Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29  (Přečteno 24784 krát)

webbot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #25 kdy: 09 Června 2006, 22:15:18 »
Jak dopadla instalace Ubuntu 6.06 na notebook DELL Latitude D600?

viz - http://samba.sweb.cz/dell/index.htm

geoRG77

  • Host
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #26 kdy: 10 Června 2006, 21:42:54 »
Spíš mě zaujala ta recenze OpenSuse :-) Po pravdě to se moc nepovedlo... sice jsem nikdy Suse neměl, ale už bych ho ani nezkoušel, zlaté Ubuntu s GNOME. Už jen to menu je příšerné a ještě tam narvat KDE aplikace :-D Ale třeba to mohlo být jen spojením GNOME se Suse a pro KDE to mají odladěné, i proto osobně používám klasické Ubuntu ("monstrózní" KDE opravdu nemusím). Ale Ubuntu je i tak s podporou opravdu nejlepší, na mém NB jede prakticky vše (nepočítám vychytávky typu undervolting CPU apod).

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #27 kdy: 14 Července 2006, 19:22:39 »
Citace: Fidelio
3. je v 6.06 neco jako bylo u 5.10 ulozeni nastaveni pred vypnutim? protoze jsem si to tak jednou ulozil jeste v 5 a je to tam porad, a nechci pri spusteni spoustet vsechny programy jak sjem to chtel jednou kdyz jsem odchazel od rozdelane prace. U 6.06 jsem to nikde nenasal.
myslis ulozeni sessions? :-) Systém -> Sezení -> Automaticky ukládat sezení (imho)

jinak bych mel otazku.. mam Travelmate 2413NLC a omezovani CPU me nejak nejde :(
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

webbot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #28 kdy: 14 Července 2006, 22:43:01 »
Citace: reaper
jinak bych mel otazku.. mam Travelmate 2413NLC a omezovani CPU me nejak nejde :(
No podle hledani na webu jsem  nasel, ze tento notebook ma Intel Celeron M - v Celeronu snizovani frekvence CPU neni obsazeno - funguje to jen s Intel Pentium M s funkci SpeedStep - viz prispevek v teto diskuzi z 2006-06-04 13:49:08

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #29 kdy: 14 Července 2006, 23:49:25 »
aha.. :S bo Acer ma na to specialni soft ktery jede jen pod widlema.. a ten to umi no.. .S
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

ladza

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #30 kdy: 02 Srpna 2006, 16:12:33 »
Ad instalace na Dell D600

Instaloval jsem Kubuntu na tento notebook a mám následující problémy:

1.) Nefungují tlačítka pro ovládání hlasitosti a vypínání zvuku
2.) Nedaří se mi propojit notebook s TV přes S-Video kabel - ve Windows XP to šlo bez problémů

Dík za pomoc

ubuntu_master

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 55
Instalace Ubuntu Dapper Drake: Flight 6 na notebook ACER TravelMate 29
« Odpověď #31 kdy: 24 Ledna 2007, 18:29:14 »
b)  Nastavení WiFi pomocí  programu network-manager
Nainstalujte balíky network-manager a network-manager-gnome

V souboru /etc/network/interfaces přidejte komentář "#" před všechny síťová rozhraní, která chcete ovládat pomocí programu network-manager

sudo gedit /etc/network/interfaces

Restartujte počítač

Po restartu se v panelu objeví applet (na obrázku úplně vlevo) kde můžete ovládat a vybírat aktivní WiFi sítě. Jak vidíte přepnutí na jinou WiFi síť je otázka jednoho kliknutí.




1) Mohl by jste mi někdo napsat výpis toho souboru /etc/network/interfaces? Potřeboval bych vědět jak to mám zakomentovat přidáním komentáře "#".

2) Musím tam jednotlivé sítě nastavit nebo se ty WiFi sítě vyhledávají automaticky?
2a) Pokud je musím nastavit jak to udělám?

3) Co mám udělat, když se chci odpojit od WiFi sítě?


Díky za odpověď

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.