Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Beryl a jeho nastavení  (Přečteno 6655 krát)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Beryl a jeho nastavení
« kdy: 21 Června 2007, 14:00:15 »
Prosím vás tady dávejte co se kde nastavuje v Berylu. Sám jsem nováček v Berylu a ledacos nemohu najít. Bylo by to tu celé ucelené. Nemusely by se zakladat nové temata i hledani bude jednodušší.

Např:
Oheň: Vizuální efekty->animations->Minimize Animation a Unminimize Animation nastavit na BURN
v záložce Close-> Close # 1 Animation a Close # 2 Animation nastavit na BURN - při minimalizování oka bude ohnivý efekt

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #1 kdy: 22 Června 2007, 19:39:16 »
Upozornění: Momentálně jsem přešel na Compiz, který se míň seká a nemizejí mi rámy oken. Pokud má někdo zájem, tak tady je návod na Compiz: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=91131#p91131



Oheň:
 Vizuální efekty->animations->Minimize Animation a Unminimize Animation nastavit na BURN, při minimalizování okna bude ohnivý efekt. V záložce Close-> Close # 1 Animation a Close # 2 Animation nastavit na BURN - při zavírání okna bude ohnivý efekt.

Výška plamene: Vizuální efekty->Animations-> záložka Fire (A.K.A Burn)-> posuvníkem u Fire Particle Size se seřídí výška plamene.

Množství (sytost) plamene : Vizuální efekty->Animations-> záložka Fire (A.K.A Burn)-> posuvníkem u Number Of Particles se seřídí množství (sytost) plamene.

Kouř nad plamenem : Vizuální efekty->Animations-> záložka Fire (A.K.A Burn)-> zatrhnout Fire Smoke.

Barený kouř: Vizuální efekty->Animations-> záložka Fire (A.K.A Burn)-> zatrhnout Randomly Colored Fire.


Pozadí za kostkou:
Beryl Settings Manager --> Plocha --> Desktop Cube --> Skydome
Tam aktivovat Skydome a vybrat obrázek (Skydome image).
Poznámka. Obrázek musí mít příponu....jpg, png....

Počet ploch:

general options->hlavní-počet ploch(je tam táhlo)
Poznamky: nastavit vertikalni virtualni velikost na jedna (je to hned nat tymi plochami).

Nastavení velikosti krychle při přetacení:

Desktop->Rotate Cube->Behaviour->General->Zoom
Dát to naplno. Otáčení kostky->zmáčkni prostřední myšítko a otáčíš.

Vnější kostka:

Plocha-> Deskop Cube-> Options-> Vyškrtnou zatržítko v políčku Inside Cube

Otáčení kostky v prostoru:

Kurzorem se posunout vpravo/vlevo na konec plochy, pak kliknout nebo držet rolovací kolečko. Kostka se bude v prostoru otáčet.

Kapky deště:

Musí být zapnutý vizuální efekty:Beryl settings->vizuální efekty-> animations.
Pak stačí:
1. Zmáčknout shift+F9 - na vyvolání odrazů kapek na ploše/ taky tak se kapky vypínají.
2.CTRL + win klávesa - se zavlní plocha tam kde je kurzor.

Snow - sněžení na ploše:

Extrats-> Zatrhnout Snow -> pak klávesová zkratka -> win+F3.

Natavení průhlednosti právě spuštěného okna:

Zmáčknout Alt+rolovací kolečko. Tím otáčet k sobě, bude se právě viditelné okno zprůhledňovat. Dá se průhlednost nastavit na každém okně zvlášť.

Uchopení celého okna:

Alt+levé myšítko. Uchycení celého otevřeného okna, kdekoliv v otevřeném okně.

Uchopení celého okna/ přesun celého okna pomocé klávesové zkratky:

Shift+Ctrl+Alt+šipka vpravo/vlevo

Dvě kostky a více:

Ve spodní liště kliknout pravým myšítkem na ikonu plochy (při instalaci mám standartně nastaveny dvě plochy, tedy nic nenastavuji) -> vybrat Natavení -> nastavit si počet ploch.
Pak stačí na jedné ploše otevřít aplikace, přepnout se na druhou plochu a otevřít další aplikace. Pak se stačí překlikávat v plochách.
Ovšem, občas se mi stane, že se mi po přepnutí aplikace přesunou na jednu plochu.http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=91129#p91129


Automatické spuštění Berlu pří startu:

System->Volby->Sezení, tam na první kartě -Programy při strtu, dát nový -> zadat název a přikaz beryl-manager.



Fintičky:

Mizející rámy oken:
Občas se mi stane z nějakého důvodu, že po zapnutí nebo nechtěném restartu PC zmizí rámy oken a nemůžu je zavřít/minimalizovat.

Kliknout pravým myšítkem na diamant-> Select Window Decorator-> přepnout se na Heliodor ( GNOME/METACITY DECORATOR).
Rámy oken se objeví. pak se stejným způsobem vracím na Standart Beryl Decorator (Emerald)


Mizející spodní lišta:

Občas při startu mi zmizne spodní lišta.
Řešení: Do terminálu napsat: sudo killall gnome-panel, restartují se panely a spodní panel se objeví.


Návod na Beryl: http://www.mandrivalinux.cz/beryl-2-0-v-kde-ii-dil-efekty-beryl-settings-manager-1 sice je to pro Mandrivu, ale nastavení asi zůstává stejné.


Tyto návody jsem posbíral z fóra, když už jsem u toho strávil celý den. Takže jestli máte nějaký návod, tak ho sem připište, já to doplním.

Upozornění: Momentálně jsem přešel na Compiz, který se míň seká a nemizejí mi rámy oken. Pokud má někdo zájem, tak tady je návod na Compiz: http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?pid=91131#p91131

FF  7.04   Beryl

PELKO

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 410
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #2 kdy: 30 Června 2007, 12:51:37 »
Zaujímavé je, že ten dážd mi vôbec nefunguje.... ako to mám nastaviť? po stlačení alt+F9 nič...

A ešte by som sa chcel spýtať, na pár screenoch som videl, že normálna plocha bola mierne priesvitná, a boli vidiet hrany kocky... dík :)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #3 kdy: 30 Června 2007, 21:32:13 »
Citace: PELKO
Zaujímavé je, že ten dážd mi vôbec nefunguje.... ako to mám nastaviť? po stlačení alt+F9 nič...
Musíte mít zatrhlé (fajka) animations (je tam žlutá Aladinova lampa) na záložce vizuální efekty, toť vše. Pak stačí  shift+F9 a zobrazují se na poše kapky.

Kapky deště:

Musí být zapnutý vizuální efekty:Beryl settings manager->vizuální efekty-> animations.
Pak stačí:
1. Zmáčknout shift+F9 - na vyvolání odrazů kapek na ploše/ taky tak se kapky vypínají.
2.CTRL + win klávesa - se zavlní plocha tam kde je kurzor.

Kocuro Pablo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 46
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #4 kdy: 05 Července 2007, 10:15:27 »
Zdravím Tě a moc Ti děkuju za uveřejněný návod. Je to výborná věc!
HP Compaq 7900SFF, C2D8400, RAM 3.5, HDD 2TB, Ubuntu 14.04    Lenovo Ideapad S100 s Lubuntu 14.04, nemá chybu! A Acer Iconia A1-830, Android 4.2.

DukeLuke

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #5 kdy: 22 Července 2007, 02:19:40 »
Skvela prace Maky, dnes jsem konecne beryl zprovoznil, a jako novackovi(cca tyden) se mi nechce travit spoustu casu zkoumanim nastaveni. Staci, kdyz uz to celej den instaluju a zistuju co to je xgl... :P
Takze tleskam a az se s tim trochu sziju, tak snad taky nejaky moje objevy napostuju. :cool:
Ubuntu FF, Beryl, Ati ovladace,XGL, core2Duo4300, p5B Deluxe, 2Gb 800ddr2 , x1900GT, seagate 320 a 250Gb, razer diamondback, logitechg15, SynchMaster 940Bw

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #6 kdy: 01 Srpna 2007, 19:41:41 »
Udělal jsem další úpravy, na které jsem přišel. Pokud máte něco, co mi v návodu chybí nebo se domnívate, že by to tam mělo být, pisněte, návod doplním.

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #7 kdy: 23 Srpna 2007, 10:54:30 »
co je ten diamant? mě mizí ty rámy když zapnu beryl a nevím co s tím a teď sem to tu našla jenže zase nevím co je diamant...

pousteVnik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #8 kdy: 23 Srpna 2007, 10:56:44 »
jo a taky když napíšu do terminálu beryl settings, tak už se mi nezapne to nastavení ale jen naskákají nějaký řádky do terminálu a poslední je reloading options a pak dlouho cekam a stejne se nic nestane...

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #9 kdy: 23 Srpna 2007, 20:44:30 »
Přejděte raději na Compiz, viz moje patička, Berylem jsem podobné potíže. Beryl se stejne sloučil s Compizem, takže v příštím vydání bude jen Compiz.

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #10 kdy: 23 Srpna 2007, 21:16:25 »
Citace: Maky
Přejděte raději na Compiz, viz moje patička, Berylem jsem podobné potíže. Beryl se stejne sloučil s Compizem, takže v příštím vydání bude jen Compiz.
jj a už se na to těším, ačkoliv s nesvobodnými ovladači mi to stejně nepůjde, takže mi je to teoreticky vzato k ničemu (slušně řečeno). Ale kdo ví...
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

r3dH4Ck

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #11 kdy: 06 Září 2007, 07:28:54 »
Beryl jede bez problemu .. jde jenom o to mit vse dobre udelano ... pro zajimavost mam beryl na kompu Nbidia 6600GT
a ted prave sem to rozjel na notesu s ATI mobiliy radeon 9000 ... a svete div se docela stiha (64MB gfx)

jinak k tomu prseni -> osobne ho mam pod EXTRAS --> Water Effects ...  

zdar

pancho.villa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #12 kdy: 21 Října 2007, 14:43:17 »
caute potreboval bych poradit : nefunguje mi nastaveni pozadi za kostkou. V setting manageru mam skydome zaskrknuto a doplnenej dobrazek. at tam dam jakejkoli obrazek tak se jenom zmeni barva pozadi ktera kolikrat ani neodpovida vybranymu obrazku . dik   
pouzivam  Debian Sid
                               http://my.opera.com/ppancho.villa/albums/
                               http://www.last.fm/user/ppancho/

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #13 kdy: 21 Října 2007, 20:59:18 »
Beryl už nepoužívám. V Compizu to jde, ale myslím si, že musí být jen ve formátu JPG.

pancho.villa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 56
Re: Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #14 kdy: 21 Října 2007, 21:04:32 »
dik      obrazek  kerej tam mam ma format jpg , no jak sem psal jedinej vysledek zmeny obrazku je zmena odstinu nebo barvy pozadi cau                                                                                                                                                                                 
pouzivam  Debian Sid
                               http://my.opera.com/ppancho.villa/albums/
                               http://www.last.fm/user/ppancho/

col_boggy

  • Host
Re: Beryl a jeho nastavení
« Odpověď #15 kdy: 04 Listopadu 2007, 14:25:24 »
Snow jsem si dodatečně stáhl a jede mi OK, ale Water mi nefunguje tak jako tak, a vypnutím animations to není - Beryl mám už přes měsíc. Možná, že se jedná o problém grafické karty(?) - GeForce 2MX 400 64Mb.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.