Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: codecs, mplayer apod.  (Přečteno 11587 krát)

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs, mplayer apod.
« kdy: 28 Dubna 2006, 17:36:04 »
Nainstaloval som si codeky podla navodu na www.ubuntu.com vratane restricted.
Mam par dotazov:

Ako mam odinstalovat TOTEM, RHYTHMBOX a GAIM bez toho aby sa neodinstalovalo UBUNTU-DESKTOP ?
Ako prinutim KAFFEINE aby mi zobrazoval titulky a vyhodil na zaciatku to okno z ktoreho si vyberem titulky
Takisto mi pri spusteni DVD Kaffeine hlasi "Audio outout is busy" a neprehra film. Nemam pritom spusteny ziaden multimedialny program.
Z kade a ako nahodit do Mplayeru nejake zrozumitelne fonty.Predtym som nasiel navod na SUSE aj so suborom titulkov ale teraz mi ich nechce "zozrat", su RAW a prakticky ziadne nechce.poradte
 A este jedna vec, ked prehravam DVD v linuxe ,mam 5.1 repro, lenze ono to vobec nehra 5.1 ale iba stero alebo inokedy zase ide zo vsetkych okrem central ale to iste. A tak to nema byt, z kazdeho kanalu ma ist nieco ine,vo WIN to ide OK. Mam to nastavene v mixeri aj v danych programoch kde prehravam.

Dakujem za rady.
« Poslední změna: 27 Května 2008, 07:57:55 od Anna Taliánová »

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #1 kdy: 28 Dubna 2006, 17:37:15 »
tam je na zaciatku chyba: Ako mam odinstalovat TOTEM, RHYTHMBOX a GAIM bez toho aby sa "odinstalovalo" UBUNTU-DESKTOP ? :)

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #2 kdy: 28 Dubna 2006, 17:40:18 »
aa takisto ma byt: "Audio output is unavaible. Device is Busy"

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #3 kdy: 28 Dubna 2006, 17:52:15 »
Ubuntu-desktop odinstaluj, je to metabalík :-), neboj, nevyhodí Ti to gnome desktop :-) Fonty do MPlayeru doinstaluj, hledej Synapticem. J
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #4 kdy: 28 Dubna 2006, 17:53:19 »
A este jeden dotaz: pokusal som sa nahodit nVidia driver podla navodu: http://help.ubuntu.com/starterguide/C/ch04.html#installnvidiadriver  synaptic mi ale hlasi, ze ak chcem nainstalovat nvidia-settings musim odinstalovat nvidia-glx a naopak! co s tym?

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #5 kdy: 28 Dubna 2006, 17:57:03 »
ok ten dektop teda odinstalujem. Ohladom tych fontov, mam nejake priamo s mplayerom ale tie to nezobrazuju korektne ani nemozem menit velkost fontu a ani nie je zobrazeny v kolonke "Preferencies" "Fonts" nic tam nie je, len prazdno :(  Mam teda stiahnut nejake truetypy a skusit mu nejaky ponuknut?

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #6 kdy: 28 Dubna 2006, 17:58:53 »
Citace: gallyleo
ok ten dektop teda odinstalujem. Ohladom tych fontov, mam nejake priamo s mplayerom ale tie to nezobrazuju korektne ani nemozem menit velkost fontu a ani nie je zobrazeny v kolonke "Preferencies" "Fonts" nic tam nie je, len prazdno :(  Mam teda stiahnut nejake truetypy a skusit mu nejaky ponuknut?
desktop a zavislosti jsem tu resil predevcirem:
http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=1253

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #7 kdy: 28 Dubna 2006, 18:07:13 »
Tak som stiahol nejake msi true type fonty a pokusil cez browse nahrat, ono ide to lenze sa nic nedeje, velkost sa zmenit neda a stale nezvladaju diakritiku, vlastne si myslim ze to nie je ani ten font ale stale ten povodny

webbot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 85
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2006, 22:18:19 »
Citace: gallyleo
ok ten dektop teda odinstalujem. Ohladom tych fontov, mam nejake priamo s mplayerom ale tie to nezobrazuju korektne ani nemozem menit velkost fontu a ani nie je zobrazeny v kolonke "Preferencies" "Fonts" nic tam nie je, len prazdno :(  Mam teda stiahnut nejake truetypy a skusit mu nejaky ponuknut?
Dej si tam fonty jake chces, jen musis nastavit jejich kodovani - popis nastaveni - viz http://www.sweb.cz/samba/ubuntu/index.htm  - cca uprostred. Co se tyka nastaveni velikosti
nenastavuje se tam velikost, ale napr. at titulky se roztahnou na sirku obrazovky, atd.

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #9 kdy: 29 Dubna 2006, 11:05:05 »
ddik moc, ten navod na Mplayer pomohol,uz idu spravne a a sa aj menit velkost (je tam polozka Text scale). nVidiu som nainstaloval, v Dapper Drake je nVidia-settings sucastou nVidia-glx, takze je to OK.
Stale vsak neviem ako mam prinutit hrat filmy skutocne vo formate 5.1 a este by som chcel vediet ci sa da nejako zariadit, aby MPlayer prehraval titulky aj s nie uplne rovnakym nazvom ako ma film, napr. vela titulkov mam ako:  "nazov_filmu.CZ.srt" a ked je tam to Cz uz to neprehra.

A este ku Kaffeinu, v poslednej dobe mi casto vuhadzuje tu hlasku:"Audio output is unavaible. Device is Busy" a stale neviem ako ho mam prinutit prehravat titulky.

dakujem za rady

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #10 kdy: 29 Dubna 2006, 11:37:22 »
Citace: gallyleo
ddik moc, ten navod na Mplayer pomohol,uz idu spravne a a sa aj menit velkost (je tam polozka Text scale). nVidiu som nainstaloval, v Dapper Drake je nVidia-settings sucastou nVidia-glx, takze je to OK.
Stale vsak neviem ako mam prinutit hrat filmy skutocne vo formate 5.1 a este by som chcel vediet ci sa da nejako zariadit, aby MPlayer prehraval titulky aj s nie uplne rovnakym nazvom ako ma film, napr. vela titulkov mam ako:  "nazov_filmu.CZ.srt" a ked je tam to Cz uz to neprehra.

A este ku Kaffeinu, v poslednej dobe mi casto vuhadzuje tu hlasku:"Audio output is unavaible. Device is Busy" a stale neviem ako ho mam prinutit prehravat titulky.

dakujem za rady
Respektujte prosím strukturu a smysl tohoto fóra a řiďte se pravidlem 1 dotaz = 1 téma na fóru. Jinak se v tom nikdo nevyzná a lidé s podobným problémem jeho řešení nemusí najít, jelikož je zapadlé mezi 10 dalšími dotazy v rámci jednoho tématu, jehož název třeba ani neodpovídá danému dotazu. Děkuji za pochopení.

gallyleo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #11 kdy: 29 Dubna 2006, 11:38:50 »
v poriadku idem to rozviest :)

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #12 kdy: 17 Května 2006, 21:38:57 »
Všichni píšou mplayeru, ale vůbec se mi ho nikdy nepodařilo zprovoznit! V balíčcích jsem našel nanejvíš kmplayer - to je pro KDE, ne? Já mám Xubuntu s Xfce... Jinak jsem si tam dal i multiverse, ale pořád jsem to nenašel...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Vojtin

  • Host
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #13 kdy: 17 Května 2006, 21:44:57 »
a co se ti vypíše po: sudo aptitude install mplayer?
« Poslední změna: 27 Května 2008, 07:57:07 od Anna Taliánová »

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #14 kdy: 17 Května 2006, 21:55:14 »
Tak tohle mi to napsalo. Je evidentní, že je něco špatně...

Kód: [Vybrat]
libor@libor:~$ sudo aptitude install mplayer
Čtu seznamy balíků... Hotovo
Vytvářím strom závislostí... Hotovo
Čtu rozšířené stavové informace
Inicializuji stavy balíků... Hotovo
Vytvářím databázi značek... Hotovo
K balíku mplayer nebyla nalezena kandidátská verze
Žádné balíky se nebudou instalovat, aktualizovat nebo odstraňovat.
0 balíků aktualizováno, 0 nově instalováno, 0 k odstranění a 0 neaktualizováno.
Potřebuji stáhnout 0B archivů. Po rozbalení bude použito 0B.
Zapisuji rozšířené stavové informace... Hotovo
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #15 kdy: 17 Května 2006, 22:39:27 »
To mě taky napadlo, ale nevím jaké adresy... To víš, do teď jsem měl Mandrivu...
Jinak ty 4 základní zdroje tam mám (main, ...)
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #16 kdy: 17 Května 2006, 23:00:59 »
balík mplayer neexistuje ....to bude ta chyba :) jmenuje se totiz jinak a bylo to tu nekde uz tolikrat resene. Ten balik ma v nazvu 386, 586 .... nejlepsi bude, kdyz spustite synaptic a do nej napisete "mplayer", ono vam to uz najde veskere potrebne baliky. Take si k nim doinstalujte balik mplayer fonts nebo tak nejak....  

musite mit samozrejme povolene zdroje main, restricted, multiverse a universe ...zkontrolovat opet muzete v synapticu

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #17 kdy: 17 Května 2006, 23:10:51 »
V synapticu jsem hledal a o tom, že obsahují 386 atd. taky vím. Všechny tyto zdroje mám také... Tak nevím... -> Defacto jsem udělal vše, co jste napsal...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #18 kdy: 17 Května 2006, 23:16:13 »
Ještě mě napadá - navrhlo mi to jen kmplayer - frontend pro KDE...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #19 kdy: 17 Května 2006, 23:54:48 »
Ja mam take Xubuntu a problem jsem zadny nemel, povolil jsem zdroje, nasel mplayer586, nainstaloval a bylo. zkuste: sudo apt-get install mplayer-586   ...pokud to nenajde, pak musite mit neco spatne se zdroji balicku....

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #20 kdy: 18 Května 2006, 00:15:09 »
Asi máte pravdu, zkusil jsem se kouknout na ty zdroje a napsalo mi to toto jako chybovou hlášku:
Kód: [Vybrat]
W: Duplicate sources.list entry cdrom://Xubuntu 6.06 _Dapper Drake_ - Beta i386 (20060419.1) dapper/main Packages (/var/lib/apt/lists/Xubuntu%206.06%20%5fDapper%20Drake%5f%20-%20Beta%20i386%20(20060419.1)_dists_dapper_main_binary-i386_Packages)
W: Duplicate sources.list entry cdrom://Xubuntu 6.06 _Dapper Drake_ - Beta i386 (20060419.1) dapper/restricted Packages (/var/lib/apt/lists/Xubuntu%206.06%20%5fDapper%20Drake%5f%20-%20Beta%20i386%20(20060419.1)_dists_dapper_restricted_binary-i386_Packages)
Zatraceně, asi jsem něco pokazil :(. Za chvíli maturuji a nemám čas se tímhle zabývat  :|  ...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #21 kdy: 18 Května 2006, 01:05:59 »
Ok, ja maturuju take za par dni :). Takze vam sem kopiruju muj sourcelist, podle ktereho mi to chodi:

Citace
# deb cdrom:[Xubuntu 6.06 _Dapper Drake_ - Beta i386 (20060419.1)]/ dapper main restricted

deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu/ dapper main restricted universe multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ dapper main restricted

## Major bug fix updates produced after the final release of the
## distribution.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ dapper-updates main restricted universe multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ dapper-updates main restricted

## Uncomment the following two lines to add software from the 'universe'
## repository.
## N.B. software from this repository is ENTIRELY UNSUPPORTED by the Ubuntu
## team, and may not be under a free licence. Please satisfy yourself as to
## your rights to use the software. Also, please note that software in
## universe WILL NOT receive any review or updates from the Ubuntu security
## team.

## Uncomment the following two lines to add software from the 'backports'
## repository.
## N.B. software from this repository may not have been tested as
## extensively as that contained in the main release, although it includes
## newer versions of some applications which may provide useful features.
## Also, please note that software in backports WILL NOT receive any review
## or updates from the Ubuntu security team.
deb http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ dapper-backports main restricted universe multiverse
deb-src http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu/ dapper-backports main restricted universe multiverse

deb http://security.ubuntu.com/ubuntu dapper-security main restricted universe multiverse
deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu dapper-security main restricted
deb http://deb.opera.com/opera/ stable non-free
deb http://deb.opera.com/opera/ unstable non-free
do terminalu napiste: sudo mousepad /etc/apt/sources.list a nakopirujte tam toto, ....to co tam mate doted jednoduse vymazte .... pokud mate dapper drake

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #22 kdy: 18 Května 2006, 13:24:12 »
Citace: Jendall
Ok, ja maturuju take za par dni :). Takze vam sem kopiruju muj sourcelist, podle ktereho mi to chodi
Jo, tak držím palce :). Já to teda zkusím...
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Libor Šedivý

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 799
    • liborse.mechenice.net
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #23 kdy: 18 Května 2006, 13:48:08 »
Moc díky, už jsem tam ten MPlayer našel :). Ještě ty kodeky a snad to bude běhat :).

PS - to deb.opera - jsem zakomentoval, protože tam nastaly nějaké potíže při stahování seznamu balíčků.
Ubuntu 18.04, Acer Aspire V15 Nitro Black Edition II, 16 GB

Jendall

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 189
codecs,mplayer a spol.
« Odpověď #24 kdy: 18 Května 2006, 14:05:55 »
Take drzim palce :) Jinak mplayer uz v sobe ma prave kodeky, takze krom wmv by jste mel prehrat uz tedko vsechno. Tu operu nepotrebujete, pripletlo se mi to tam pri kopirovani :) ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.