Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: DUN (FF + BT Treo 650) se asi po minute odpoji [vyřešeno]  (Přečteno 1339 krát)

Slávek Š.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • Cybermuff
Dobreho dne, rozebehl jsem DUN z noveho notebooku Fujitsu pres Bluetooth a Treo 650. Vypada to tak, ze v soucasnem stavu si vytvorim rfcomm bind na MAC Trea, pak spustim pon neco, pripoji se to, mohu brouzdat, ale po cca minute se to odpoji (na telefonu se zmeni ikonka datoveho pripojeni, takze se odpoji skutecne od GPRS/Edge). Uspech v delsim pracnem nastavovani (po parovacich aj. problemech) prinesl pppconfig, kde jsem si vytvoril nove pripojeni a v nem zadal, ze zadny timeout nebude - presto se to chova, jako kdyby mne po urcite dobe sit odmitla. Mam datovy tarif od O2, pripojeni primo z Trea historicky v pohode, z Win take.
Kontroloval jsem weby s navody na konfiguraci /etc/chatscripts, kde se mi zda, ze by mohl byt zakopany pes.
Vytvoril jsem si je automaticky pomoci pppconfigu i rucne, ale chova se to stale stejne.
Nepouzivate nekdo podobne pripojeni, abyste mi rekl, kde delam chybu?

Moje chatscripts, nejprve ten vytvoreny pppconfigem:
Kód: [Vybrat]
# This chatfile was generated by pppconfig 2.3.15.
# Please do not delete any of the comments.  Pppconfig needs them.
#
# ispauth CHAP
# abortstring
ABORT BUSY ABORT 'NO CARRIER' ABORT VOICE ABORT 'NO DIALTONE' ABORT 'NO DIAL TONE' ABORT 'NO ANSWER' ABORT DELAYED
# modeminit
'' ATZ
# ispnumber
OK-AT-OK "ATDT*99***1#"
# ispconnect
CONNECT \d\c
# prelogin

# ispname
# isppassword
# postlogin

# end of pppconfig stuff
Zkoušel jsem i tohle ručně, funguje to, ale také se to zakrátko odpojí:
Kód: [Vybrat]
TIMEOUT 35
ECHO    ON
ABORT   '\nBUSY\r'
ABORT   '\nERROR\r'
ABORT   '\nNO ANSWER\r'
ABORT   '\nNO CARRIER\r'
ABORT   '\nNO DIALTONE\r'
ABORT   '\nRINGING\r\n\r\nRINGING\r'
''      \rAT
OK      'AT+CGDCONT=1,"IP","internet"'
OK      ATD*99#
CONNECT ""
Samozřejmě může být problém i jiném souboru, napr. v souboru, ktery pres pon poustim... (v mem pripade o2):
Kód: [Vybrat]
hide-password
noauth
connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/o2"
debug
/dev/rfcomm0
115200
defaultroute
noipdefault
user ""
 
ipparam o2

usepeerdns

usepeerdns

idle 600
Tady jsem i zkoušel idle nastavit na 600, ale je to jedno, chová se to stejně.

Dík za pomoc, potřeboval bych si to nějak dokončit před cestou do světa:-)
« Poslední změna: 28 Ledna 2008, 00:47:47 od Anna Taliánová »

Slávek Š.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • Cybermuff
DUN (FF + BT Treo 650) se asi po minute odpoji [Vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 24 Června 2007, 17:02:52 »
Tak uz mi to funguje.... to je tak, kdyz na tom clovek stravi vic casu, nez je zdravo, a pak uz je nepozornej...
Pro pripadne zajemce doplnim:

poustim to pres: pon o2
Ten soubor /etc/ppp/peers/o2 vypada tak, jako vyse, ale na konec je potreba jeste pridat 2 radky (to je popsano na cz strance http://wiki.ubuntu.cz/Bluetooth?highlight=%28bluetooth%29 , ve svete az tak moc ne, dik).
Vypada tedy takto:
Kód: [Vybrat]
hide-password
noauth
connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/o2"
debug
/dev/rfcomm0
115200
defaultroute
noipdefault
user ""
 
ipparam o2

usepeerdns

usepeerdns

idle 600
lcp-echo-interval 0
lcp-echo-failure 0
Cili parametr idle tomu nepomuze, ale ty radky pod tim ano.

Jeste k vytacenemu cislu:
Nahore vidite v tech dvou pripadech chatscripts dve ruzna cisla, nakopiroval jsem to tam ze zalohy souboru v jednom pripade spatne. pokud mate o2, tak spravne cislo pro vytaceni je
*99***1#
(jinak to haze na Treu Network error).

Jelikož mi to teda už teď (po boji) chodí docela hezky, tak kdyby s tím někdo bojoval, tak se ozvěte...
Nešlo mi třeba spárovat Treo s notebookem... (musel jsem změnit typ autorizace v hcid.conf z user na auto, protoze FF nikdy nenabidlo moznost zadat pin a tak dale... Asi jsou to znamy veci, ale docela jsem se s tim pres noc vyblbnul.:)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
DUN (FF + BT Treo 650) se asi po minute odpoji [Vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 24 Června 2007, 20:28:39 »
Šikulka :)
Bojovat se musí ;)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Slávek Š.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • Cybermuff
DUN (FF + BT Treo 650) se asi po minute odpoji [Vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 25 Června 2007, 00:05:10 »
Dik... no a ted pokracuju... Tohle je notebook jenom pro cesty, ne zadny muj hlavni pocitac, ale takovy, ktery pri cestach po svete budu mit s sebou (ne vzdy je dobre tahat normalni nobo)... takze maly LCD, nizka vaha atd.
Mam tam norm. Ubuntu FF a vsechno mi chodi, ale ve Virtualnim boxu mam Win XP pro spravu urcitych serveru. No a ted jeste potrebuju udelat to, aby mi dobre fungoval route: kdyz jsem pripojen pres WiFI, tak to jde a Virtualbox je na netu, ale kdyz pres BT DUN, tak Virtual box nevidi do sveta. No ale to je pisnicka do jineho threadu... (jestli na to neprijdu:-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.