Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: restricted ubuntu extras?  (Přečteno 1418 krát)

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
restricted ubuntu extras?
« kdy: 26 Července 2007, 18:41:37 »
Tak jsem si nainstaloval znova ubuntu feisty fawn, a ve wiki v navodu 'po instalaci' je ze mame nainstalovat ubuntu restricted extras, jenomze kdyz jsem se podival na popularitu techto kodeku tak jsem videl pouze jednu hvezdicku, takze spousta lidi musi mit jine kodeky, a chtel bych se zeptat jake pouzivate vy? precejenom ty restricted extras je uzavreny software, tudiz ho nemuzou uzivatele vylepsovat...
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
restricted ubuntu extras?
« Odpověď #1 kdy: 26 Července 2007, 19:07:22 »
Já si vždy kodeky naťukám v Synapticu pěkně ručně, ale jsou to úplně ty stejné jako v balíčku ubuntu-restricted-extras, který ale nainstalovaný nemám, protože instaluje i balíček msttcorefonts, který nechci.
Pokud toto dělá více uživatelů (a myslím, že většina pokročilých asi ano), je ta jedna hvězdička celkem jasná. Navíc ve starších verzích Ubuntu tento balíček nebyl.

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
restricted ubuntu extras?
« Odpověď #2 kdy: 26 Července 2007, 20:01:14 »
A jake baliky vubec to ubuntu restricted extras zahrnuji? a to msttcorefonts je co za balik?
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
restricted ubuntu extras?
« Odpověď #3 kdy: 26 Července 2007, 20:26:46 »
Také se přikláním k tpikalkovu názoru, že je to tím, že si většina lidí instaluje součásti tohoto balíku zvlášť...
Jinak tento balík "obsahuje": gstreamer0.10-plugins-ugly, gstreamer0.10-plugins-ugly-multiverse, msttcorefonts, flashplugin-nonfree a sun-java6-plugin.

Msttcorefonts je balík obsahující fonty z MS Windows.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.