Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkouseni Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu a problemy s tim spojene  (Přečteno 6665 krát)

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu a problemy s tim spojene
« kdy: 30 Května 2007, 11:17:50 »
Zdravim vsechny,

postupne pres LiveCD zkousim Ubuntu/Kubuntu/Xubuntu a dopracoval jsem se k temto problemum:

1) v Kubuntu mi pres Konqueror nejde Gmail (je mi jasne, ze je mozne doinstalovat Firefox, Operu) spis mi jde o to, zda se da Gmail nejak v Konqueroru rozchodit

2) v Xubuntu mi nejde otevrit .doc soubor pomoci Abiwordu - hlasi chybu "unhandled MIME type", delaji mi to jen nektere soubory , ve Win to pak otevrit lze bez problemu - nevi nekdo co s tim (krome instalace Open Office - to vim take :-))

3) rar jsem, rozchodil bez problemu pres EasyUbuntu, dalsi instalace pres EasyUbuntu (Totem, kodeky atd.) se mi zatim nedari, ale to muze byt tim LiveCD - snad :-)

Diky Petr

Chtel by jsem sem postupne davat vsechny problemy, na ktere prijdu
« Poslední změna: 10 Dubna 2008, 16:11:52 od Anna Taliánová »

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2007, 11:30:01 »
Konqueror: v nastaveni UserAgent nastavte profil Firefox
Abiword: jeho kompatibilita s wordovskymi DOC soubory je horsi nez u OpenOffice, to je znama vec
EasyUbuntu neni urcene pro LivecD (DesktopCD)

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2007, 12:04:58 »
2) Abiword .doc moc neumí, používejte OpenOffice
3) EasyUbuntu bych používat nedoporučoval...

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2007, 15:55:45 »
Konqueror po prenastaveni chodi v poradku

Zatim u mne vyhrava Xubuntu, prave se peru s ct24, ct1 :-)

Jeste otazka - nevi nekdo kolik casu muze trvat start OpenOffice 2 na Pentiu 4-M 1,7 GHz, 256 Mb RAM ? Pracuji hodne s kancelarskymi programy (samozrejme vsichni pouzivaji .doc, .xls .ppt )

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2007, 16:00:16 »
OpenOffice se na linuxu spouští pomalu, protože narozdíl od win nemá žádný program pro rychlé spouštění (ve win se po spuštění systému automaticky spouští skript, který poté urychluje start oo)... Mě to trvá cca. 10-20 vteřin, ale na liveCD to může (a bude) trvat déle...

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #5 kdy: 31 Května 2007, 06:16:40 »
Nechci na Live CD zustat navzdy :-)) pouzivam k tomu, k cemu bylo asi prioritne urceno a to je vyzkouseni. Docela si myslim, ze se tim muze i porovnavat rychlost jednotlivych distribuci - pomalost CD mechaniky zvyraznuje rozdily v nich, napr. na Kubuntu se mi OOffice nacte pomerne v pohode, ale na Ubuntu ani nahodou, trva to tak minutu a neco a jeste pak je i pomale otevirani a nektere funkce.
Na Live CD se mi nepodarilo ani na jedne distribuci rozchodit ct24, ale to bude asi tim, ze to je Live CD, ze?
JInak jsem byl prijemne prekvapen pohodlnou a rychlou instalaci tiskarny HP Laser Jet 1320, Scanner Canon Lide 25 uz se mi nepodaril (zkousel jsem to jen v grafickem instalatoru Xubuntu)

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #6 kdy: 31 Května 2007, 09:20:16 »
Jde nejak nasilne ukoncit bezici (ale zamrzlou) aplikace v ubuntu? Vim ze by melo existovat neco jako kill, ale zaboha nemuzu najit kde ... (vim, ze v terminalu:-))

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #7 kdy: 31 Května 2007, 09:20:38 »
Jen moje zkušenost:

když jsem takto testoval UBUNTU, tak přechod z LIVE CD na DUAL BOOT W2k a UBUNTU mne přesvědčilo během týdne, že UBUNTU. Umožňuje to nainstalovat si spoustu aplikaci a z nich si vybrat co opravdu vyhovuje a ty ostatní poté odinstalovat.
Jinak OO se mi na AMD ATHLON XP 1,4 GHz spouští do 15s - následný import DOC je podle velikosti tohoto souboru.

Podpora v komunitě je na 105%. (obdivuji někdy jejich trpělivost)
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

boby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 79
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #8 kdy: 31 Května 2007, 09:35:21 »
Citace: petos
Jde nejak nasilne ukoncit bezici (ale zamrzlou) aplikace v ubuntu? Vim ze by melo existovat neco jako kill, ale zaboha nemuzu najit kde ... (vim, ze v terminalu:-))
otvorit terminal , a zadat "ps -A" , vybrat proces a "kill 1234(PID)"
popripade pouzit "top" alebo "htop"

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #9 kdy: 31 Května 2007, 09:57:53 »
S ct24.cz není problém po doinstalování kodeků dle návodu.
Gmail mi v Konqueroru (KDE 3.5.7) funguje. Jak odesílání pošty tak čtení.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #10 kdy: 31 Května 2007, 12:31:51 »
Co vam pripada jako lepsi reseni :
a) nainstalovat Ubuntu a odinstalovat nektere veci

b) nainstalovat Xubuntu a priinstalovat nektere veci

a pripadne proc.

Zkousel jsem merit pocet bezizich procesu Ubuntu 103, Xubuntu 91, zkusil jsem i vytizeni pameti, ale to se mi nejak nepovedlo (vyslo mi hrozne nesmyslne cislo u Ubuntu, u Xubuntu to bylo 54 498 kB)

Kubuntu se mi zda moc slozite a neprehledne ...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #11 kdy: 31 Května 2007, 12:59:27 »
Citace: petos
Co vam pripada jako lepsi reseni :
a) nainstalovat Ubuntu a odinstalovat nektere veci

b) nainstalovat Xubuntu a priinstalovat nektere veci

a pripadne proc.
Je to naprosto jedno - vyberte si to prostředí, které vám více vyhovuje/více se vám líbí...
Jedinou věc, kterou bych dodal jako plus pro "normální" Ubuntu (s Gnome) je fakt, že většina návodů na wiki je psaná právě pro nastavení v Gnome (sice je vždy obsažena alternativa pro textové prostředí, ale pomocí "klikátek" je nastavení vysvětleno většinou jen pro Gnome).

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #12 kdy: 31 Května 2007, 13:19:08 »
Citace: petos
Jde nejak nasilne ukoncit bezici (ale zamrzlou) aplikace v ubuntu? Vim ze by melo existovat neco jako kill, ale zaboha nemuzu najit kde ... (vim, ze v terminalu:-))
buďto killall názov_programu, alebo xkill (ten sa mi páči najviac :))
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #13 kdy: 01 Června 2007, 10:46:55 »
Tak ted jsem si odskočil na Kubuntu - česká klávesnice oproti Ubuntu, Xubuntu bez problému, V konqueroru se mi jen špatně zobrazují některé znaky, zkoušel jsem přehazovat znakovou sadu, ale změny pouze k horšímu.
CT24 ani tady nejde (podotýkám jde o Live CD), v Kubuntu oproti Ubuntu a Xubuntu si nemusím nic nastavovat, vše odpovídá tak nějak tomu co jsem zvyklý (Win XP), zkoušel jsem i odinstalovat i instlovat některé programy (FF) a bez problémů.  Stejně tak se mi nainstalovala i HP Laser Jet 1320, na skeneru budu pracovat. Co se týká běžících procesů, je jich podstatně víc, ale rychlost je řekl bych srovnatelná s Ubuntu, Xubuntu je rychlejší - subjektivně a tak jak se samo nainstalovalo.

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #14 kdy: 02 Června 2007, 06:18:10 »
Pod KUbuntu jsem ykousel scanner Cano Lide 25, podporován je, ale nechodí mi ani pod Kooka ani pod Xsane. Našel jsem nějaké odkazy, kde se píše o problemech s právy při spouštění, ale nevim jestli to nebude prave problemem  Live CD

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #15 kdy: 02 Června 2007, 06:28:10 »

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #16 kdy: 02 Června 2007, 06:34:15 »
Nevím, jestli toto je řešení
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/sane-backends/+bug/85488/+viewstatus, ale stejně nerozumím ..
Fix= disable "usb selective suspend/resume' in linux-source

???

Pavelp

  • Host
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #17 kdy: 02 Června 2007, 08:05:06 »
Citace: petos
Tak ted jsem si odskočil na Kubuntu - česká klávesnice oproti Ubuntu, Xubuntu bez problému, V konqueroru se mi jen špatně zobrazují některé znaky, zkoušel jsem přehazovat znakovou sadu, ale změny pouze k horšímu.
CT24 ani tady nejde (podotýkám jde o Live CD), v Kubuntu oproti Ubuntu a Xubuntu si nemusím nic nastavovat, vše odpovídá tak nějak tomu co jsem zvyklý (Win XP), zkoušel jsem i odinstalovat i instlovat některé programy (FF) a bez problémů.  Stejně tak se mi nainstalovala i HP Laser Jet 1320, na skeneru budu pracovat. Co se týká běžících procesů, je jich podstatně víc, ale rychlost je řekl bych srovnatelná s Ubuntu, Xubuntu je rychlejší - subjektivně a tak jak se samo nainstalovalo.
Nezkoumejte pocet bezicich procesu, nema to pro amatera smysl. Vyzkousejete aplikace a pak se rozhodnete. Zkontrolujte si podle navodu na foru a wiki nastaveni cestiny. (soubory i18cs).

mindi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 34
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #18 kdy: 02 Června 2007, 21:32:53 »
Ja doporucuji Ubuntu. Xubuntu i Kubuntu jsem tez zkousel, ale byly mensi problemy. Ciste Ubuntu se mi jevi podstatne "vitalnejsi" a odladenejsi nez jeho klony.

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #19 kdy: 03 Června 2007, 13:51:49 »
Nevite nekdo, jak rychle bude chodit Ubuntu na Pentium 4 1,7GhZ, 256 Mb RAM notebook Compaq Evo N800v ??

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #20 kdy: 03 Června 2007, 14:49:36 »
z toho čo píšu ľudia na fóre, tak to asi nebude brutálne svižné, lepšia by bola 512 ram, ale bude to imho v poriadku. ja osobne by som ubuntu na taký hw dal.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #21 kdy: 03 Června 2007, 15:35:51 »
Uz se mi podarilo v xubuntu (stale Live CD) zeditovat xconf,org a dodat tam ceskou klavesnici, ale nevim jak potom ty zmeny uplatnit ....

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #22 kdy: 03 Června 2007, 15:40:38 »
Sorry xorg.conf :-)

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #23 kdy: 03 Června 2007, 15:59:14 »
Tak už jsem na to přišel, Ctrl + Alt + Backspace se ukončí Xserver, který se pak sám znovu nastartuje a už klávesnice šlape :-)

petos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 68
Zkouseni ubuntu/kubuntu/xubuntu a problemy s tim spojene
« Odpověď #24 kdy: 03 Června 2007, 17:06:44 »
Nevite nekdo jak pridat k hodinam v xubuntu i datum

Diky

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.