Ahoj, koupil jsem si do svého 1,6GHz notebooku k 256MB ram dalších 512MB ramky a zanedlouho mi přijde nový pevný disk 80GB (stávající 40GB začíná zlobit, asi jí oddělal neustálí swap při 256MBtech)
mno a když mam ten nový disk a hodně ramky, tak mě napadlo, že se vykašlu na widle (už je nepoužívám, jen zřídka kvůli jednomu programu) a nahraji na disk jen linux. A napadlo mne, že bych nahodil virtualizaci pro případ použití onoho programu.
- zajímalo by mne, co by jste mi doporučili za virtualizační nástroj.. chtěl bych nějaký s nejmenšími nároky atd..
- co na mé sestavě si mohu dovolit? 98,ME,XP,Visty, jiný linux s X17 prostředím pro testování?
- jak je to s neznámím hardwarem? jde nějak povolit obsluha onoho neznámého hardwaru virtuálním systémem? třeba taková čtečka čsob pro placení přes internet?
- po vypnutí virtualizace je primární systém v pohodě bez nějakých následků typu přeživších procesů nebo zapatlané ramky?
- dá se nějak zprovoznit komunikace mezi virtuálními stroji, třeba přes router?