Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux a lama  (Přečteno 15533 krát)

esemba

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #25 kdy: 01 Května 2006, 19:06:50 »
Citace: zutroy
Není dost databází nativně pod Linux?
Snad všechny kromě Accesu a MS SQL serveru..
on ale nemyslel nejspis jake databazove servery kdo pod wine rozchodil :lol: :lol: ale databazi programu, ktere se pod wine podařilo rozchodit...

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #26 kdy: 01 Května 2006, 19:07:49 »
Díky lidi super,teď se hrabu jak rozchodit druhý monitor...rozšířit plochu...obdivuji vaši ochotu radit na úkor času i nejlamám...díky...
Třeba budu jednou startovat jen Ubuntu a ne prvotně Windows ...to by bylo...ještě kdyby dělali soft i pro Linux třeba i za prachy...viz Stormware Pohoda...to by bylo...nebo Autodata a Workshop Vivid....
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:47:25 od Anna Taliánová »

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #27 kdy: 01 Května 2006, 19:29:34 »
Proč za prachy? Není dobré myslet si, že jen komerční věci jsou dobré. A krom toho i komerční věci pro Linux se dělají, a to čím dál tím víc...Třeba NeroLinux. Ale ty komerční nebývají moc úspěšné proto, že v Linuxu je mraky aplikací vážně na úrovni, takže třeba ten NeroLinux si proti K3B ani neškrtne (a krom toho zlí jazykové tvrdí, že NeroLinux vzniknul vykradením GnomeBakeru...třeba jo, třeba ne, to jen tak na okraj). Mimochodem toho softu je pro LInux vážně hodně, a já třeba bych si dneska nedovedl představit, co bych dělal pod Win (a to jsem je do Vánoc používal skoro pořád). Třeba klienti pro Jabber, no ani ty Win-klienty pro ICQ mi nepřijdou nic moc. Nechci tím narážet na Windows, jen konstatuji, že záleží jestli se na to člověk dívá jako "windowsák" nebo "linuxák" :-)
....no a aby to snad náhodou nevyznělo moc seriózně, tak si ještě rýpnu - co bych proboha dělal na Windows bez Vimu ;-) ? J
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:50:05 od Anna Taliánová »
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #28 kdy: 01 Května 2006, 19:34:05 »
Prosím...po aktualizaci to hodilo hlášku a teď píše: Vyřešte nejdříve problémové balíčky ...nechce už aktualizovat
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:50:51 od Anna Taliánová »

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #29 kdy: 01 Května 2006, 19:39:22 »
Ok hotovo...řídil jsem se hláškou a Synaptic to vyřešil
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:51:13 od Anna Taliánová »

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #30 kdy: 01 Května 2006, 19:39:24 »
Do diskuse musíš psát konkrétně. To je jako kdybys nepsal "neběhá mi Linux, co s tím?" Obecně mohu jen konstatovat, že nejlepší bude otevřít Synaptic a zjistit, co je to za konflikty. Asi sis nainstaloval něco, co má závislosti, které jsi nesplnil - to se stává při instalaci přes nízkoúrovňové nástroje - dpkg. J
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:52:09 od Anna Taliánová »
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #31 kdy: 01 Května 2006, 19:41:25 »
Citace: automeda
Ok hotovo...řídil jsem se hlaškou a synaptic to vyřešil
A druhá věc, že se 1. přemýšlí nad hláškou, 2. googlí a teprve potom se člověk jde zeptat. Poradíme rádi, ale některé otázky jsou k naštvání, zejména když jsou to třeba často otázky, které se na fóru řešili x-krát...J
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:52:51 od Anna Taliánová »
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Linux a lama
« Odpověď #32 kdy: 02 Května 2006, 07:56:06 »
Citace: botanicus
Citace: automeda
Ok hotovo...řídil jsem se hlaškou a synaptic to vyřešil
A druhá věc, že se 1. přemýšlí nad hláškou 2. googlí a teprve potom se člověk jde zeptat. Poradíme rádi, ale některé otázky jsou k naštvání, zejména když jsou to třeba často otázky, které se na fóru řešili X-krát...J
Viz záhlaví každé stránky na tomto fóru:

Oznámení
 Zadávejte prosím výstižné názvy témat. Před položením dotazu se pomocí Vyhledávání přesvědčte, zda již není zodpovězen.

Tak trochu jsem doufal, že přeformulování a výrazné zkrácení předchozího dlouhého oznámení zvýší jeho atraktivitu pro čtení a naplňování...

wentura

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Linux a lama
« Odpověď #33 kdy: 03 Května 2006, 07:40:45 »
nechcete se vy***t na Ubuntu, jak to tak ctu tak se dost lidi opira do Ubuntu, protoze je kdesi napsano, ze je vhodne pro novacky a zacinajici linuxaky....jak to tak ctu tak radeji nez cist tohle tak radeji prejdu na Debian. tam nikoho nenapadne napsat, ze mu nejde tohle a ze nevi kam psat prikazy :-D (to mi prislo dost drsny) ....no myslim ze takovy uzivatele by si meli sednout na zadek a trochu si o tom precist....je dost kvalitnich materialu jak na netu, tak i v knihovnach. Ja jsem si nejdrive precetl knihu pro ceskeho uzivatele (bohuzel netusim uz jak se jmenuje, ale je opravdu pro zacatecniky) ta mi otevrela trochu oci.

takze V. I. Lenin mel pravdu: UCIT SE! UCIT SE! UCIT SE!
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:54:21 od Anna Taliánová »

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #34 kdy: 03 Května 2006, 20:00:54 »
Což je ale naprosto dokonalé - Debian a Ubuntu jsou stejně snadno spravovatelné...nicméně o Ubuntu koluje, že je pro každého, kdežto o Debianu se říká, že ten už je hardcore...:-) Jen to blbne lidi...J

A naprosto souhlasím, chce se to učit!
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Linux a lama
« Odpověď #35 kdy: 12 Prosince 2006, 18:34:15 »
Jsem také lama. S Linuxem si hraji pár dnů a jsem spokojen.V práci spravuji síť a to od dob Novellu, přes WinNT až po WIN2003.Na stanicích od DOSu po WinXP. Ale i s nimi mám problémy a nebýt kamarádů, často bych problém nevyřešil. I s angličtinou bojuji. Ale je to realita. Ač zákon říká o českých manuálech, většina HW český manuál nemá. A musí to jít přesto. Proč zatracovat něco, s čím si nevím rady? Mám nárok na názor, ale pokud se mi Ubuntu nelíbí, netřeba zde brojit proti němu. Stačí přece format c: a install windows. Za těch asi 12 let co správcuji síti se mi vždy potvrdilo, že nejslabší místo IT není ani SW, ani HW. To nejslabší místo je mezi židlí a klávesnicí.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:56:24 od Anna Taliánová »

puba

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 225
Linux a lama
« Odpověď #36 kdy: 19 Července 2007, 23:44:45 »
Pod Woknama 8 let. Pod Ubuntu 0,5 roku.  Wokna uz skoro ani nezapinam :-) A to sem byl opravdu lama. Stacilo jen Wiki a tohle forum a vsechno sem rozhodil (i to pos**** KB)
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:57:17 od Anna Taliánová »
HP Pavilion dv2058ea (Intel Core Duo 1,66GHz, 2GB RAM, Geforce 7200 Go - 256MB, WD-120 GB sata, WiFi, Bluetooth, ctecka 5in1 ), Ubuntu HH 8.04

linuxlama

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #37 kdy: 20 Července 2007, 11:25:55 »
Ubuntu byl muj prvni Linux, zacala jsem s nim pred pul rokem. Ze zacatku to pro me vypadalo vazne hrozive, ale ted Windows zapinam v podstate jen tehdy, kdyz si chci neco zahrat a par dalsich veci, ktere se hodlam na Linuxu teprve naucit.
Ted jsem si musela na druhy pocitac nainstalovat Mandrivu (Windows si s Ubuntu proste nejak nerozumel, ale to resim jinde). Kdyz jsem vybirala distribuci, chtela jsem najit prave takovou, ktera by mela na netu takove uzivatelske zazemi jako Ubuntu. Ale nenasla jsem. Rekla bych, ze Ubuntu ma asi nejvetsi mnozstvi nejsrozumitelnejsich navodu v cestine. Plus forum, samozrejme. Asi je taky nejrozsahlejsi. Myslim, ze i tyto veci by mely byt pro zacatecnika dulezitym kriteriem pri vyberu distribuce. Moji uplne prvni (spis nultou) distribuci byla taky Mandriva, protoze jsem si ji na Invexu koupila ve sleve. Ale nedostala jsem se tehdy prakticky nikam, prave kvuli nedostatku navodu natolik srozumitelnych, ze by jim porozumel i naprosty zacatecnik.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:59:04 od Anna Taliánová »

qUAKER

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #38 kdy: 20 Července 2007, 20:49:28 »
Ja sem s Linuxem zacal asi pred rokem (Knoppix 3.7 a mesic potom Ubuntu 6.06..), nic moc jsem neumel (vubec nic),ted asi pred dvema mesicema jsem si poridil novou verzi Ubuntu a sem spokojeny (uz mam nvidii,takze s ovladacema neni problem),hry ktere chci pres Wine rozjedu (treba Unreal 2,tvorim pod nim hru-mod),ze zacatku to sice bylo peklo ale po precteni vsech navodu na wiki a na foru uz to bylo dobre..
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 17:00:04 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.