Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hledání alternativních free open linux her  (Přečteno 3524 krát)

Czario

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 639
  • skill :: passive-llama
Hledání alternativních free open linux her
« kdy: 17 Července 2007, 07:06:32 »
Existuje nějaká obdoba her Falout a diablo? Třeba někde v repozitářích(prostě legálně)?

Guest

  • Host
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #1 kdy: 17 Července 2007, 17:42:46 »
Ne

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #2 kdy: 17 Července 2007, 18:24:15 »
Určitě ne, ale obě hry fungují velmi dobře do Wine, nebo lépe Cedega a originály se dají opatřit  za pár korun.
Kubuntu forever :-)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #3 kdy: 17 Července 2007, 21:38:05 »
Omyl, Fallout pod cedegou šlape strašně (dlouhé prolínání) a Diablo pod Wine funguje perfektně... nevidím jediný důvod, proč používat cedegu na tyhle hry..
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

mirek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #4 kdy: 17 Července 2007, 22:25:17 »
Mě Fallout 1 fungoval pod wine k naproste spokojenosti, dokonce bych rekl ze byl stabilnejsi nez ve win ...

ing. Roubátko

  • Host
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #5 kdy: 19 Července 2007, 17:58:45 »
diablo funguje, ale pokaždý mám nějaký problém, teď například při přechodu mezi akty, jak to spouští tu videosekvenci, mi to vyhodí chybu a nedostanu se dál. takže když dokončím akt, pro příklad druhý, tak nesmím jít za meshifem aby mě odvezl do kurastu, ale uložit si hru, nabootovat do windows a tam si spustit diablo a jít za meshifem, spustí se sekvence, v kurastu hru uložím a zase hraju na kubuntu :) no a mám fallout 2 ale pomalu se to nedá hrát, protože kurzor myši běhá hrozně pomalu, je to strašně neohrabaný, jinak to nepadá, nic, ale tohle je fakt děs.

jo a obojí pouštím pod wine, nějak jsem se zapomněl zmínit...

luk0310

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #6 kdy: 22 Července 2007, 20:02:27 »
Čistě náhodou mám nainstalový jak Fallout2 , tak Diablo 2 a obe mi beha pekne. Fallout jsem zkousel na dvou sestavach a zaznamenal jsem taky trhani o kterem se zde zminujete, ale jen na jedne sestave, na te druhe to beha pekne, o sekani se opravdu neda mluvit. Je s podivem, ze sestava ne ktere to beha lip je pomalejsi. Teda Grafika, a pameti jsou naprosto stejne, jen jina deska a procesor.
S Diablem nemam nejmesi problem, mam verzi Diabla 2 1.07, Fallout 2 1.02 a wine ve verzi 0.9.41.

Jinak k původnímu dotazu ohledně alternativy k těmto dvěma hrám na linuxu. Musím říct, že jsem zatím žádnou která by obstála nepotkal, ale nemohu vyloučit že existuje. Za posledního půl roku jsem našel tolik ůžasných free her, které jedou klidně i pod více operačními systémy, že jsem to opravdu nečekal. Dokonce jsme s bráchou udělali menší LANku, on na widlích, já s linuxem a zahrali jsme si dost a dost, přitom nást to nestálo ani korunu a nemuseli jsme nic pirátit. :-)

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #7 kdy: 22 Července 2007, 22:13:35 »
O ake trhanie sa jedna. O trhanie pri pohybe postavy alebo pri posune plochy hry. To druhe sa u mna prejavuje kvoli pomalej odozve LCD monitoru(u mna starsi 25ms), nemoze to byt tak aj u vas?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

ing. Roubátko

  • Host
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #8 kdy: 23 Července 2007, 16:04:41 »
právě že se vůbec nejedná o trhání, hra mi jede hezky plynule. jen když máte ten červenej hexa kurzor tak to dá velkou práci ho přemístit z jednoho konce obrazu na druhej, když si chcete třeba šoupnout s obrazem tak že najedete kurzorem ke kraji, je to dost utrpení. prostě je zpomalenej, ne sekanej. jako byste prostě stáhli rychlost kurzoru na minimum, ovšem v nastavení ho mám na maximum, a s jakýmkoliv jiným "druhem" kurzoru to jde v pohodě, třeba v menu...

pascall

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #9 kdy: 26 Července 2007, 07:37:54 »
Současnosti teď hraju FALLOUT 2, vše mi funguje pod Wine v pohodě pokud mám vypnutý Beryl, když jej mam zapnuty pusti se mi hudba a zůstane mi černa obrazovka. Může mi někdo poradit, kde je problém a jak jej obejit i s Berylem :)

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #10 kdy: 26 Července 2007, 08:58:34 »
Citace: pascall
Současnosti teď hraju FALLOUT 2, vše mi funguje pod Wine v pohodě pokud mám vypnutý Beryl, když jej mam zapnuty pusti se mi hudba a zůstane mi černa obrazovka. Může mi někdo poradit, kde je problém a jak jej obejit i s Berylem :)
A máš grafiku nVidia, nebo ATI? Pokud ATI, tak budeš mít asi smůlu.
Kubuntu forever :-)

pascall

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 72
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #11 kdy: 26 Července 2007, 10:21:53 »
nVidia7600GS

Chuck777

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Hledání alternativních free open linux her
« Odpověď #12 kdy: 20 Srpna 2007, 23:59:41 »
Citace: corwin78
Citace: pascall
Současnosti teď hraju FALLOUT 2, vše mi funguje pod Wine v pohodě pokud mám vypnutý Beryl, když jej mam zapnuty pusti se mi hudba a zůstane mi černa obrazovka. Může mi někdo poradit, kde je problém a jak jej obejit i s Berylem :)
A máš grafiku nVidia, nebo ATI? Pokud ATI, tak budeš mít asi smůlu.
Ahoj, nahodou jsem resil neco podobneho.
Tohle mi pomohlo : http://www.abclinuxu.cz/faq/grafika/jak-spustit-java-swing-aplikace-pod-kompozitnim-spravcem-compiz-beryl

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.