Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: kompile ubuntackyho jadra..  (Přečteno 1730 krát)

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
kompile ubuntackyho jadra..
« kdy: 26 Června 2007, 10:06:27 »
Zdravim, potreboval bych prekompiloat jadro, ktery je standartne z ubuntu, ted mam nejnovejsi jadro, ktere se diki aktualizacim nainstalovalo, jenze problem je ten, ze potrebuji upravit nektere polozky v MENUCONFIGU, napr. procesor mam Pentium M a ubunut mi ho zkompilovalo jako 586/K5/5x86/6x86/6x86MX. Sem tam se mi stane ze se mi sekne notebook tak na 2-3 vteriny (aji krysa nejde) a procak vali na 100%. A jeste bych z toho jadra neco vyhodil. Nechce se mi stahovat vanilla a znova si ju delat, sice by to bylo snazsi ale jak je vsude napsany nedoporucuje se to, vzhledem k stabilite systemu apod.
Ale toto bych potreboval zmenit v nastaveni kernelu.
No a tedy problem je v tom, ze pokud si v tom jadre (menuconfigu) zmenim parametry a chci je ulozit tak pri zadani ESC na hlavnim menu mi to nevyhodi zadnou hlasku jsetli chci provedene zmeny ulozit jak je t ove vanilla jadre.
A proto se tedy ptam, jde to jadro nejak upravit a zmeny ulozit aby mi se to dalo zkompilovat s provedenyma zmenama? Nebo to u tohoto jadra z ubuntu proste nejde a musim stahnout vanillu.

dekuji za odpoved...
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #1 kdy: 26 Června 2007, 10:32:07 »

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #2 kdy: 26 Června 2007, 10:35:26 »
Cetl jste poradne na co jsem se ptal??? Potrebuji nejak ulozit zmeny v MENUCONFIGU, abych pak mohl postupovat podle navodu!! Vim jak probiha kompilace uz sem se neco nakompiloval napr.pod DEBIANEM...ale ted mi nejdou ulozit zmeny proste..
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #3 kdy: 26 Června 2007, 12:06:22 »
Citace: t.iglo
Cetl jste poradne na co jsem se ptal??? Potrebuji nejak ulozit zmeny v MENUCONFIGU, abych pak mohl postupovat podle navodu!! Vim jak probiha kompilace uz sem se neco nakompiloval napr.pod DEBIANEM...ale ted mi nejdou ulozit zmeny proste..
Zmeny se samozrejme ukladaji, pripadne na to mate v menuconfig primo polozku.

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #4 kdy: 26 Června 2007, 12:18:46 »
Citace: lukas.svoboda
Citace: t.iglo
Cetl jste poradne na co jsem se ptal??? Potrebuji nejak ulozit zmeny v MENUCONFIGU, abych pak mohl postupovat podle navodu!! Vim jak probiha kompilace uz sem se neco nakompiloval napr.pod DEBIANEM...ale ted mi nejdou ulozit zmeny proste..
Zmeny se samozrejme ukladaji, pripadne na to mate v menuconfig primo polozku.
nj..jenze to je na ulozeni .config souboru a ne na to, aby se zmeny ulozili do pameti nebo kam, abych mohl zacit kompilovat.
Proste kdyz upravim MENUCONFIG a vyjedu z neho, tak mi to nenabidne zadnou hlasku jestli chci ulozit zmeny a ocitnu se rovnou v shellu.
A kdyz dam prote znovu make menuconfig, tak se tam ty zmeny neukazou....uz to nekdo chape co myslim????
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

LS

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3849
    • http://linux.euweb.cz
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #5 kdy: 26 Června 2007, 12:22:35 »
Bohuzel stale jediny kdo to nechape jste vy. Pritom stacilo se obtezovat precist navod na adrese, kterou odkazoval vojtech.t hned v prvni odpovedni na vas dotaz.

Make nenacita konfiguraci odnikud z "pameti" nebo co tu tvrdite, ale prave ze souboru /usr/src/linux/.config

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #6 kdy: 26 Června 2007, 12:27:09 »
Citace: lukas.svoboda
Bohuzel stale jediny kdo to nechape jste vy.

Make nenacita konfiguraci odnikud z "pameti" nebo co tu tvrdite, ale prave ze souboru /usr/src/linux/.config
Vim ze to bere z menuconfigu, ale pochopte, ze jakmile upravim .config v tom distru jadre, tak mi to pak nenabidne ulozeni po ukonceni menuconfigu, cili zmeny se jaksi neulozi a nemohu tedy kompilovat !!
Ano je pravda ze to muzu ulozit do souboru .config....
Pockat...takze kdyz ja to teda ulozim primo do souboru .config tak by to melo pak najet jak sem si to nastavil???
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

tom.i (Duriel)

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • Tomíkův BLOG
kompile ubuntackyho jadra..
« Odpověď #7 kdy: 26 Června 2007, 12:32:52 »
Aha..tak to fakt funguje...hmmm...tak to se omlouvam, nevim proc me to nenapadlo. Uz v plno distrech jsem kompiloval jadro a toto me prekvapilo, ze to po me nechtelo ulozeni konfigurace jako obvykle, proto jsem si myslel, ze to nejak nejde s distro jadrem. Tak se teda omlouvam, opravdu me nenapadlo to ulozit rovnou do .config filu...
Ukladal jsem to do svojeho souboru XXXXX.config ale ten jaksi nezkompiluju, pokud me to nepozada o ulozeni zmen, nebo vlastne aby ty zmeny byly pak nacteny...
HP 6715b, 2 GB RAM, TL-60 Turion64 X2, 2 GHz, ATI X1250, 15,4" 1680x1050, Archlinux x64

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.