Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 64 znakové heslo? [vyřešeno]  (Přečteno 1759 krát)

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« kdy: 16 Srpna 2007, 22:45:09 »
Zdravím. Chtěl bych si dát do Linuxu 64 znakové heslo, avšak problém je v tom, že kdo by si tak dlouhé heslo pamatoval, že ano. Proto bych se chtěl zeptat, jestli je vůbec možné nastavit tak dlouhé heslo do Ubuntu a taky jestli je možné, abych při bootovaní zasunul třeba flashku a to heslo by se automaticky načetlo (popř. podobné řešení). Tohle by bylo takové univerzální heslo, nikdo by se mi do Linuxu nedostal (hlavně nikdo z rodiny) a byla by to taková kuriozitka pro přátelé, že Linux dokáže udělat opravdu hodně věcí :-)
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 16 Srpna 2007, 23:04:24 »
Pokud chcete bránit rodině, 12ti místné heslo bohatě stačí :) (těžko to někdo prolomí)

Existují takové věci jako klíč na flashce, ale jak je to s implentací, to se chce zeptat na Googlu
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 16 Srpna 2007, 23:06:44 »
Mno, 64 znaků spíš jen jako tu kuriozitku... Každopádně dá se to dát tedy na tu flashku, popř. CD, DVD, nebo něco podobného?
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

Volis

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 918
  • Impossible is nothing :o]
    • www.petrvolak.com
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 17 Srpna 2007, 07:34:39 »
neni to az takovy problem, daji se udelat ruzna opatreni od zamceni specifickym heslem, kde je vhodne vyuzit jak mala tak velka pismena, prez cisline az po specilani znaky a nejlepe to kombinovat tak aby se nedal pouzit slovnikovy utok. Dale je mozne opatrit si klicenku a mit tak vetsi jistotu, ovsem doporucuji mit jednu jeste nekde v trezoru pro pripad ze tamtu ztratite.. jeste je moznost lokalniho sifrovani dat [slozka, soubor, disk] takze volba ochrany je na vas kaztopadne 64 znaku je extrem a prehnane, myslim ze postaci pouzit nejake rozumne heslo od 6-8 znaku a treba po trech mesicich jej menit, jako priklad uvadim jedno heslo ktere je dosti bezpecna na osmi znacich "a#8Lfg*p" rozlustit takoveto heslo je temer nemozne do trech mesicu neni takova vypocetni sila ktere by to zjitila..
Unix is Unisex :-]

Ubuntu User: 16398 || Linux User: 451118.

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 17 Srpna 2007, 10:24:35 »
Ahoj, 64 znaků je míň bezpečné než těch 10, co standardně užíváme u serverů, protože: 1) to heslo už nedovedeš skladovat v hlavě a určitě si ho někam napíšeš nebo 2) ho zkrátka časem zapomeneš (jako se to stává mně).

Jestli chceš velkou bezpečnost, zvol si větu s čísly a vlastními jmény. Třeba "Mno, 64 znaků spíš jen jako tu kuriozitku." -> "M,64sjjtk.". To si zapamatuješ určitě.

Když se podíváš třeba na wikipedii, jak dlouho trvá louskání klíčů... http://en.wikipedia.org/wiki/Brute_force_attack...
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 17 Srpna 2007, 11:05:20 »
Nevím jak je to s normálními flashkami (řekl bych že spíš ne, protože pak by to bylo asi tak bezpečné jako kdyby heslo bylo na papírku pod monitorem) ale existují speciální flashky, které heslo skladují a dají se použít k vámi popsaným aktivitám.

viz zde:
http://www.cyprotect.com/e/main0105.php

Já dokonce jednu doma mám, ale zrovna můj typ nefunguje v Linuxu tak úplně a já nemám sílu to zprovozňovat, když stejně svoje heslo napíšu do 2 sekund
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

boon

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
64 znakové heslo? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 17 Srpna 2007, 11:09:12 »
Děkuji všem, myslím, že si změním heslo na nějaké 8-mi znakové a budu to zadávat ručně :-). Osm stovek za tu flashku je docela dost, mno
Ubuntu 7.10 GG  user, little Windows user (in shame)
C2Q 6600 (2,4 Ghz), 4Gb ram, Radeon HD3870 512mb

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.