Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac  (Přečteno 10346 krát)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
AHooj!
Mam na pocitaci par filmu ve formatu *.avi a k nim titulky ve formatu *.srt (sem tam *.sub). Chtěl bych tyto filmy vypálit na DVD (i s titulkama) a pak si je pustit v DVD přehrávači.
Muzete mi nekdo, prosim, poradit jak na to nebo alespon nasmerovat na nejaky zroj informaci? Rad bych uzil nejaky jednoduchy klikaci programek :-)

Google mi poradil tyto dva clanky:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=183936
http://www.linux.com/articles/53702

Ale ty postupy mi prijdou dost neohrabane a zdlouhave. Navic GUI klikatko TOVID je dost zmatenbe (spousta nastaveni) Mate nekdo lepsi/efektivnejsi/rychlejsi tip jak na to vypalovani DVD videa?
Proste abych jenom vybral ten avi filmecek, titulky, nejaky vzor DVD menu a kliknul na vypalit :-)

Diky!
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

gargy2002

  • Host
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2007, 12:11:06 »
Citace: XomboX
AHooj!
Mam na pocitaci par filmu ve formatu *.avi a k nim titulky ve formatu *.srt (sem tam *.sub). Chtěl bych tyto filmy vypálit na DVD (i s titulkama) a pak si je pustit v DVD přehrávači.
Muzete mi nekdo, prosim, poradit jak na to nebo alespon nasmerovat na nejaky zroj informaci? Rad bych uzil nejaky jednoduchy klikaci programek :-)

Google mi poradil tyto dva clanky:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=183936
http://www.linux.com/articles/53702

Ale ty postupy mi prijdou dost neohrabane a zdlouhave. Navic GUI klikatko TOVID je dost zmatenbe (spousta nastaveni) Mate nekdo lepsi/efektivnejsi/rychlejsi tip jak na to vypalovani DVD videa?
Proste abych jenom vybral ten avi filmecek, titulky, nejaky vzor DVD menu a kliknul na vypalit :-)

Diky!
Pokud je ten vas DVDprehravac schopnej prehravat divX, tak staci normalne vypalit jako data. Pokud to nezvladne, je treba prevest avi soubor do formatu DVD. ManDVD je program, kterej to umi, jenom nevim, zda tam jdou implementovat titulky, ale mely by. Mely by. Na wiki je navod na ten ManDVD, takze bych se mrknul tam...:)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2007, 15:55:42 »
Citace: "gargy2002"
Pokud je ten vas DVDprehravac schopnej prehravat divX, tak staci normalne vypalit jako data. Pokud to nezvladne, je treba prevest avi soubor do formatu DVD. ManDVD je program, kterej to umi, jenom nevim, zda tam jdou implementovat titulky, ale mely by. Mely by. Na wiki je navod na ten ManDVD, takze bych se mrknul tam...smile
Ano, to je to co jsem potreboval! Dekuji.
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

nikola

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 944
    • http://home.tiscali.cz/nikola
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2007, 15:59:12 »
DeVeDe. Je v repozitářích, umí titulky. ;)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #4 kdy: 16 Července 2007, 20:19:26 »
Tak jsem zkousel ManDVD, ale zkomolilo mi to ceske titulky. Pri vytvareni DVD jsem nikde nenasel volbu kodovani titulek.
Copak s tim? :-(

nikola: diky, ManDVD se mi zatim moc libi, kdyz nebude vyhovovat, zkusim DeVeDe ;-)
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

haid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #5 kdy: 16 Července 2007, 23:45:26 »
Zdravím!
v posledním okně ManDVD (kde vytváříš samotné DVD a pak pálíš) je dole cosi jako options a tam nastavíš jak kódování titulků, tak jejich velikost, font...
mně se akorát nepovedly titulky v kódování UTF-8, tak jsem je dělal v windows1250.  
Ať se podaří.

jinak já se učil z:
www.abclinuxu.cz/faq/multimedia/prevod-avi-mpg-do-dvd
http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/prevod-filmu-na-dvd
a samozřejmně: http://wiki.ubuntu.cz/ManDVD
(na předposledním obrázku je to okno, kde se nastavuje kódování)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #6 kdy: 19 Července 2007, 09:01:25 »
Citace: haid
Zdravím!
v posledním okně ManDVD (kde vytváříš samotné DVD a pak pálíš) je dole cosi jako options a tam nastavíš jak kódování titulků, tak jejich velikost, font...
mně se akorát nepovedly titulky v kódování UTF-8, tak jsem je dělal v windows1250.  
Ať se podaří.
Ano, vyzkousel jsem snad vsechna kodovani, ale ani jedno nebylo v poradku UTF, bylo asi nejschudnejsi, ale stejne sem tam nektere znaky zobrazovali nekorektne (všechny s háčkami).

Tak uz nevim co s tim. Asi to jsou nejake "spatne" titulky.

Muze mit vliv na kodovani titulku v ManDVD jeste neco jineho?

Ted me napada, jestli mi ty titulky nekomoli treba jenom prehravac XINE. Vyzkousim, dam vedet.
Jinak diky!!
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

Beetljuice

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 838
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #7 kdy: 19 Července 2007, 09:17:54 »
Tipoval bych to na špatné kódování vstupních titulků. Zkus nějaký program na úpravu titulků.
Aj dont spíík ííngliš :)

XomboX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #8 kdy: 19 Července 2007, 13:47:52 »
Citace: Beetljuice
Tipoval bych to na špatné kódování vstupních titulků. Zkus nějaký program na úpravu titulků.
Ano, spravne! Dekujuuuu .

Zkusil jsem toto:
Kód: [Vybrat]
iconv -f windows-1250 -t utf-8 < a_stare_titulky.srt > b_prekodovane_titulky.srtA uz to frci.


Nefrci :-( Nekde jsem vycetl, ze ManDVD schroustne ceske titulky, pouze pokud jsou v kodovani ISO-8859-2. Tak jsem to do tohoto formatu prevedel, ale stejne se mi vsechna pismeka s diakritkou spravne nezobrazuji, třeba "ř, ě".

Uz fakt nevim co s tim.
Asus A6JC-Q003, Ubuntu
Jabber: xombox@jabbim.cz
Ubuntu User number is #12210  Monday, applications choke Tuesday, Wednesday, RAID set's broke Thursday, let out the magic smoke but on Friday, I patch bugs Monday, my xorg conf is toast Tuesday, Wednesday, CPU roasts Thursday, it won't even POST but on Friday, I patch bugs

haid

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #9 kdy: 19 Srpna 2007, 08:21:57 »
Citace: XomboX
Nefrci :-( Nekde jsem vycetl, ze ManDVD schroustne ceske titulky, pouze pokud jsou v kodovani ISO-8859-2. Tak jsem to do tohoto formatu prevedel, ale stejne se mi vsechna pismeka s diakritkou spravne nezobrazuji, třeba "ř, ě".
Uz fakt nevim co s tim.
Běžně používám UTF-8, tam problém nebude. vyzkoušej jiné titulky.

darny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
    • http://www.darny.blog.cz
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #10 kdy: 19 Srpna 2007, 11:30:49 »
Ahoj Ubunťáci, v Ubuntu 6,1 je prográmek, který se spustí na horní nebo dolní liště (dle výběru) a jedná se o sledování burzy - ceny akcií, také dle vlastního nastavení. Neví někdo, jak se ten program jmenuje a případně, kde se dá najít? Pokud někdo to info. má, pošlete mi jej prosím na mail. Díky moc.
Veni, vidi, vici....

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #11 kdy: 19 Srpna 2007, 11:32:27 »
darny - jedna se o nejaky applet tak hoi zkuste pohledat pridanim na panel a take je myslim neco podobneho v gdesklets...
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Vypalovani *.avi filmu s *.srt titulky na DVD disk pro prehravac
« Odpověď #12 kdy: 19 Srpna 2007, 18:33:33 »
Citace: darny
Ahoj Ubunťáci, v Ubuntu 6,1 je prográmek, který se spustí na horní nebo dolní liště (dle výběru) a jedná se o sledování burzy - ceny akcií, také dle vlastního nastavení. Neví někdo, jak se ten program jmenuje a případně, kde se dá najít? Pokud někdo to info. má, pošlete mi jej prosím na mail. Díky moc.
Na mail vám tady nikdo nebude nic posílat, nejsme emailová konference ale webové fórum. :/

Není to program ale součást "gnome-panel", což je aplikace která se stará o vykreslování panelů v Gnome.
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.