Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu 704 - grub error  (Přečteno 1042 krát)

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Kubuntu 704 - grub error
« kdy: 15 Května 2007, 23:06:06 »
Prosím o radu ohledně instalace. Došel jsem do stavu, kdy mám HDD (SATA) s dvěmi primary partitions - jedna pro XP (funkční, aktivní), druhá pro Linux (10GB). Dále extedned, kde je 1x ntfs, 1x swap pro XP, a dva oddíly pro linux (data + swap).
CD s Kubuntu 704 nabootuje, v gpartu vidím oddíly. Pustím instalaci a v místě, kde se rozhoduje o disku volím pro instalaci oddíl s 10GB mount point "/"  a formátovat na ext3. Poslední krok mi to potvrdí a rozběhne se instalace, která však selže hláškou grub fatal error, není schopen se nainstalovat na hda. Je tam volba advanced, kterou jsem se chtěl pokusit nastavit kam se má zavaděč instalovat. Bohužel bez úspěchu. Tak jsem z toho blázen a moc bych chtěl vědět, kde dělám chybu. Předem díky za pomoc každému.

wapster

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Kubuntu 704 - grub error
« Odpověď #1 kdy: 18 Května 2007, 19:57:21 »
Kamo mam ten stejnej problem a taky nevim jak na to :/ fakt díky tomu kdo pomuze !!!

thomasio

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Kubuntu 704 - grub error
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2007, 21:20:28 »
Mel jsem tentyz probelm ( taky mam SATA a ATA disk ) . Win jsem nainstalovany nemel.
Nakonec jsem prisel na to, ze konfiguraci jsem si podelal sam, protoze jsem pri rozdelovani disku pomoci fdisku nezmenil typ partition u partition, na kterou jsem pak daval / ( ext3)
Fdisk dava standartne FAT.
Takze moje reseni:
1. spustit fdisk (napriklad: fdisk /dev/sda )
2. zmenit system id u pozadovane partition ( prikaz t )
3. Pro ext3 je to typ 83
4. ulozit zmeny a ukoncit ( prikaz w )

Hotovo

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.