Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kubuntu nenabootuje  (Přečteno 1288 krát)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Kubuntu nenabootuje
« kdy: 14 Června 2007, 18:47:13 »
Ahoj,

mám zcela kritický problém s Kubuntu Linuxem, se kterým si nevím rady. Systém nenabootuje ani v nouzovém režimu s následující chybou:


Naposled jsem nainstaloval novou verzi Berylu a změnil pár řádek v xorg.conf. Tím to tuším být nemůže. Ale kde asi nastal problém bude zmatek v přípojných mítech disků. Svoje problémy jsem popisoval v tomto tématu. Psal, jsem, že mi to dělá jenom notebook a desktop je O.K. Ale pak se mi to právě sesypalo i na Desktopu a jelikož tu mám 3 disky a dohromady 5 partition (další 2 si Linux "vymyslel") a k tomu ještě 2 DVD mechaniky, vznikl neskutečný a těžko řešitelný bordel. Naposledy se Kubuntu dokonce "podařilo" změnit přípojný bod pro partition s instalací. Tak jsem ho změnil zpátky na /. Rebootoval jsem a výsledek je vidět nahoře.

Dá se nějak třeba nabootovat z LiveCD a potom ručně editovat tabulku přípojných míst? Předpokládám, že to bude v nějakém konfiguračním souboru, jako ostatně všechno v Linuxu. Dokážete mi prosím poradit?

Díky.

klasyc

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 470
Kubuntu nenabootuje
« Odpověď #1 kdy: 14 Června 2007, 19:08:13 »
Ahoj, no asi máš pravdu... Tuhle jsem si připojil síťovej disk do home a stalo se mi to samé, akorát mi nenaběhlo jenom gnome - ne celej systém. Doporučuju nabootovat z live CD a zkotrolovat soubor /etc/fstab. Tam jsou přípojné body. Buď udělej zálohu a nebo si řádky jenom odkomentuj (#). Nech tam jenom root - / a pokud to bude chodit, tak přidávej další disky...

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Kubuntu nenabootuje
« Odpověď #2 kdy: 14 Června 2007, 19:31:25 »
Jak radí klasyc, nabootovat do LiveCD, zazálohovat /etc/fstab a pak postupně přidávat další a další disky...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Kubuntu nenabootuje
« Odpověď #3 kdy: 14 Června 2007, 22:35:24 »
Díky, našel jsem tam nějakou zálohu, tak jsem jí obnovil a systém už nabootoval. Teď to ještě musim nějak manuálně poladit, aby fungovaly všechny disky. Konfigurace přes "Nastavení systému" je tragedie. Vůbec to nefuguje, přiřazuje náhodnym diskum náhodný přípojný místa až to skončilo výše popsanym stavem. S touhle konfigurační utilitou by to chtělo něco udělat...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.