Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)  (Přečteno 3143 krát)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« kdy: 30 Května 2007, 22:39:06 »
http://www.micr.cz/scripts/detail.php?id=3888

MIČR doporučuje používání ODF, TXT, HTML a PDF.
To je určitě dobrý začátek, nemyslíte?
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #1 kdy: 30 Května 2007, 22:49:09 »
Tak to je přímo báječné! Ale nevím, jestli se to ujme...

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #2 kdy: 30 Května 2007, 23:18:53 »
Doporučení a prováděcí vyhlášky jsou jedna věc a zákon druhá =) ... ale i tak dobře... třeba k nám také dorazí nějaký věstník (AČR) =)

... ono totiž není problém dokázat, že správný wordovský dokument nelze korektně uložit v ODF... a máme zaděláno na vyjímku u stávajících archivních dokumentů atd. =)
Nicméně PDF už asi nikdo "neokecá", neboť ani freewarový PDFcreator se nám nepodařilo nachytat (dokonce funguje spolehlivěji než AdobeAcrobat, ale zatím není pro jehoVistu) =)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #3 kdy: 31 Května 2007, 10:32:03 »
nicméně freewarovost nezaručuje svobodný přístup - vlastník copyrightu může kdykoliv změnit licenci.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

anicka

  • Host
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #4 kdy: 01 Června 2007, 13:26:18 »
Bohužel k 1.6. 2007 Ministerstvo informatiky končí :-/ (ačkoliv jeho website bude fungovat dál) link viz zde - snaží se vláda ušetřit anebo můžeme spekulovat ještě o jiných důvodech? :-o
« Poslední změna: 16 Října 2007, 00:20:04 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #5 kdy: 01 Června 2007, 13:30:17 »
Já bych řekl, že to je šetření a mj. si také myslím, že samostatné ministerstvo informatiky je zbytečnost...
Jinak jeho činnost bude pokračovat - agenda přechází pod ministerstva vnitra, průmyslu a obchodu a ministerstvo pro místní rozvoj...

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #6 kdy: 01 Června 2007, 21:16:35 »
Myslím, že ministerstvo bylo zrušeno z tohoto důvodu: http://libor-popela.blogy.novinky.cz/0705/resite-slozitou-zivotni-situaci-pobavte-se

[vtip]
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #7 kdy: 01 Června 2007, 23:14:36 »
2 Jenda... to o tom FW jsem fakt nepochopil.... zmínil jsem pouze jeden FW program (z testovaných)... můžeš tak akorát diskutovat o otevřenosti/dokumentovanosti PDF =)

... a to zrušení?.... možná souvisí s budováním "policejního státu modrého ptáka ODSáka Langera"... proč taková centralizace informací?
.... mimochodem proč pod sebe stahuje všechny zpravodajské služby? (to nemá ve světě obdobu!!!)
... no ještě že VOZ zůstalo mimo =)

anicka

  • Host
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #8 kdy: 02 Června 2007, 03:05:20 »
Citace: vojtech.t
Já bych řekl, že to je šetření a mj. si také myslím, že samostatné ministerstvo informatiky je zbytečnost...
Jinak jeho činnost bude pokračovat - agenda přechází pod ministerstva vnitra, průmyslu a obchodu a ministerstvo pro místní rozvoj...
Osobně příliš nerozumím tomu, proč má být agenda rušeného ministerstva informatiky převedena právě pod ministerstvo vnitra (!), průmyslu a obchodu (?) a dále pod ministerstvo pro místní rozvoj (?). Co je na IT tak vnitrostátně zajímavého, že spadá pod MV ČR?! anebo tak ekonomicky - průmyslově interesantního (asi nějaký státní zájem anebo zakázka?), že bude také pod MPO ČR nebo že by podpora OS ve vládních nebo samosprávných strukturách v naší zemi (obecní úřady, městské úřady atd.) patřilo právě pod MMR ČR? Zdali bude mít Pepa Vopička na svým počítači OS Linux anebo OS Windows může být státu (potažmo MMR ČR i dalším ministerstvům) úplně jedno, ne? :-o
« Poslední změna: 16 Října 2007, 00:19:41 od Anna Taliánová »

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #9 kdy: 02 Června 2007, 03:34:18 »
Citace: anicka
...
neviem ako u vás, ale u nás (teda okrem toho že ministerstvo informatiky nemáme) ministerstvo vnútra zabezpečuje štátny informačný systém (rozumej všetky osobné údaje v policajných a iných štátnych databázach), väčšinu vnútornej správnej agendy a informačný systém miestnej štátnej správy. takže súvis s IT mi to dáva. inak agendu informatiky má na starosti ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Pavelp

  • Host
Ministerstvo informatiky doporučuje... (!)
« Odpověď #10 kdy: 02 Června 2007, 08:09:29 »
Citace: anicka
Citace: vojtech.t
Já bych řekl, že to je šetření a mj. si také myslím, že samostatné ministerstvo informatiky je zbytečnost...
Jinak jeho činnost bude pokračovat - agenda přechází pod ministerstva vnitra, průmyslu a obchodu a ministerstvo pro místní rozvoj...
Osobně příliš nerozumím tomu, proč má být agenda rušeného ministerstva informatiky převedena právě pod ministerstvo vnitra (!), průmyslu a obchodu (?) a dále pod ministerstvo pro místní rozvoj (?). Co je na IT tak vnitrostátně zajímavého, že spadá pod MV ČR?! anebo tak ekonomicky - průmyslově interesantního (asi nějaký státní zájem anebo zakázka?), že bude také pod MPO ČR nebo že by podpora OS ve vládních nebo samosprávných strukturách v naší zemi (obecní úřady, městské úřady atd.) patřilo právě pod MMR ČR? Zdali bude mít Pepa Vopička na svým počítači OS Linux anebo OS Windows může být státu (potažmo MMR ČR i dalším ministerstvům) úplně jedno, ne? :O
Nesmite brat vnitro jen jako policajty. To je cela statni sprava a TAM je prave dulezita jednak provazanost a vzajemna pristupnost databazi, druhak pouzivani rozumnych datovych formatu.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.