Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Linux a lama  (Přečteno 15532 krát)

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« kdy: 01 Května 2006, 12:11:35 »
Zdravím a ptám se....Ubuntu je pro lidi...jak pro lidi když je tam vše problém...fandím Linuxu obzvláště Ubuntu a dal jsem na noťas i PC, ale vše je problem...a to na dlouhé noci a ještě na všem odkážete ang. stránku...a co s tim my lamy z widlí a Češi???
Konkrétně já s ATI...návod je ale ang. a jeste ty postupy a vůbec,nikdo nenapíše pro lamy krok po kroku
...pak wine to bude pro normálního smrtelníka smrt..
...teď pracuji na cz thundebirdu a stáhlo to něco zabalené a co s tím...zase hledat a číst a prokousávat se tim...to je zase den v pryč....
...neni lepší pak zaplatit prokleté windowsy a jen to nainstalovat a ušetřit čas a nervy???
Ubuntu pro lidi....pro nadšence  časem oplývající a angličtináře!!!
To nemluvím o HW   ....další velký oříšek....
Mam Ubunta na počítačích ale dam to pryč, protože to zatím pro normalíky není...instalace super bezproblémová...ale co pak???
Ať žije Linux
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:21:29 od Anna Taliánová »

Vojtin

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #1 kdy: 01 Května 2006, 13:32:57 »
Co pak?
Jediná odpověď je učit se!
Když posadíš člověka, který nikdy neviděl PC jak Linux tak Windows, tak bude mít problémy stejný jako ty s Linuxem!
A otázka, k čemu Wine? Nenašel jsem důvod proč ho používat.
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:22:16 od Anna Taliánová »

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #2 kdy: 01 Května 2006, 13:42:55 »
Wine ...nenašel jsem nic stejného jako účetní program Pohoda v které dělám 10 let.
Potom Macromedia Dreamweaver ?
Učit se...dal jsem teď PC stare matce s windovsama a docela hned uměla,nainstalovala Skype a plno jiného a pohoda....chtěl bych vidět co by dělala s Ubuntu ???co myslíte ???
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:23:42 od Anna Taliánová »

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #3 kdy: 01 Května 2006, 13:47:44 »
Třeba dnes už celý den chci na PC rozchodit ATI dle návodů...a překládám návody translátorem a nejde mi to a nejde.....hrozné a hroutí se to...a česky návod krok po kroku není...jen  koukni tady a zkompiluj  atd. ...kouknu a ono anglicky a translátor to komolí...takže ...asi po 10. budu mazat Linux
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:24:36 od Anna Taliánová »

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Linux a lama
« Odpověď #4 kdy: 01 Května 2006, 14:37:49 »
Citace: automeda
Zdravím a ptám se....Ubuntu je pro lidi...jak pro lidi kdyz je tam vše problém...
Ale to přece není pravda.

Citace: automeda
a to na dlouhe noci a jeste na vsem odkažete ang.stránku...a co s tim my lamy z vydlí a češi???
Jakou stránku? A co vám na ní není jasné? Pokusíme se to přeložit.

Citace: automeda
Konkrétně ja s ATI...navod je ale ang a jeste ty postupy a vubec ,nikdo nenapise prolamy krok po kroku
Ty návody bývají obvykle dost srozumitelné, na ubuntuforums.org (nebo obdobných německých, francouzských, španělských, polských a dalších fórech) je tisíce lidí ochotno vám rycle poradit. Protože jsme v Česku, můžeme být i tak docela rádi, že máme zatím několik set lidí zde na fóru, zo toho několik desítek pravidelných uživatelů, a několik překladatelů. Pokud byste byl objektivní, napsal byste, že zdaleka ne všechny návody pro Windows jsou v češtině (samozřejmě, že nejsou), a těžko byste pro Windows hledal podobně ochotnou komunitu.

Citace: automeda
...pak wine to bude pro normálního smrtelníka smrt..
Aplikace - Přidat/Odebrat - Wine - Nainstalovat. Pak už se jen řídit krátkým návodem na http://wiki.ubuntu.com/Wine - brzy by mohl být přeložen na wiki.ubuntu.cz.

Řekl bych, že takhle smrt rozhodně nevypadá.

Citace: automeda
...ted pracuji na cz thundebirdu a stahlo to neco zabalene a co s tím...zase hledat a číst a prokousavat se tim...to je zase den v pryč....
Vy si zřejmě schválně vytváříte problémy tam, kde žádné nejsou: Aplikace - Přidat/Odebrat - Thunderbird - Nainstalovat. Hotovo,

Citace: automeda
...neni lepsi pak zaplatit prokleté windowsy a jen to nainstalovat a ušetřit čas a nervy???
To rozhodnutí je na vás.

Citace: automeda
Ubuntu pro lidi....pro nadšence  časem oplývajícím a angličtináře!!!
To nemluvím o HW   ....další velký oříšek....
To také není pravda. Jsou lidé, kteří takové problémy jako vy vůbec nemají. Instalují programy stadnardním (nejjednodušším) způsobem, používají podporovaný hardware, který se automaticky rozpozná, v případě problémů jim většinou stačí zdejší fórum (nebo abclinuxu.cz), příp. znalost aspoň jednoho světového jazyka, ...

Citace: automeda
Mam Ubunta na počítačích ale dam to pryč protože to zatím pro normaliky není...instalace super bezproblémová...ale copak???
Pak? Pak máte přijít sem kdykoliv vám nebude něco jasné, ale musíte psát takové dotazy, kterým lidé budou rozumět a budou vám moci poradit - to znamená, že musíte být konkrétní a výstižný.

Děkuji za pochopení.

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #5 kdy: 01 Května 2006, 14:41:57 »
Nikdy jsem Wine nepotřeboval, stačí hledat soft pro Linux :-) Vojtin má pravdu, chce se to učit. Je snad málo materiálů v češtině? No tak to tedy hahaha...moje angličtina také stojí za houby, ale všechno jsem našel v češtině. ATI je problém, ale za to nemůže LINUX, ale ATI! A je hodně dokumentů typu HOWTO, a ty bývají opravdu dokonale blbovzdorné...
Ad HW: no tak to tedy houby, našlo mi to naprosto všechen HW, což se o Widlích říct nedá.
Linux je možná do začátku složitější, ale když tomu člověk rozumí alespoň na elementární úrovni, tak by jej už neměnil....toť můj názor :-) J
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:26:31 od Anna Taliánová »
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

esemba

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #6 kdy: 01 Května 2006, 14:56:15 »
a jaky mate problem s ATI? Me ubuntu pri instalaci veskery hardware normalne nadekelovalo. Jinak wine neni zadny problem, ani pro nejvetsi lamu. Proste:
Citace
sudo gedit /etc/apt/sources.list
/* TYTO ŘÁDKY PŘIDEJTE NA KONEC SOUBORU */
deb http://wine.sourceforge.net/apt/ binary/
deb-src http://wine.sourceforge.net/apt/ source/

sudo aptitude update
sudo aptitude install wine
je dost možné, že server vás kopne, mě to děla dost často - 2x až 3x během stahovani, tak prostě date znova sudo aptitude install wine a on bude pokracovat tam, kde skoncil. No a po dokonceni instalace date wine blablabla.exe. Pokud po vás bude chtít nějaké dodatečné knihovy, tak je proste hodíte do googlu, stáhnete, nakopírujete do adresáře s exe souborem a jedete.. Neni nic jednodussiho...

dankez

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 97
Linux a lama
« Odpověď #7 kdy: 01 Května 2006, 15:05:08 »
gratulujem adminitstratorovi. ja by nato nemal nervi..ale ako pobavenie to bolo dobre. ps - ked zvladne ubuntu dievca ktore si kupila pc tento rok. tak to zvladne kazdy. staci fakt len pochopit ze programi sa nehladaju cez google ale cez 'packet manager' alebo aptitude a google je kamarat. :) verim ze pre widlakov mozu byt zaciatky strasne a budu sa snazit hladat kreky :) ale casom ich to prejde.

a k wine -  ako posledna moznost je to akceptovatelne :)
Bojové sŕňa 7,04 - P4 D930 - Ati X1600

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #8 kdy: 01 Května 2006, 15:10:08 »
OK beru to....chtěl bych aspoň trochu byt v Linuxu...dělám 20 let na winech bez jediného problemu, ale teď už je nechci kupovat a teď ty problemy s reg.na netu?!

Takže....

-> problem.....rozlišení jen 8OO a ATI jsem tam nedal ani zanic...nerozbalí se baličky ať rpm nebo run ...prý nepodporované ??? a přitom pro Linux
-> co jsou ty příkazy a kam je psát co jsou v návodech...nejde to aby se samy instalovaly?
A půjde rozšířená plocha na 2 monitory???
-> Wine OK, ale nainstalovat POHODU 2006 ne a ne....ta je prvotní...jinak nemá pro mě Linux význam...přepínat mezi OS nebudu...a přepisovat data do jiného to je na roky...ceníky,sklady, staré položky,faktury atd. ....to nééééééé
-> Teď nevím také co s programama na autodiagnostiku co nejsou pod Linuxem a stály stotisíce???
-> OKIpage 610 tiskárna nikde nic,ani Canon ip4000 ani Kyocera 680...novou už kupovat nebudu
-> webcamera nic SilverCrest 1.3MPix
-> YakumoQuickStick.DVBT..našel jsem zmínky tak snad to půjde?
-> scaner RevScan ...OK
-> Wifi rádia a routery OK Compex,Ovisy a Zyair
-> digi canon G6 a Ixus 40...OK

Zatím díky za každý prostý příspěvek jak na to.....
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:34:44 od Anna Taliánová »

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #9 kdy: 01 Května 2006, 15:30:02 »
Lidi ani ebanka KB mi nefunguje???
HotLine KB říká že pod Linuxem nechodí ?!
To mám smůlu ostatní ebanky jdou !!!*censored*!!!
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:36:37 od Anna Taliánová »

Vojtin

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #10 kdy: 01 Května 2006, 15:43:01 »
Nejvíc mě udivuje, jak píšete, že dvacet let děláte pod Windows a přitom je máte kradený...
Vždyť stojej jenom 2500 korun, copak na ně lidi nemaj?
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:37:05 od Anna Taliánová »

esemba

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #11 kdy: 01 Května 2006, 15:50:03 »
Citace: automeda
co jsou ty příkazy a kam je psát co jsou v návodech...nejde to aby se samy instalovaly?
omg, hele, ja sem ochotnej ti s čimkoli, co budu vedet, pomoct, tohle je ale vazne moc...
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:37:37 od Anna Taliánová »

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #12 kdy: 01 Května 2006, 15:53:48 »
Citace: esemba
Citace: automeda
co jsou ty příkazy a kam je psát co jsou v návodech...nejde to aby se samy instalovaly?
omg, hele, ja sem ochotnej ti s čimkoli, co budu vedet, pomoct, tohle je ale vazne moc...
Proč se rozčilovat, tím si nepomůžeme :-) Prostě je třeba otevřít terminál (Gnome, Aplikace-->Příslušenství) či konsoli (KDE, nevímkde, tuším někde v Systém v K-menu). J
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:38:24 od Anna Taliánová »
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Linux a lama
« Odpověď #13 kdy: 01 Května 2006, 16:16:25 »
Citace: automeda
Lidi ani ebanka KB mi nefunguje???
Hot Line KB říká že pod linuxem nechodí ?!
To mám smůlu osttní ebanky jdou !!!kruci!!!
Používáte služby banky, která snad jako jediná významná není schopna podporovat neIE prohlížeče a uživatelům již roky slibuje nápravu.

http://www.czilla.cz/podpora/internetova-bankovnictvi-v-mozille.html

Buď můžete od lajdáckých služeb jedné banky přejít k jiné bance a nebo čekat, až někdy bude KB schoipna vytvořit systém i pro jiné prohlížeče. Zatím jste rukojmím její neschopnosti, protože vám znemožňuje používat bezpečnější a modernější prohlížeče než je IE 6 vycházející z roku 2001.

Podobné je to v případě HW. Je dobré kupovat takové produkty, který vám nediktují jediný systém, na kterém jsou schopny fungovat.

Pokud jste psal, že Windows používáte již 20 let a opakovaně píšete špatně název vaší tiskárny, tak mám pocit, že si zřejmě svými příspěvky z ochotných uživatelů tohoto fóra děláte srandu a plýtváte jejich časem.

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #14 kdy: 01 Května 2006, 17:08:39 »
Kradené Windows ???
V noťasech WIN XP Pro k tomu přiložené s licencí FS Amilo Pro V2000 ex
a na PC  zakoupen asi 4 roky XP Pro a to kolem 6000,můžu najít v účetnictví
pokud budeš chtít...tak proč tak na mě....?

Jinak jsem stáhnul z ATI drivery na Radeony a nelze mi to v ničem otevřít...nepodporovaný formát...poslední driver na ATI AMD64....v čem otevřít ?
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:41:44 od Anna Taliánová »

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #15 kdy: 01 Května 2006, 17:12:32 »
Tiskárnu jsem napsal hold špatně,protože píšu a nekoukám co,ale snad každý poznal,že je to Kyocera 680 .. laser....
Už si dám pozor na psaní a budu to po sobě číst,nevěděl jsem,že je to tak závadné...omlouvám se....sorry...

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #16 kdy: 01 Května 2006, 17:47:48 »
Moc díky,dostal jsem tam přes terminál ATI ovladače a chodí to super...
Teď se zeptám...při aktualizaci to nabídne spousta aktualizací....pustit je všechny nebo vybírat...popř. jak....na noťasu jsem dal vše,stahovalo se to půl dne a pak se instalovaly, ale když už disk chroustal přes celý den a nic tak jsem to shodil.....trvá to víc jak den nebo je něco špatně??? asi 204 updates...253Mega
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:43:34 od Anna Taliánová »

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Linux a lama
« Odpověď #17 kdy: 01 Května 2006, 18:00:16 »
Citace: automeda
Moc díky,dostaljsemtampřesterminál ATI ovladače a chodí to super...
Teď se zeptám...při aktualizaci tonabídne spousta aktualizací....pustit je všechny nebo vybírat...popř.jak....na noťasu jsem dal vše,stáhovalo se to pul dne a pak se instalovali ale když už disk chroustal přes celý den a nic tak jsem to schodil.....trvá to víc jak den nebo je něco špatně???asi 204 updates...253Mega
Těší mě, že už vám ATI ovladače fungují.

Dosud jste neuvedl, jaké vydání Ubuntu používáte. Zda 5.10 nebo 6.06 beta (pokud jsem to přehlédl, pak se omlouvám).

Pokud používáte vývojovou verzi 6.06 beta, pak je četnost aktualizací vyšší, protože se ještě spousta programů stabilizuje a dělá se mnoho změn. Je na vás, jak často ji budete aktualizovat, zda každý den, obden, nebo třeba týdně. Po vydání (resp. atkaulizování na konečnou verzi), která vyjde 1. června, se počet aktualizací (a jejich velsiksot) výrazně sníží pouze na opravy důležitých chyb a na bezpečnostní aktualizace.

Pokud používáte vydání 5.10, pak je doporučeno co nejdříve aktualizovat a nahrát všechny aktualizace. Nemělo by to trvat moc dlouho, max. pár (desítek) minut.

Jaké vlastně máte připojení k internetu (a jak rychlé)?

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #18 kdy: 01 Května 2006, 18:09:48 »
Je to 6.06beta....wifi 512 garantovaná
Takže neodškrtávat dát všechny ?

automeda

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Linux a lama
« Odpověď #19 kdy: 01 Května 2006, 18:12:20 »
Ještě otázka...je nějaká databáze co někdo rozchodil pod Wine?
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:44:26 od Anna Taliánová »

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Linux a lama
« Odpověď #20 kdy: 01 Května 2006, 18:20:03 »
Citace: automeda
Je to 6.06beta....wifi 512 garantovaná
Takže neodškrtávat dát všechny ?
Pak byste měl nejprve vyzkoušet nainstalovat všechny aktualizace s tím, že pokud by to z nějakého důvodu trvalo moc dlouho, mohl byste aktualiazci přerušit a dokončit jindy. U vývojové verze zřejmě není nezbytně nutné aktualizovat každý den (pokud to není možné), ale třeba obden.

Petr Tomeš

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1582
    • http://www.phil.muni.cz/~ptomes/
Linux a lama
« Odpověď #21 kdy: 01 Května 2006, 18:24:08 »
Citace: automeda
Ještě otázka...je nejaká databáze ,co kdo rozchodil pod wine?
http://appdb.winehq.org/

Jakub Šťastný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1441
Linux a lama
« Odpověď #22 kdy: 01 Května 2006, 18:28:51 »
Co máš za PC? Pokud máš něco "normálního", tak kolem 200 aktualisací by neměl bý až takový problém, tj. já na svém notebooku bych to dal tak do půlhoďky, tipuju, tuším, protože já to pouštím s nice -n 19 apt-get update && apt-get upgrade, tedy přeloženo do češtiny s nejnižší prioritou, takže potom to trvá déle. J

Co kdo rozchodil pod Wine - tady na fóru hledej, je to pro hry, no a na netu je spoustu návodů, a třeba i nějaká databáze, hledej :-) Vyplývá z toho, že se pod tím dá toho rozchodit opravdu hodně, ale znovu říkám, že je mnohem lepší hledat soft pro Linux, je ho fakt kupa :-)
Jabber: mistnost ubuntu na serveru chat.linjab.net Návod na připojení
Česká ubuwiki: wiki.ubuntu.cz/
Nejhorší IM  Nejlepší IM Vim rulez ;-) Návod

zutroy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 282
Linux a lama
« Odpověď #23 kdy: 01 Května 2006, 18:35:02 »
Není dost databází nativně pod Linux?
Snad všechny kromě Accesu a MS SQL serveru..
"I'm not crazy. Don't call me crazy! I'm just not user-friendly."
:-P

Vojtin

  • Host
Linux a lama
« Odpověď #24 kdy: 01 Května 2006, 19:03:16 »
ok, omlouvám se, váš příspěvek na mě dělal dojem, že jste další komu vadí hlášky od Windows na neregistrovanou kopii :)
Pokud prohledáte toto forum najdete většinu odpovědí na vaše dotazy.
Co se týče dokumentace k Ubuntu, tak podle mého názoru je na předních místech v Linux. distribucích, už jen toto forum je povedený :)
« Poslední změna: 08 Prosince 2007, 16:46:07 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.