Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Právní obrana v ČR  (Přečteno 7023 krát)

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Právní obrana v ČR
« kdy: 05 Června 2007, 08:38:09 »
Tak mě tak napadlo, jesli není možné se proti těm záměrně medializovaným lžím z dílny Microsoftu (např. nedávných 235 patentů) u nás nějak právně bránit - samozřejmě nemyslím "dohodou" s Microsoftem. Napadlo mě trestní oznámení na Microsoft ČR s.r.o. pro šíření poplašné zprávy... nebo přímo na ředitele MS ČR?

Přeci jak k tomu např. můj zákazník, používající open source přijde, že mu někdo vyhrožuje kriminálem? Vždyť to je úplně to samé, jako vztah turista vs. anonym, který nahlásí na Ruzyni bombu... Ať si podobné zprávy vypouštějí v USA a ať je evropský Microsoft dementuje z důvodu neplatnosti SW patentů v Evropě!

Ha, a teď PR oddělení Mrkvosoftu pracuj! :D

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Právní obrana v ČR
« Odpověď #1 kdy: 05 Června 2007, 09:14:58 »
No, nevím, asi to nepůjde - nemůžeš zažalovat jen jednu pobočku, to přeci nejde... Navíc - zpráva o patentech (nemýlím-li se) ani nebyla určená pro ČR.. Nejsem právník a ani nemám v plánu být, ale podle mě musíš zažalovat zdroj Veřejný pomluvy (- neni o tomhle něco v zákoníku?)... A hlavně - kdo by se do toho pouštěl? Málokdo má zbytečný peníze na to, aby zažaloval Microsoft :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Právní obrana v ČR
« Odpověď #2 kdy: 05 Června 2007, 09:19:17 »
kozouch82: Myslím že právníci z Microsoftu by si tě rozebrali na nejmenší atomy a pak zase složili. To by se ti protočili panenky. Horší než vojáci jsou právníci. Dávej na ně bacha! :)
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Právní obrana v ČR
« Odpověď #3 kdy: 05 Června 2007, 09:37:56 »
souhlas, bacha na ně ;)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Právní obrana v ČR
« Odpověď #4 kdy: 05 Června 2007, 09:38:40 »
No zdroj zprávy je prostě Microsoft, mě je jedno, jestli to je ten český nebo americký, je to snad jedna společnost a pokud je MS ČR oficiální zastoupení (jako že asi je), tak by přeci mělo nést následky i ono.

No ta poplašná zpráva mě napadla dnes ráno - myslím, že takto nějak by se to opravdu dalo kvalifikovat... ale 100% nevím, právník nejsem.

djSmajky: V trestním oznámení a žalobě je rozdíl...

Neřeší tenhle problém taky částečně GPLv3?

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Právní obrana v ČR
« Odpověď #5 kdy: 05 Června 2007, 10:13:07 »
No, ať už jde o trestní oznámení, nebo žalobu, tak to stojí běhání kolem soudů a tak, nebo se mýlím?
Jinak bereme-li MS ČR jako zástupce celýho MS, tak to nejspíš jde, ale asi by to bylo trošku jinak... Ale to už chce prokonzultovat s nějakým právníkem...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

luposovs

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 149
Právní obrana v ČR
« Odpověď #6 kdy: 05 Června 2007, 14:44:11 »
Hm žalovat MS a nevědět definici poplašné zprávy to chce bud hodně velkou neznalost nebo hodně velký idealismus.Ono obecně kdo chce žalovat velkou firmu se na to nechystá s kamarádem který včera dostudoval práva ale s právní kanceláří za zády do které solí a solí a solí a doufá že se to vrátí.Oni kupodivu ty mrchy právnické nepracují zadarmo i když v US se žaluje cokoliv a to proto že jsou právnici co se specializují na žaloby  poměrně bizarní s tím že se neplatí předem nic nicméně dohoda je že v případě uspěchu chce procenta z vysouděné cifry.Tady ale nějaká zajímavá cifra nehrozí ani náhodou.
OS Ubuntu Edgy Eft-Window manager Beryl,komunikator Google Talk a Gajim.

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Právní obrana v ČR
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2007, 15:46:20 »
klid, u nás nejsou softwarové patenty platné a myslím, že ani nikde v Evropě. Soudit se tak můžete s MS akorát v Americe a tam, kde patenty platí (o žádné další zemi nevím..)

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Právní obrana v ČR
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2007, 19:32:32 »
kozuchu, ty nám lezeš na právnické fórum :)
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Právní obrana v ČR
« Odpověď #9 kdy: 05 Června 2007, 21:26:34 »
Citace: Jenda
kozuchu, ty nám lezeš na právnické fórum :)
Tož já věděl, že jsem se minul povoláním! :)))

Pánové, to je sice super hezké, že u nás a nikde v Evropě nejsou softwarové patenty platné (jinými slovy řečeno, jdu ihned k soudu, protože se mi nic nemůže stát :D) - nicméně, jak to souvisí s tím, že někoho v Česku mohla poškodit ta debilní zpráva o porušování (jakýchsi) patentů???

Jenda

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 671
    • http://launchpad.net/people/jenda
Právní obrana v ČR
« Odpověď #10 kdy: 05 Června 2007, 22:15:23 »
Máš pravdu, inu, je to FUD.
Navštivte nás na IRC: #ubuntu-cz @ irc.freenode.net
K mání trika a samolepky Ubuntu - případní zájemci nechť se mi ozvou.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Právní obrana v ČR
« Odpověď #11 kdy: 06 Června 2007, 08:06:49 »
Stejně nechápu, proč všichni zkoumají, jestli se dá zažalovat MS, když na to nikdo nemá čas, ani peníze... Kdepak, tohle kecání moc nevyřeší... :D
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Právní obrana v ČR
« Odpověď #12 kdy: 06 Června 2007, 10:54:14 »
Citace: djSmaky
Stejně nechápu, proč všichni zkoumají, jestli se dá zažalovat MS, když na to nikdo nemá čas, ani peníze... Kdepak, tohle kecání moc nevyřeší... :D
No promiň, ale když se o tom nebude mluvit vůbec, tak se to nikdy nezmění. Teď na to třeba nemá nikdo čas a peníze, ale třeba později ano. Samo se nic nespraví.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Právní obrana v ČR
« Odpověď #13 kdy: 06 Června 2007, 11:12:28 »
Citace: kozuch82
Pánové, to je sice super hezké, že u nás a nikde v Evropě nejsou softwarové patenty platné (jinými slovy řečeno, jdu ihned k soudu, protože se mi nic nemůže stát :D) - nicméně, jak to souvisí s tím, že někoho v Česku mohla poškodit ta debilní zpráva o porušování (jakýchsi) patentů???
na šírenie poplašnej správy je potrebné "vážne znepokojenie aspoň časti obyvateľstva na určitom území" a tu sa o vážne znepokojenie určite nejedná. a teda ani o trestný čin. myslím, že je citeľný rozdiel, keď nahlásim niekde bombu a musia evakuovať budovu a pyrotechnici a babička kvôli stresu dostane infarkt a vyhlásením istého pána v usa.
okrem toho obsah toho vyhlásenia (teda ktoré konkrétne patenty) afaik nepoznáme, teda žiadny seriózny základ tieto úvahy nemajú.

lietajme pri zemi.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Právní obrana v ČR
« Odpověď #14 kdy: 06 Června 2007, 12:54:57 »
Citace: Kačer
No promiň, ale když se o tom nebude mluvit vůbec, tak se to nikdy nezmění. Teď na to třeba nemá nikdo čas a peníze, ale třeba později ano. Samo se nic nespraví.
No jo... jenže bůh ví, kolik dalších velkých firem nebude mít s MS smlouvu, že? Teď to je Novell a Xandros... kdo to bude příště? Red Hat? Kolik že jich ještě zbývá? Myslím si, že pokud nebude krytí velkou společností, tak se do nějaký obrany proti MS nepustí nikdo..
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Právní obrana v ČR
« Odpověď #15 kdy: 06 Června 2007, 16:48:54 »
V současné době hájí Linux firma Sun Microsystems...
Teď prohlásili, že ví o několika stovkách patentů, které používá Microsoft nelegálně a nebojí se je použít, v případě že Microsoft zaútočí na Linux.

Tak myslím, že k ničemu nedojde, protože Microsoft má taky nahnáno...
Xandros a Novell to užívají jako reklamu, protože když zákazníkům garantují nežalovatelnost, tak se to líp prodává...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Právní obrana v ČR
« Odpověď #16 kdy: 06 Června 2007, 17:08:20 »
No jo.... ale o tom, že má Sun důkazy o nelegálních patentech MS už se dozví jen ty, co se o tohle téma zajímají... Takže je poškozenej zase svobodný software..
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

gusty32

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 66
    • Break Monopoly
Právní obrana v ČR
« Odpověď #17 kdy: 16 Června 2007, 19:01:45 »
No, ona svým způsobem je nějaká "dohoda" vždy lepší řešení pro obě strany něž jít k soudu. Takže, pojďme se taky dohodnout s Microsoftem - že ho nebudeme žalovat jako X tisíc uživatelů jednotlivými žalobami - ted ještě vymyslet, co za to chtít :D.

Petr Odut

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
Právní obrana v ČR
« Odpověď #18 kdy: 16 Června 2007, 19:25:25 »
vždyť je to ale úplně zbytečné, podle mě je ten FUD značně neúčinnej, protože se spousta lidí naštve a natruc si ten Linux nainstaluje :) A pokud se bojí firmy v USA přecházet na Linux, tak mají vždy možnost zvolit SuSE a ty dvě další pididistribuce.

Nicméně si myslím,že se nebojí, když vidí Dell + Ubuntu :)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Právní obrana v ČR
« Odpověď #19 kdy: 16 Června 2007, 19:40:39 »
Nuz podla toho co tu citam taka zaloba by asi skoncila tym ze
1. Microsoft vydal spravu len pre USA a tym sa nicoho nedopustil
2. Spravodajci ktory ju podali v Europe ju len doslovne citovali bez vlastneho komentara cim vlastne tiez nic neporusili.
Cize senzacia sa nekona. Mylim sa?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

dumi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1152
Právní obrana v ČR
« Odpověď #20 kdy: 17 Června 2007, 19:13:28 »
Citace: TIBOR
Nuz podla toho co tu citam taka zaloba by asi skoncila tym ze
1. Microsoft vydal spravu len pre USA a tym sa nicoho nedopustil
2. Spravodajci ktory ju podali v Europe ju len doslovne citovali bez vlastneho komentara cim vlastne tiez nic neporusili.
Cize senzacia sa nekona. Mylim sa?
okrem toho ešte ani nebol spáchaný žiadny trestný čin, aj keby to bolo venované explicitne európe. skrátka nič sa nedeje, len zopár linuxákov je urazených, že niekto sa správa ako grobian.
AMD Sempron 2500+, GF 5200FX, 1,5GB RAM, Ubuntu 8.04

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.