadni a me, jakozto naprosto novemu uzivateli, ktery prechazi ze Suse a KDE, tato prkotina hrozne otravuje zivot!  :(


Dekuji

Vojtin

  • Host
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2007, 19:07:27 »
moderátor nemusí být profík, navíc nikdo neví všechno, zvláště pak o linuxu.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2007, 19:09:07 »
Citace: Dava
Mam ale otazku na Vas. Proc se proboha vsichni moderatori zapojuji do temat ktere ctu tak prapodivnym zpusobem??? Ja mel za to, ze mate byt ti co vi o Ubuntu max. nejvic ale kdyz clovek zada radu, tak se zmuzete na presunuti temata do jineho vlakna, obvinovani ze clovek necte vsechny predesla temata, nebo poznamky o tom, ze uz to resim jinde... co takhle odpovedet na otazku v tematu!?
Hlavním účelem administrátorů a moderátotrů není odpovídat na otázky tazatelů (to bychom koneckonců zvládli i jako "obyčejní lidé"), ale i přesto odpovídáme víme-li. Naší hlavní prací zde, je dohlížet na funkčnost fóra - zamykat a mazat nevhodná témata (spamy, flame, témata nesouvisející s zaměření serveru...), zamykat a mazat duplicitní příspěvky (to ze dvou důvodů - aby na fóru nebyly tisíce stejných dotazů a také pro pohodlí jako tazatelů, tak odpovídajících → roztříštěnost diskuse nepomůže nikomu a vyvolá jen zmatek) dále přesouvat témata do správných sekcí (pro pohodlí těch, kteří budou mít podobné problémy a budou chtít efektivně hledat řešení a těch, kteří chtějí odpovídat - hodně lidí se dívá jen do témat, která jsou jim blízká).

Citace: Dava
Kdyby jste si nevsimnul, tak se ptam na to, jak prochazet pomoci Alt+Tab okna otevrena na vsech plochach. Pripada mi to jako prkotina, kterou by profici jako moderatori oficialniho fora pro Ubuntu meli zvladat levou zadni a me, jakozto naprosto novemu uzivateli, ktery prechazi ze Suse a KDE, tato prkotina hrozne otravuje zivot!  :(
Nejsem škodolibý, když vím tak poradím.

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #5 kdy: 11 Května 2007, 19:22:37 »
O přepínání pomocí Alt + Tab se stará správce oken, v případě GNOME je to standardně Metacity. Bohužel, zdá se, že zrovna tohle právě neumí.

Nicméně nezoufejte, nic vám nebrání vyměnit je za jiný (prostředí GNOME vám přitom zůstane zachováno). Můžete třeba vyzkoušet xfwm4, správce oken z XFCE.
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install xfwm4 xfce4-mcs-manager
killall metacity && xfwm4 &
V xfce-setting-show si pak nastavíte, co potřebujete. Přepínání na všech plochách by měl (slyšel jsem) umět.

Pokud se vám zalíbí a budete jej chtít "natrvalo", podrobný návod + další tipy naleznete tady.

EDIT: Už nikdy nebudu radit nic, co jsem osobně nevyzkoušel. Opraveno, funguje.

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #6 kdy: 11 Května 2007, 19:41:32 »
Citace: vojtech.t
Hlavním účelem administrátorů.....
Asi jsem ani zadnou jinou odpoved neocekaval...  :-/  Ono se ma otazka ani tak netykala vasich pripominek (i kdyz...), ale v jinem tematu me vas kolega kamenoval a ani necetl. "Hod kamenem ty jenz jsi bez viny!"  ;)

...myslim, ze na to by si meli administratori a moderatori dat HODNE velky pozor.

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #7 kdy: 11 Května 2007, 19:44:41 »
No to je konecne reakce! NOVY SPRAVCE OKEN! Dekuji!!!  ;)

A ktery je takovy nej???
    ...stabilnejsi
    ...intuitivnejsi

A je jich vubec vice?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #8 kdy: 11 Května 2007, 19:46:21 »
Citace: Dava
Asi jsem ani zadnou jinou odpoved neocekaval...  :-/
Neměl jste se tedy ptát :).
 
Citace: Dava
Ono se ma otazka ani tak netykala vasich pripominek (i kdyz...), ale v jinem tematu me vas kolega kamenoval a ani necetl. "Hod kamenem ty jenz jsi bez viny!"  ;)
Musíte nás chápat - denně se zde objeví několik (desítek) dotazů, které jsou buď vyřešeny ve FAQ (které opravdu neexistují jen tak), nebo postrádají základní informace (lidé se ptají na problém s hw a neuvedou, o jaký se jedná...), případně odporují zdravému rozumu → pak se nedivte, že nám občas ujedou nervy (nemělo by se to stávat, ale stává se...).
Citace: Dava
...myslim, ze na to by si meli administratori a moderatori dat HODNE velky pozor.
Na co (nebo snad koho?)?

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #9 kdy: 11 Května 2007, 20:05:16 »
NEJ: (pozor, pouze subjektivní názor)

- NEJlehčí (a velmi, ehm, flexibilní): Openbox
- NEJvíce HARD-CORE: evilwm, ratpoison & spol.
- NEJkonfigurovatelnější: Beryl (což ale vlastně není úplně tak správce oken)
- NEJproklínanější: Metacity (i když naprosto skvělá funkce snapování oken se stisknutým Shiftem mne u něj stále drží)
- NEJpohodlnější: Možná právě XFWM4...
- NEJzastávanější v různých debatách: poněkud nezvyklý Window Maker

Je jich ještě mnohem více, a jejich fanoušci se tu jistě brzy ozvou. Všechny se, pokud vím, dají použít společně s GNOME. XFWM4 vám ale asi bude plně vyhovovat, má i vlastní (a velmi stabilní) composite-manager pro různé stíny a průhlednosti...

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #10 kdy: 11 Května 2007, 20:10:20 »
Citace: vojtech.t
Na co (nebo snad koho?)?
Na zbytecne peskovani a nebo hure na neopravnene peskovani. Tusim vcera se na me rozlitil vas kolega, ze otazka na kterou se ptam uz nekde byla zodpovezena, reagoval jsem na to ze jsem hledal hodne a nenasel, odpoved kolegy neco ve smyslu, ze asi spatne a poslal mi odkazy na dve temata ktere jsem nenasel... pritom, jedno z nich bylo mnou zalozene a druheho jsem take zucastnil, ale neresilo mou otazku v novem tematu.

...uz to nechme. Stejne to nikam nevede  ;)

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #11 kdy: 11 Května 2007, 20:17:58 »
Jejda  :-D  

no me jde hlavne o ulozeni sezeni a podporu a konfigurovatelnost funkce prochazeni okny pomoci klavesove zkratky Alt+Tab o cemz je vlastne toto tema  ;)  Pouzivam 8 ploch a v nich mam rozlozeno vse co potrebuju nejvic a casto potrebuju prave vec kterou delam na 8. kombinovat s veci kterou delam treba na 6. plose a pak me to klikani fakt desne stve.

Berylu se bojim bo mi hodne rozhasil cele prostredi.

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #12 kdy: 11 Května 2007, 20:19:05 »
Jo a diky za odkaz na navod, ale nedisponuji znalosti AJ  :(

Vojtin

  • Host
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #13 kdy: 11 Května 2007, 21:03:13 »
používam beryl a přepínam plochy pouhým najetím do horního levýho nebo horního pravýho rohu, nebo kolečkem myši. Další věc, kterou v berylu používám je zobrazení všech oken ze všech ploch a to najetím myši do pravýho spodního rohu.

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2007, 17:31:55 »
No tak jsem se s tim nejak popasoval a uz mi to jede  :)  Funguje mi Alt+Tab podle mych predstav a nastavil jsem si spoustu zajimavych blbinek - pruhlednost oken, vyzdvizeni okna pri ukazani mysi, atd

Jen jedna vec se mi nejak nedari. Podle navodu na odkazu od hodneho "dratenika" (diky drateniku!) se da soupnout nastaveni oken do System -> Volby -> Okna za pomoci tohoto kodu:

theine@cosmo:~$ cat /usr/share/gnome/wm-properties/xfwm4.desktop
[Desktop Entry]
Name=Xfwm4
Exec=xfwm4

# name we put on the WM spec check window
X-GNOME-WMName=Xfwm4

# our config tool
ConfigExec=xfce-setting-show
theine@cosmo:~$


Ja ale zadam prvni radek a dostanu hlasku:

cat /usr/share/gnome/wm-properties/xfwm4.desktop
cat: /usr/share/gnome/wm-properties/xfwm4.desktop: No such file or directory

Vi nekdo jak na to? Drateniku?  ;)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #15 kdy: 12 Května 2007, 17:40:12 »
To je jednoduchý... Vytvoř soubor,který bude obsahovat :
Kód: [Vybrat]
[Desktop Entry]
Name=Xfwm4
Exec=xfwm4

# name we put on the WM spec check window
X-GNOME-WMName=Xfwm4

# our config tool
ConfigExec=xfce-setting-show
Pojmenuj ho xfwm4.desktop a přesuň do /usr/share/gnome/wm-properties/

Pozn: Původní návod jsem nezkoumal,proto je možné,že je to trochu jinak ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #16 kdy: 12 Května 2007, 18:20:10 »
Diky... jede to v poho. Ja moc na ten radek nejsem  :(

Jan Nekvasil

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 620
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #17 kdy: 12 Května 2007, 18:34:28 »
Jsem rád, že funguje ke spokojenosti. Umět XFWM4 to snapování se Shiftem, co jej umí Metacity, hned jej používám taky. Ještě bych rád dodal, že spoustu témat pro XFWM najdete na http://xfce-look.org/index.php?xsortmode=high&page=0. Stačí stáhnout a rozbalit do ~/.themes (skrytý adresář v domovském adresáři).

Dava

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 121
    • http://www.pohori.cz
Jak prinutit Gnome aby Alt+Tab zobrazoval aplikace ze vsech ploch ???
« Odpověď #18 kdy: 13 Května 2007, 20:57:14 »
Akorat mam problem s velmi pomalym startem grafickeho prostredi (cca 4min) a pak mi pro zmenu nejede volba Alt+F2 - spustit aplikaci. Vypada to, ze se to nam anglickem foru resi, ale jak jsem psal anglicky mi to nic moc nerika..

..nevi nekdo jak na to?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.