Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: .wine - zmizení  (Přečteno 1538 krát)

decker

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
.wine - zmizení
« kdy: 14 Července 2007, 18:48:56 »
zdravim,
mam takovy problem, instaloval jsem do Wine par veci, photoshop, countestrike a vsiml jsem si, ze ve .wine/drive_c/ chybi veskere adresare nainstalovane atd, odinstaloval jsem Wine, smazal adresar a po opetovne instalaci se adresar znova neobjevil, zkousel jsem ho vytvorit, obnovit strukturu, nic nepomohlo nyni to vypada ze pri kazde instalaci programu pres wine se pouze "simuluje" a soubory se nikam nekopiruji.

Co s tim? Existuje jeste jina cesta kam by wine mohl ukladat soubory?

Pouzivam Ubuntu Feisty
respect drum and bass, to ostatní neni důležitý, přijde to samo :)
AthlonXP2100, 768DDR333, NV FX120MB * webdesign, code * nRs.cz

qUAKER

  • Host
.wine - zmizení
« Odpověď #1 kdy: 14 Července 2007, 19:39:12 »
apt-get --purge remove wine a znovu nainstaluj

GlidingFLY

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1202
.wine - zmizení
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2007, 19:45:39 »
Osobně používám toto:
Nainstaluji wine.
Pak z terminálu spustím winecfg.
Tím se automaticky vytvoří skrytá složka .wine v uživatelově domu. Nastavím si prostředí a pak winecfg quitnu.
Spustím progman rovněž z terminálu.
A tímto programovým manažerem windows instaluji vše co potřebuji. Výhodou je, že nemusím psát složité příkazy, prostředí se automaticky nastaví jako ve windows a instalace tudíž proběhne korektně pokud je kompatibilní s wine. Toť vše. Je to easy a čisté.
Lze samozřejmě instalovat i do jiných skrytých složek a tudíž používat více verzí přednastavení wine pro práci s aplikacemi win. Osobně používám standartní default, tedy .wine a pak Tatranku, tedy .ies4linux pro práci s Explorerem a podobnými aplikacemi, které ve standartním .wine nerozchodíme. Ale to už je vyšší dívčí ;)
V podstatě mám ve složce /home/user/bin uloženy spustitelné jednoduché scripty pro spouštění pomocí menu Gnome či KDE či ....
viz například:
Kód: [Vybrat]
#!/usr/bin/env bash
# IEs 4 Linux script to run ie6 - http://tatanka.com.br/ies4linux

cd
export WINEPREFIX="/home/user/.ies4linux/ie6"
progman
anebo spouštím online přímo z menu takto:
Kód: [Vybrat]
env WINEPREFIX="/home/user/.ies4linux/ie6" wine "C:\Program Files\DreamCom\DreamCom.exe" /nooleA analogicky u ostatních. Poslední verze wine již jsou hooodně přívětivé z tohoto pohledu.
» Linux Mint on mini-ITX boards «

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.