Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: TCP wrapper  (Přečteno 1864 krát)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
TCP wrapper
« kdy: 17 Června 2007, 12:57:20 »
Pokouším se rozchodit si TCP wrapper pro Open SSH. Nainstaloval jsem inetd a do inetd.conf zapsal
Kód: [Vybrat]
ssh     stream  tcp     nowait  root    /usr/sbin/tcpd  /usr/sbin/sshd -iv hosts.deny je jen ALL: ALL a v hosts.allow
Kód: [Vybrat]
sshd: LOCAL 192.168.0.1/24bohužel když to zkouším pomocí tcpdmatch a zapíšu jakoukoliv adresu mimo povolený rozsah, tak mi pořád píše access: granted. Nemáte s tím někdo zkušenosti? V Debianu mi to kdysi chodilo.
Kubuntu forever :-)

awen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
TCP wrapper
« Odpověď #1 kdy: 17 Června 2007, 17:11:38 »
Zdravim... mam rovnaky problem.. myslim ze sa vobec nespusta INETD.. nemam ani bash /etc/init.d/inetd :( a ani v runleveli nieje ziadny link pre INETD.. aj som ho skusil naistalovat cez apt-get install, vyzeralo to ze naistaloval ale stale nic... vie niekto poradit?

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
TCP wrapper
« Odpověď #2 kdy: 17 Června 2007, 18:32:19 »
Citace: awen
Zdravim... mam rovnaky problem.. myslim ze sa vobec nespusta INETD.. nemam ani bash /etc/init.d/inetd :( a ani v runleveli nieje ziadny link pre INETD.. aj som ho skusil naistalovat cez apt-get install, vyzeralo to ze naistaloval ale stale nic... vie niekto poradit?
Tak to já ho spuštěný mám, je i v /etc/.inetd Je třeba nainstalovat balík netkit-inetd,
Kubuntu forever :-)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
TCP wrapper
« Odpověď #3 kdy: 17 Června 2007, 18:33:41 »
Klidně bych zkusil i xinetd, ale nějak jsem nepochopil tu konfiguraci.
Kubuntu forever :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.