Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: pár otázek začátečníka  (Přečteno 5655 krát)

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« kdy: 15 Srpna 2007, 18:46:47 »
Zdravím, dámy a pánové. Nainstaloval jsem si Ubuntu, ale potřeboval bych poradit. Byli by jste tak hodní prosím? Vím, že Vás to unavuje, avšak já bych to moc ocenil.

1, Ve FireFoxu mi nefunguje střední tlačítko myši jako posuvník. Funguje to v jiném prohlížeči, anebo má střední tlačítko myši jen funkci ctrl c?

2, na gnome-look.org jsem si našel pěkné téma, jenže je ve formátu tar.gz .Tuším, že se to musí nějak kompilovat, ale jak? A jak to téma potom nastavím do Linuxu?

3, 3D akcelerace? Jak ji zapnout? Prosím, odkažte mě aspoň na wikipedii, tam to bude 100% jasně, avšak ani tu jsem nenašel (ještě jsem rozladěn z kukuče Linuxu :-) )

4, jak ověřím správnost 3D akcelerace? Zase, pokud mě odkážete na wikipedii, budu Vám vděčný. Btw 3D akceleraci myslím jak ve hrách, tak dejme tomu Beryl, nevím, jestli se to dělí, ale hádám, že ne.

Mno, to by bylo prozatím vše, pokud pomůžete, budu vážně vděčný. Děkuji předem
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

shaman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 128
pár otázek začátečníka
« Odpověď #1 kdy: 15 Srpna 2007, 19:56:44 »
1. tohle se mi nepovedlo nijak zprovoznit, ale taky by se mi to hodilo...
2. téma z Gnome-Look není třeba nijak kompilovat, stačí stáhnou .tar.gz soubor někam na disk, otevřít Systém>Volby>Motiv a tam archiv přetáhnout. Více zde
3. viz Ovladače grafických karet
4. Test 3D akcelerace

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #2 kdy: 15 Srpna 2007, 20:15:37 »
Děkuji, ještě by se mi hodilo to střední tlačítko a návod přímo na beryl, ale to pohledám. Děkuji mnohokrát, jdu si měnit vzhled linuxu :-)))

Edit: Prosím vás, neví někdo, jak nahodit diakritiku v kopete?? Fonty s winu mám, ale kam je hodit, jak nastavit atp. Sice to není životně důležité, ale potěší. Děkuji :-)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
pár otázek začátečníka
« Odpověď #3 kdy: 15 Srpna 2007, 20:24:41 »
1. nevím
2. viz Shaman
3. nedoporučuji pro začátečníka hrabat se v nastaveních grafických karet, snad, kdyby něco nefugovalo. Tady je návod na WIKI, kde je akcelerované prostředí : http://wiki.ubuntu.cz/Návody , to zvládne i začátečník.Test 3D akcelerace
4. jak psal shaman, takto se dá Test 3D akcelerace otestovat, pak můžete instalovat Beryl, Compiz.

PS: Beryl bych nedoporučoval, zkusil bych Compiz (pokud si troufáte), viz patička, kde je návod jak instalovat a hrát si s nastavením. V příštím vydání bude jen Compiz, protože se Compiz a Beral slučují.

Beryl se mi trochu sekal, mizely mi rámy oken, lišty. V Compizu se mi tohle zatím nestalo. Záležím však na vás, co si vyberete.

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
pár otázek začátečníka
« Odpověď #4 kdy: 15 Srpna 2007, 20:30:14 »
1) Už se to tu někde řešilo ale nevím s jakým úspěchem, nepoužívám
2) Kompilovat se nemusí http://wiki.ubuntu.cz/Ubuntu_oku_lahod%C3%ADc%C3%AD
Kopete) Jde o nastavení kódování (win1250, nebo cp1250)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
pár otázek začátečníka
« Odpověď #5 kdy: 15 Srpna 2007, 22:07:11 »
1) pokud je mi známo, je to featura Windows a na Linuxu nefunguje, jinak pro jednotlivá tlačítka myši se dají většinou nastavit různé akce, jak v systému, tak i v některých programech.

Kopete) V K/Ubuntu je výchozí kódování UTF-8, takže pokud komunikujete např. přes ICQ s někým v českých Windows, které mají kódování CP1250, nastavte si v Kopete u ICQ účtu nejlépe jejich kódování.  Popř. si můžete nastavit různá kódování pro jednotlivé uživatele, v kontaktlistu kontextové menu a položka vybrat kódování. Klienti na obou stranách totiž musejí používat stejné kódování, jinak bude diakritika u obou rozhozená.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
pár otázek začátečníka
« Odpověď #6 kdy: 15 Srpna 2007, 22:17:32 »
1) Mě to ve Swiftfoxu (firefox optimalizovaný pro konkrétní procesory) chodí od začátku... Ale mám Kubuntu, tak nevím, jetli to nemá nějak přenastavený, i když o tom pochybuju
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Poborskiii

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 422
pár otázek začátečníka
« Odpověď #7 kdy: 15 Srpna 2007, 23:57:43 »
Tak jo, pro jistotu jsem se podíval a funguje to ve Firefoxu i ve Swiftweaselu, možná to ve starších (1.5) nešlo, nevím jistě (používám Konqueror a navíc mně tahle featura, když na ní náhodou narazím ve Windows přivádí k šílenství, především, když je jemný stisk tlačítka či kolečka myši). Zapne se to v Úpravy - Předvolby - Rozšířené - Obecné - Prohlížení - Použít automatické posunování.
OS: Kubuntu 15.10 64bit, KDE 5, Qt 4.8.6/5.4.2, Nvidia 352.30
PC: ASUS M5A99X EVO, AMD FX-4300, RAM Kingston 2x4 GB DDR3 1600 MHz,
SSD Kingston V300 120 GB, HDD Seagate NAS 3TB (ST3000VN000), VGA ASUS Nvidia GeForce GT 440 Silent, Monitor Dell U2412M, skříň Coolermaster Sileo 500

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #8 kdy: 16 Srpna 2007, 10:32:00 »
děkuji všem, teď jdu zkoušet nějaké hry :-))
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #9 kdy: 16 Srpna 2007, 23:56:11 »
Táákže, nová záplava otázek. 3D akceleraci mám zprovozněnou, avšak beryl se mi nepodařilo zprovoznit a když v beryl manageru kliknu na compiz, sice mi to ukazuje, že je compiz zaplý, ale že by byla nějaké změna, to se říct nedá. Když přetáhnu do motivů motiv, který jsem si stáhl na gnome-look.org (Matrix-GDM-2003.tar.gz), tak mi to napíše, že formát souboru není platný. Mno, to by bylo zatím vše, ale vlastně jediné, co jsem rozchodil byl ten posuvník u FireFoxu, za který děkuji
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
pár otázek začátečníka
« Odpověď #10 kdy: 17 Srpna 2007, 00:18:23 »
1) Vypněte Beryl a pak ho zkuste spustit v terminálu http://wiki.ubuntu.cz/Termin%C3%A1l  
Pak pošlete výpis

2)
    a)není to motiv pro GDM? (přihlašovací obrazovka)
    b)co vám vyleze, když to rozbalíte? (pravé tlačítko, rozbalit sem)

3) Co vám ještě nefunguje?
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #11 kdy: 17 Srpna 2007, 00:32:13 »
1, když spustím beryl manager přes konzoli (hádám, že je to příkaz beryl-manager, pokud se mýlím, omlouvám se a důkladně prostuduji, co mi bylo posláno), vypíše mi to toto

Citace
(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Nemohu otevřít převaděč z 'UTF-8' do 'ISO-8859-1'

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován
/usr/bin/compiz.real: No composite extension

(metacity:10077): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(metacity:10077): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován
Varování manažera oken: Obrazovka 0 na displeji ":0.0" již má manažera oken; zkuste nahradit aktuálního manažera oken pomocí volby --replace.

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován
(asi jsem něco přehlédl, když mi to píše ty warningy, co? :D )

2, GDM je startovací obrazovka? omlouvám se, myslel jsem, že je to zkratka Gnome Desktop Manager jako normální "skin".

3, mno, nefunguje mi ten Quake 3, který řešíme v centrále, Beryl, gimp se mi zavře hned jak kliknu, že chci otevřít obrázek (doufám, že *.jpg podporuje) a nevím, jak si změnit lišty. Změnil jsem si lišty např u firefoxu, ale nahoře a dole mám lišty stejné (jak tam mám aplikace, místa, systém a dole lišta, kde jsou programy. Když se juknu na obrázky, tyhle lišty byly změněny s tím tématem. Nebo je na to speciální, jiné téma?).

Tyjo, připadám si jako blondýnka na přednášce o kvantové fyzice (a jsem zpocený jak nevím co z toho berylu, měl bych se jít vysprchovat)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
pár otázek začátečníka
« Odpověď #12 kdy: 17 Srpna 2007, 00:37:53 »
Citace: boon
... a nevím, jak si změnit lišty. Změnil jsem si lišty např u firefoxu, ale nahoře a dole mám lišty stejné (jak tam mám aplikace, místa, systém a dole lišta, kde jsou programy. Když se juknu na obrázky, tyhle lišty byly změněny s tím tématem. Nebo je na to speciální, jiné téma?)...
Možná by se mohly měnit i tématem, ale nejlépe je kliknout pravým a všechno nastavit ve vlastnostech (karta "pozadí")
Dají se dělat různá kouzla s obrázky - a la sklo apod. ( http://www.gnome-look.org/content/show.php?content=46587 )
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #13 kdy: 17 Srpna 2007, 00:44:46 »
Citace: 3m9d
Citace: boon
... a nevím, jak si změnit lišty. Změnil jsem si lišty např u firefoxu, ale nahoře a dole mám lišty stejné (jak tam mám aplikace, místa, systém a dole lišta, kde jsou programy. Když se juknu na obrázky, tyhle lišty byly změněny s tím tématem. Nebo je na to speciální, jiné téma?)...
Možná by se mohly měnit i tématem, ale nejlépe je kliknout pravým a všechno nastavit ve vlastnostech (karta "pozadí")
Dají se dělat různá kouzla s obrázky - a la sklo apod. (někde jsem viděl ke stažení, link hodím, pokud najdu)
No já jsem si zrovna všiml, že témata GTK 2.x mění celý skin Linuxu, každopádně se v tom moc nevyznám. Zkusím ty vlastnosti a juknu na to, i když si nejsem jist, kam kliknout :D

Edit: Tak mě napadá, když už jsme u těch skinů, jak nastavit průhlednou konzoli?
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
pár otázek začátečníka
« Odpověď #14 kdy: 17 Srpna 2007, 00:45:36 »
Kamkoli mimo spouštěč...
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #15 kdy: 17 Srpna 2007, 00:47:51 »
Citace: 3m9d
Kamkoli mimo spouštěč...
jo takhle, už chápu, ale ještě jsem nenašel obrázek pro lištičku, mno :). Budu hledat :)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
pár otázek začátečníka
« Odpověď #16 kdy: 17 Srpna 2007, 00:52:18 »
Co máte přesně na mysli - odkaz na jeden jsem přidal editem o kus výše.... (pokud to, co myslím já:P)
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #17 kdy: 17 Srpna 2007, 00:55:42 »
Citace: 3m9d
Co máte přesně na mysli - odkaz na jeden jsem přidal editem o kus výše.... (pokud to, co myslím já:P)
ojojoj, odkazu jsem si nevšiml, znovu se moc omlouvám. Hned na to juknu a děkuji mnohokrát, nejen Vám, ale všem, kteří mi pomáhají a mají se mnou trpělivost (moje ubuntu začíná vypadat opravdu skvěle)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
pár otázek začátečníka
« Odpověď #18 kdy: 17 Srpna 2007, 00:59:30 »
Ještě doplním, že celkem dobrá je relevance, když na odkazované stránce dáte vyhledávat "panel" (po pravé straně) - v pořádku, trpělivost spíše posílám dál a pomohl jsem, soudím, jen s málem:) Hodně štěstí a příjemnou noc s Ubuntu;) Já jdu spát:O
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
pár otázek začátečníka
« Odpověď #19 kdy: 17 Srpna 2007, 02:25:06 »
Nějak se v tom ztrácím... co je potřeba řešit teď? :)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #20 kdy: 17 Srpna 2007, 10:57:54 »
Citace: jakub.lucky
Nějak se v tom ztrácím... co je potřeba řešit teď? :)
rád bych vyřešil toto
Citace
(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Nemohu otevřít převaděč z 'UTF-8' do 'ISO-8859-1'

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován
/usr/bin/compiz.real: No composite extension

(metacity:10077): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(metacity:10077): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován
Varování manažera oken: Obrazovka 0 na displeji ":0.0" již má manažera oken; zkuste nahradit aktuálního manažera oken pomocí volby --replace.

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován

(beryl-manager:9996): Gdk-WARNING **: Error converting from UTF-8 to STRING: Převod ze znakové sady 'UTF-8' do 'ISO-8859-1' není podporován
tedy pokud by někdo věděl, kde dělm chybu mno a mám taky dotaz ještě na skin Linuxu. Tak teď už vlastně dva, protože k popisu mého problému potřebuji screen a ten nejde típnout. Píše mi to

Citace
unable to save the screenshot to disc:
hodnotu pro kus PNG text CREATOR nelze převést do kódování ISO-8859-1
Tak tohle už vůbec nechápu, ten screenshot nefunguje taky mým přičiněním?

Edit: Takže se mi sesypal Linux (já jsem si ho přecijen neměl ladit, když jsem začátečník - ta zvědavost je hrozná věc) a já budu reinstallovat. Pak zkusím vše, co mi nejelo a uvidím, co půjde a co ne. Teď budu aspoň do začátku vědět, co a jak. Každopádně můj Ubuntu vypadal krásně a tak mu dám víc šancí, přecijen, byla to moje chyba :-)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
pár otázek začátečníka
« Odpověď #21 kdy: 17 Srpna 2007, 12:52:29 »
Citace: boon
Takže se mi sesypal Linux (já jsem si ho přecijen neměl ladit, když jsem začátečník - ta zvědavost je hrozná věc) a já budu reinstallovat. Pak zkusím vše, co mi nejelo a uvidím, co půjde a co ne. Teď budu aspoň do začátku vědět, co a jak. Každopádně můj Ubuntu vypadal krásně a tak mu dám víc šancí, přecijen, byla to moje chyba :-)
Nevadí, že vám zhroutil linux. Začněte odnova a dáte si více pozor. To není win. Chybama se člověk učí.
Mimochodem, vyzkoušejte Compiz, viz patiča. Je to skoro to samé, řekl bych i lepší. V příštím Ubuntu bude už jen Compiz, Beryl se s ním sloučil.

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #22 kdy: 17 Srpna 2007, 17:51:13 »
Takže reinstall proběhl v pořádku, ale mám ještě stále pár otázek. Podle tohoto úžasného návodu http://forum.ubuntu.cz/viewtopic.php?id=12906 jsem si zprovoznil Compiz, ani jednou mi to nevyhodilo žádný error, nebo tak, dokonce můžu nastavovat i v compiz manageru, ale problém je v tom, že nevím, jak to zapnout. Teď nemám animované nic a mám to prostě jen nastaveno (nastavoval jsem si oheň na zkoušku, ale nic se neděje, řádný oheň jsem neviděl ani při minimalizování, ani při vypínání oken). Jak to zapnout tedy? Dále bych měl otázku na to, jak změním kontrolu jazyku na češtinu. Pravděpodobně jsem si nějak při instalaci omylem hodil EN a teď mi to označuje každé slovíčko krom to atp. Mno a třetí otázka, neví někdo, jak nastavit počasí v gDesklets (pokud jsem to napsal špatně, omlouvám se). Může to být jakýkoliv z těch deskletů, nebo i jiný prográmek, který mi ukazuje počasí, jen bych si to chtěl nastavit na Ůstí nad Labem. Jinak mi už jde screenovat, ten compiz instalace bez jediného warningu a erroru, prostě zdá se, že to šlape lépe :-)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
pár otázek začátečníka
« Odpověď #23 kdy: 17 Srpna 2007, 20:12:53 »
1. Musíte mít pro efekty z Compizu nainstalované, Akcelerované prostředí.
Doporučocal jsem vám, abyste využil návod z mé patičky. Na stránkách, na které odkazujete, je odkaz právě na celý, kompletní návod na wiki.

2.Instalace češtiny do celého systému:
Spustit Synaptic- Systém/Správa/ Synaptic. Do HLEDAT zkopírujeme language-pack-kde-cs-base, nebo language-pack-kde-cs. Stačí hledat jeden z nich, ten druhý najde Synaptic automaticky. Dát instalovat. Soubory se stáhnou a nainstalují.

3. nevím

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
pár otázek začátečníka
« Odpověď #24 kdy: 17 Srpna 2007, 22:51:54 »
K tomu akcelerovanému prostředí, myslel jsem, že už ten compiz je akcelerovaný. Ty stránky na wiki neodkazují na žádné akcelerované prostředí, odkazují na beryl (který jsem myslel, že se s compizem vylučuje), nebo říkají toto:

buntu 7.04 (Feisty Fawn) zahrnulo některé stabilní prvky akcelerovaného prostředí přímo jako standardní součást systému. Aktivovat je můžete v nabídce Systém → Volby → Efekty prostředí.

což již není pravda, neboť já mám v nabídce Systém → Volby → CompizConfig Settings Manager, efekty prostředí jsem měl před tímto zákrokem a nešly spustit. Nevím tedy, mám nainstalovat i beryl, nebo co přesně je myšleno 3D prostředím? Já jsem myslel, že Compiz je samo o sobě 3D prostředí.
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.