Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux na USB disku WD 6GB  (Přečteno 1687 krát)

sanchez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Linux na USB disku WD 6GB
« kdy: 15 Července 2007, 14:12:21 »
Hodlám si poprvé nainstalovat Linux na svůj disk, jelikož na svém compíku musím živit widle kvůli jiným uživatelům. Nějaké místo na tomto disku bych chtěl pořád využívat s windows. Jde Linux naistalovat na tenhle disk? A jestli jo, nehrozí nějaké poškození dat na compíku? Jako myslím, jestli jde zajistit, aby linux pracoval jenom s tímhle usb diskem? Dik moc.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Linux na USB disku WD 6GB
« Odpověď #1 kdy: 15 Července 2007, 14:32:41 »
6GB je docela málo - systém si sice teoreticky vystačí i s 3-4GB ale to je jen základ - pokud budete chtít doinstalovat další programy, mít tam nějaké vlastní soubroy, tak je to žalostně málo...

Ubuntu při instalaci automaticky připojí všechny oddíly v počítači, ale pokud se jedná o oddíly se souborovým systémem NTFS (běžný u i Win) tak pouze ke čtení.

sanchez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 89
Linux na USB disku WD 6GB
« Odpověď #2 kdy: 15 Července 2007, 16:34:42 »
mám ten disk naformátovaný na fat 32, vím, že je to málo, ale pro moje potřeby by to mělo stačit. jak to mám tedy nainstalovat, abych dejme tomu měl 1GB na práci s widlemi a zbytek pro linux. linux jsem už spustil přes cedlo, ale nevěděl jsem si rady, jak mám ten disk rozdělit. je tam x způsobu formátování a já nevěděl, ktery dát. Dal bych asi aji 1GB na swap, pokud to není moc. měl jsem tam na výběr všechny svoje disky.i ten usb. ale jak jsem měl postupovat dál, tak jsem se na to radši vybodnul. Mám z toho docela respekt, jelikož jsem amatér a nechci tam něco podělat. A když už budu mít linux na tom usb disku, tak se mi nebude *censored* do ostatních?
Dik moc

Radek Štýbnar

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
    • http://www.stargate-sg1.ic.cz
Linux na USB disku WD 6GB
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2007, 15:59:11 »
Zdravim!
Taky jsem resil problem jak pripojit jinny Windows disk,který byl na IDE.Pro představu přidávám obrázek jak jsem disk připojil jako Virtual FAT..je pouze pro čtení,nejde do něj zapisovat ani nic mazat!

Link: www.stybnar.ic.cz/virtual_fat.png
Realita..hmm...pěkný místo,ale žít bych tady nechtěl!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.