Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 287528 krát)

František Zatloukal

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1799
    • frantisek.zatloukalu.eu
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1125 kdy: 31 Května 2012, 16:52:10 »
Lidi, nestěžujte si. Jestli budou chtít do 14.04 stihnout komplet Wayland, bude hůř  ;D ;D ;D
First they ignore you, then they laugh at you,
then they fight you, then you win.
Powered by Fedora 22 | Ubuntu 15.10

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1126 kdy: 31 Května 2012, 17:01:44 »
Lidi, nestěžujte si. Jestli budou chtít do 14.04 stihnout komplet Wayland, bude hůř  ;D ;D ;D
Třeba ne :) Já se osobně na Wayland těším, i když ze začátku to bude porod :))
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Martin Šácha

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • ******
  • Příspěvků: 5153
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1127 kdy: 31 Května 2012, 17:54:04 »
Lidi, nestěžujte si. Jestli budou chtít do 14.04 stihnout komplet Wayland, bude hůř  ;D ;D ;D
Třeba ne :) Já se osobně na Wayland těším, i když ze začátku to bude porod :))
Já jsem optimista a věřím, že funkční ovladače budou už během 4 let:)
Počítáno od uvedení waylandu v ubuntu.
Mint MATE 64bit / DuckDuckGo.com
Programátoři považují WYSIWYG za špatné u kódu i u žen. Programátor chce "dostat to, co žádá“ – kód tajemný, neodpouštějící, nebezpečný.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1128 kdy: 31 Května 2012, 18:03:35 »
Lidi, nestěžujte si. Jestli budou chtít do 14.04 stihnout komplet Wayland, bude hůř  ;D ;D ;D
Třeba ne :) Já se osobně na Wayland těším, i když ze začátku to bude porod :))
Já jsem optimista a věřím, že funkční ovladače budou už během 4 let:)
Počítáno od uvedení waylandu v ubuntu.
Ha ha... takže čtyřletý porod :))
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1129 kdy: 31 Května 2012, 18:12:07 »
Kdo ví, jak to bude, o Waylandu se sice mluví, ale už teď je jasné, že ovladače pro ATI/Nvidii nikdo dělat nebude. Compiz je už mrtvej, tak jsem zvědav, jak to vyřeší... Mutter? (Vojta doplní... ten ví vše ;-))
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1130 kdy: 31 Května 2012, 22:31:06 »
Já jsem optimista a věřím, že funkční ovladače budou už během 4 let:)
Počítáno od uvedení waylandu v ubuntu.
Ha ha... takže čtyřletý porod :))

Jen se nesmějte. Představuju si, že až bude hrozit, že by Wayland v Ubuntu začal fungovat, tak se v rámci permanentní revoluce přejde z Linuxu na Hurd.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

majakmp3

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 451
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1131 kdy: 01 Června 2012, 16:07:01 »
Unity jsem dal šanci, ale nezvykli jsme si na sebe.
   Po měsíci trápení se s tímto prostředím a po další době, kdy jsem experimentoval s Gnome 3, KDE 4, LXDE a E17, jsem skončil u Xfce (Xubuntu) a jsem opět spokojen a šťastný.
                Nikomu nevnucuji svůj názor, jenom odpovídám na otázku. „Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se... „ Nebojím se, ke chlubení moc důvodů nemám a Unity nemám rád!

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1132 kdy: 01 Června 2012, 16:20:40 »
Unity jsem dal šanci, ale nezvykli jsme si na sebe.
   Po měsíci trápení se s tímto prostředím a po další době, kdy jsem experimentoval s Gnome 3, KDE 4, LXDE a E17, jsem skončil u Xfce (Xubuntu) a jsem opět spokojen a šťastný.
                Nikomu nevnucuji svůj názor, jenom odpovídám na otázku. „Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se... „ Nebojím se, ke chlubení moc důvodů nemám a Unity nemám rád!

100% souhlas
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1133 kdy: 01 Června 2012, 16:28:13 »
Unity jsem dal šanci, ale nezvykli jsme si na sebe.
   Po měsíci trápení se s tímto prostředím a po další době, kdy jsem experimentoval s Gnome 3, KDE 4, LXDE a E17, jsem skončil u Xfce (Xubuntu) a jsem opět spokojen a šťastný.
                Nikomu nevnucuji svůj názor, jenom odpovídám na otázku. „Máte rádi Unity, nebojte se a pochlubte se... „ Nebojím se, ke chlubení moc důvodů nemám a Unity nemám rád!

100% souhlas

100% nesouhlas  ;D
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1134 kdy: 01 Června 2012, 16:32:14 »
Teď jsem v Unity hledal 10 minut okolní počítače. :-)))
Jak změnit zobrazení Umístění pomocí Ctrl+L zase zpět nevím doteď... :-)
« Poslední změna: 01 Června 2012, 16:40:23 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1135 kdy: 01 Června 2012, 16:36:24 »
Teď jsem v Unity hledal 10 minut okolní počítače. :-)))
Nechápu :o Kliknu na složku v launcheru a pak na vlevo Procházet síť... Ale i to se dá dělat deset minut ;D
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1136 kdy: 01 Června 2012, 16:41:27 »
Teď jsem v Unity hledal 10 minut okolní počítače. :-)))
Nechápu :o Kliknu na složku v launcheru a pak na vlevo Procházet síť... Ale i to se dá dělat deset minut ;D
Měl jsem spuštěný Nautilus a tam síťové okolí nefungovalo...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

jakub.talich

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1137 kdy: 06 Června 2012, 17:32:12 »
Linux Mint prakticky kopíruje ,,revoluční" ubuňťácké funkce jako jeho instalátor atd... Čím více lidí bude používat Mint, tím více lidí odejde od Ubuntu. A v tom je ta ironie - Linux Mint převezme uživatele z Ubuntu, na kterém staví a který pro něj znamená hlavní zdroj vývoje, čímž ho ,,zabije". Bez Ubuntu nebude mít Linux Mint revoluční funkce a uživatelé budou odcházet od také od něj...s největší pravděpodobností budeme mít v budoucnu úplně jinou nejpoužívanější linuxovou distribuci :-) a Linux Mint a Ubuntu budou jako dnešní Mandriva...

RRRadek Neužil

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4672
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1138 kdy: 06 Června 2012, 17:38:06 »
Pochybuji že Mint bude používat více lidí než Ubuntu. :-\
Hlavní je že se Linux šíří mezi lidi a jde vzůru a přitahuje stále více vývojářů. ;)
PS: omluvte moji češtinu není to moje silná stránka, snažím se hlavně vystihnou podstatu problému. ;)

jakub.talich

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1139 kdy: 06 Června 2012, 17:41:59 »
Čím více vývojářů, tím více aplikací, tím více lidí...prakticky potvrzená moje slova :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1140 kdy: 06 Června 2012, 17:43:23 »
Ježiš takovou koninu jsem už dlouho neslyšel :)

Linux a svobodný software je přece především o "kopírování". Takhle to prostě funguje a komu se to nelíbí, ten si vybral špatné odvětví. Ubuntu stále staví na Debianu a nějakých 80-90 % balíků v repozitářích je jen automatický rebuild z Debianu. A Debian má ta čísla podobná, akorát bere přímo od zdroje a jen vyrábí balíky.

Edit: A proto se pořád mluví o nějakém upstreamu a o tom, že vývoj má probíhat kdesi nahoře a ne v samotných distribucích ;)
« Poslední změna: 06 Června 2012, 17:45:13 od Vojtěch Trefný »

jakub.talich

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1141 kdy: 06 Června 2012, 18:15:51 »
Ano, ale tento příspěvek je o tom, že mám Ubuntu rád a v budoucnosti nechci přejít na ,,zeleno-stříbrný" hnus...

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1142 kdy: 06 Června 2012, 18:34:08 »
Ano, ale tento příspěvek je o tom, že mám Ubuntu rád a v budoucnosti nechci přejít na ,,zeleno-stříbrný" hnus...

lol, ty systemy se od sebe lisi jen barvou, vychozim prostredim a cca 4 aplikacema, ktere ma mint navic. jaky hnus?
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1143 kdy: 06 Června 2012, 18:34:19 »
Jsem rád, že máš Ubuntu rád, tak tě zkusím uklidnit. :)

Jak jsem psal výše, kopírování, nebo spíš přebírání kódu/funkcí/aplikací/balíků je prostě jedna ze základních myšlenek svobodného softwaru. Tak to vždycky bylo a vždycky bude. Mint prostě těží z Ubuntu jako Ubuntu těží z mnoha jiných . Projekty ale nežijí z toho, že přebírají věci odjinud, ale že něco nabízejí a Ubuntu rozhodně má co nabídnout a jeho uživatelská základna to jen dokazuje. Mint nabízí něco trochu jiného a lidi to také láká, ale rozhodně ne tolik jako Ubuntu. Uživatelé přecházející z Ubuntu k Mintu (nebo kamkoli jinam) jsou jen běžná migrace zkušených uživatelů, takových, kteří si vybírají distribuci a ne systém. Ubuntu už je v tomhle smyslu mnohem dál a většina jejich uživatelů jsou "lidé zvenku" a takováhle "drobná migrace" je jen kapkou v moři.
Sám jsi zmínil Mandrivu -- tam je to hezky vidět, sama byla jeden čas hodně vysoko co se do popularity "uvnitř linuxového komunity" týče, ale to co ji zabilo nebyl ani odchod uživatelů k SuSE, Fedoře nebo Ubuntu, ale špatná obchodní politika a nekomunikace s komunitou.
Mint určitě Ubuntu nijak neohrožuje a pokud někdy Ubuntu "padne" tak to nebude vinou konkurence v podobě komunitní distribuce a forku jako Mint.

(To jsem se zase rozkecal.)

gandhi

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1144 kdy: 07 Června 2012, 19:28:06 »
Taktiez Ubuntu ma ako jedine ekosystem, napr. USC, U1. Zober si posledne Humble Bundle, mas Windows, Mac Os X a Ubuntu (ziadne ine distra).

Skor je pravdepodobnejsie ze canonical skrachuje ;). (co si osobne nemyslim)

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6027
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1145 kdy: 07 Června 2012, 19:52:31 »
neví někdo aktuální stav spojení balíčkovaích systému jak se o něm debatovali v Německu?
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1146 kdy: 07 Června 2012, 20:52:09 »
O tom se kecá pořád a myslím, že se to nikdy nestane.

Ale susáci makají na "portaci" Centra softwaru pro SUSE. (GUI nechávají, ale backend musí překlopit do packagekitu, protože teď je tam python-apt, které si s rpm moc netyká.)

jakub.talich

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1147 kdy: 08 Června 2012, 18:26:44 »
openSUSE má hroznou ,,ochranu"...každý menší nastavení musím potvrdit heslem...

TUX IN MACHINE

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 576
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1148 kdy: 16 Června 2012, 17:21:06 »

gandhi

  • Host
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #1149 kdy: 19 Června 2012, 14:46:03 »
idem na to ;D
Ja uz mam plne zuby GNOME, teraz ten najnovsi "vytvor" software center, ja neviem ci ti ludia su az tak blbi, ale dneska bez komercnych aplikacii/zadarmo, to nema sancu, a uz teraz hovorim, ze GNOME umiera na poli beznych userov :'( (furt nechapem pre koho to ti vyvojari programuju? stale mi to pripada ze pre seba)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.