Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zaseknuté rozlišení zobrazení  (Přečteno 1319 krát)

X_Ljuke

  • Host
zaseknuté rozlišení zobrazení
« kdy: 16 Července 2007, 16:05:21 »
zdarec... nainstaloval sem si kubuntu a pote sem si projizdel nastaveni zobrazení a jen sem si pomenil tapetu a styl pri bootování  a nastavení rozlišení obrazovky na 1280x1024... GPU mi detekovalo jako Ati radeon ...spravne. jenze po restartu se mi rozliseni zmenilo na 640x320 a nemuzu s tim hnout je to jedina mozna volba a pritom grafika je porad nastavena spravne jako ati radeon ( mam x800gto2 flashnute na x850xt). DIK za radu

spynfo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 505
    • picasa: konicky a relax
Re: zaseknuté rozlišení zobrazení
« Odpověď #1 kdy: 09 Února 2008, 18:06:47 »
hehe, tohle jsem resil kompletnim reinstalovanim, pak mi kamos poradil, v konzoli pres MC najit /etc/xorg.conf , ten tam ma ulozenu zalohu se znakem tylda ~ , prepasanim tohoto souboru na starsi verzi by to melo pry zas jet v poho. to jest ze zalohy udelat xorg.conf bez tylda znaku. Ale sam jsem to nedelal. drzim palce. nebo /etc/x11/xorg.conf
Muj nekonecny obdiv vsem, kdo pisou v shellu :-)
Compaq Presario CQ57 AMD E-450 APU with Radeon(tm) HD Graphics × 2

PG

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 88
Re: zaseknuté rozlišení zobrazení
« Odpověď #2 kdy: 09 Února 2008, 20:39:55 »
Já jsem se dostal do horšího problému tím, že jsem nastavoval rozlišní nějakým tím grafickým manažerem. Nezměnil nic, jen asi frekvenci, takže po restartu mi ani nenaběhla grafika a šlo to hned do konzoly. Takže řešení bylo opravdu editovat /etc/xorg.conf
Protože je vlastněn rootem, tak mi to moc nešlo přes editor z mc.  Tak jsem udělal kopii, tu poeditoval a pak sudo cp ... na své místo.
Dodnes nevím, co přesně znamenají jednotlivé položky v konfiguráku a jaké nastavení se kdy použije (splash, login okno, KDE ), byl bych vděčný za nějaký odkaz, mám tam ještě cosi k doladění. Rozhodně tohle je spolehlivá cesta, po pár pokusech to uričtě vyjde a nelze nic zničit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.