Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: GG se sám nepřipojí  (Přečteno 2626 krát)

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
GG se sám nepřipojí
« kdy: 08 Července 2007, 09:57:48 »
Vždycky po staru PC mi network manager hlásí že nei připojení,a taky neni. GG se nepřipojí, dokud v nastavení sítě nevypnu a zase nezapnu manuálně "Drátové připojení". (Ještě se mi nezdá že mi to označilo síťovku jako eth2 a ne jako eth0 jako vždycky. Ale to asi roli nehraje. Neví někdo co s tím?
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Guest

  • Host
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #1 kdy: 08 Července 2007, 16:07:34 »
Pokud to na Fiesty bylo bez problémů, tak nahlásit bug.
Ale ještě lépe se podívat do konzole cože tomu je. Což záleží na vaší konfiguraci sítě, tak vám v tom moc nepomůžu. Pokud máte DHCP, tak se podívat, jestli chytil lease ze serveru. A přinejhorším (pokud máte DHCP a tohle vám blbne a moc moc moc vám to vadí, tak nastavit síť ručně).

cinan

GG se sám nepřipojí
« Odpověď #2 kdy: 08 Července 2007, 16:22:44 »
mne to robi to iste, mam DHCP. Niekedy do robilo aj na feisty, ale potom som nieco robil a islo to automaticky. Teraz som upgradol na GG a zas musim rucne deaktivovat a aktivovat...
Blog-zapisky: http://blog.cinan.sk/

Guest

  • Host
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #3 kdy: 08 Července 2007, 16:33:27 »
cinan, septyk: Při Startu Grubu zaražte automatický boot klávesou ESC, najeďte si na první položku menu. Stískněte e (jako edit). Vyberte druhý, nejdelší řádek. Opět stiskněte e. Na konci řádku umažte "splash" a "quiet". Pak to nějak potvrďte (celou dobu je nápověda dole pod rámečkem). Myslím že klávesou Esc. A na předchozí obrazovce (kam se to vrátí) už jen klávesu b (jako boot).
Nyní probíhá boot v hlasitém režimu bez loga. A je tedy vidět všechno. tak si počkejte až to bude kecat s DHCP serverem a podívejte se, co to napíše (jestli si s ním nepovídá, jestli si to bere kraviny apod. ). Případně po dokončení bootu v konzoli napsat "ifconfig" a podívat se, co si z DHCP serveru vzal za nastavení (většinou žádné). Pokud žádné, tak vynechte klikací nástroje a rovnou do konzole napište "sudo dhclient eth0" nebo jiný eth podle toho, co je vaše síťová karta. Opět pozorujte výpis pokecu, měl by skončit obdržením IP adresy. A podle toho, na co jste přišli lze pokračovat dál.

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #4 kdy: 08 Července 2007, 19:43:07 »
OK...udělám to.Jenom teda doplnim že u FF to nedělalo u mě nikdy a u windows to jde teď a vždycky taky bez problémů. Mám DHCP.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Guest

  • Host
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #5 kdy: 08 Července 2007, 20:26:17 »
Septyk: Tak v tom případě se asi bude jednat o bug Gutsy. Ten návod co jsem dal výše by měl odhalit, kde přesně dojde k problému a můžete reportovat.

Jinak by vám mohlo pomoct nastavit si síť ručně (pokud to DHCP server povolí).

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #6 kdy: 08 Července 2007, 20:51:24 »
Když nastavim síť ručně tak mě net nejde vůbec :) A příshám že jsem jí nastavil dobře :-D ....tentokrát jo...kdysi když jsme začínal tak jsme s tím nastavením měl problémy totiž :) ...asi po třech tejdnech všeho možnýho mi někdo poradil restartovat modem a od tý doby to šlape :-D ...ale to už je rok pryč.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

Guest

  • Host
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #7 kdy: 08 Července 2007, 22:03:14 »
Septyk: Tak tos měl defacto smůlu, protože jsi nedošel k řešení technickou cestou. Ještě jedna věc, která se mi stala. Že počítač i modem se zapínali centrálním vypínačem A Linux ve startu ten modem předběhl a pak spokojeně hlásil, že modem nefunguje :-D . Ale to střílím od boku. Lepší by bylo, kdyby sis prohlédl ten detailní log startu PC, proč DHCP pohoří.

romi

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 711
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #8 kdy: 09 Července 2007, 00:06:57 »
network-manager je program, ktory ja nestrpim v booku, kedze robi sustavne problemy ;) a riesenie? odinstalovat ho :))
potom si uz len staticky.alebo cez dhcp nastavis siet..a budes fungovat bezproblemov
randy [HP nc6320 -- Ubuntu Gutsy Gibbon with KDE]
== linuxove minimum ==

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #9 kdy: 09 Července 2007, 21:32:46 »
Nevim co se stalo.....ani jsme na to nesáh...nedostal jsme s ek tomu..ale už to funguje jak má. Ani žádný aktualizace se nekonaly.Tak nevim.
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

naxalite

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #10 kdy: 10 Července 2007, 08:41:10 »
ilfirin: ufff proc tak obskurtne? Myslim to prenastavovani grubu? Staci v konzoli napsat dmsg a mate plny vypis bootovani.

P.S.: me se taky vzdycky libil plny vypis pri bootovani, ale s prechodem do tretiho tisicileti jsem si rekl "a dost, je treti tisicileti":))))

Guest

  • Host
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #11 kdy: 10 Července 2007, 09:07:38 »
naxalite: no jo, dmesg. No, ale stejnak to radši vidím při akci (je tam vidět jak která operace dlouho trvá). Taky si nechávám splash a quiet, ale když je problém, tako dočasně tyhle parametry likviduju a čučím.

naxalite

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 6
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #12 kdy: 10 Července 2007, 09:51:20 »
ilfirin asi bootujes casteji nez ja:) Ja tak 2x-4x do roka :)))

Septyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 356
GG se sám nepřipojí
« Odpověď #13 kdy: 10 Července 2007, 17:20:06 »
Tak to jako já bootuju tak 4x do dne :D .Máti když něco potřebuje,leze do Windows :)
NTB MSI ER710X-054CZ, AMD Athlon X2 TK-55 1,8GHz, 2GB DDR2 533MHz, ATI X1270, Atheros WI-FI, atd atd....Ubuntu 11.4

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.