Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Vylévání srdíčka  (Přečteno 286628 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #975 kdy: 22 Února 2012, 07:59:41 »
Máš pravdu, ale proč teda Microsoft dává tu větu do EULA o náhradě ve formě peněz.
Viz: http://www.abclinuxu.cz/blog/kamil_paral/2008/8/vraceni-licence-windows-u-lenovo-cr

Protože mají zjištěno, že budou mít větší zisk, když tam ta věta bude.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #976 kdy: 22 Února 2012, 08:33:06 »
Vázaný prodej je to, oč tu běží. Kdyby MS vyráběl HW, tak ať jsou k tomu povinné widle. Ale tak to není, proto je to nezákoné.
Mě jako zákazníka nezajímá, co má nasmlouváno. Je to v EULA, je to vázaný prodej, nenabízejí variantu bez OS. Tudíš mám právo na refundaci bez keců.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #977 kdy: 22 Února 2012, 08:41:18 »
Jako jediné řešení vidím prodat MS CZ nějaký šmejd, například auto, které nejezdí, a nepřijmout jejich reklamaci. Jinak to nejde. Prostě s MS jedině z ruky do ruky, oko za oko atd.

Já třeba nic s MS SW už přes deset let nekupuji. A jde to.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #978 kdy: 22 Února 2012, 11:17:08 »
Vázaný prodej je to, oč tu běží. Kdyby MS vyráběl HW, tak ať jsou k tomu povinné widle. Ale tak to není, proto je to nezákoné.
Mě jako zákazníka nezajímá, co má nasmlouváno. Je to v EULA, je to vázaný prodej, nenabízejí variantu bez OS. Tudíš mám právo na refundaci bez keců.

...jde opravdu o čistokrevný, a tím nepovolený, vázaný prodej?
Aby šlo o tento nepovolený počin, musel by být, mimo jiné, naplněn každý z těchto bodů:
1) vázající výrobek a vázaný výrobek jsou dva odlišné výrobky
2) dotčený podnik má na trhu vázajícího výrobku dominantní postavení
3) uvedený podnik nedává spotřebitelům volbu získat vázající výrobek bez vázaného výrobku
4) dotčené jednání omezuje hospodářskou soutěž
Výtah je z tohoto zdroje.

Takže ano, body 1 a 2 jsou jistě splněny, bod 4 je na hádání se, ale možná i ten by mohl být považován za splněný, jenže co bod 3?
Ten podle mě splněn není, protože:
1. Microsoft nabízí a umožňuje koupit, a tím i vrátit, svůj produkt samostatně v rámci odpovídající licence, přičemž touto licencí není licence OEM, o kterou tady jde.
2. výrobce počítače také nabízí a umožňuje koupit, a tím i vrátit, železo bez Microsoftu

Podle mě je rozumným právem prodávajícího/výrobce nabídnout svůj produkt v jím určeném stavu a je rozumným právem kupujícího nabídnutý produkt koupit tak jak je nebo jej odmítnout, nedohodnou-li se kupující s prodávajícím na jiném postupu  :)

...a mimochodem, já si koupil železo bez OS  :D
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #979 kdy: 22 Února 2012, 21:44:32 »
Vázaný prodej je to, oč tu běží. Kdyby MS vyráběl HW, tak ať jsou k tomu povinné widle. Ale tak to není, proto je to nezákoné.
Mě jako zákazníka nezajímá, co má nasmlouváno. Je to v EULA, je to vázaný prodej, nenabízejí variantu bez OS. Tudíš mám právo na refundaci bez keců.

...jde opravdu o čistokrevný, a tím nepovolený, vázaný prodej?
Aby šlo o tento nepovolený počin, musel by být, mimo jiné, naplněn každý z těchto bodů:
1) vázající výrobek a vázaný výrobek jsou dva odlišné výrobky
2) dotčený podnik má na trhu vázajícího výrobku dominantní postavení
3) uvedený podnik nedává spotřebitelům volbu získat vázající výrobek bez vázaného výrobku
4) dotčené jednání omezuje hospodářskou soutěž
Výtah je z tohoto zdroje.

Takže ano, body 1 a 2 jsou jistě splněny, bod 4 je na hádání se, ale možná i ten by mohl být považován za splněný, jenže co bod 3?
Ten podle mě splněn není, protože:
1. Microsoft nabízí a umožňuje koupit, a tím i vrátit, svůj produkt samostatně v rámci odpovídající licence, přičemž touto licencí není licence OEM, o kterou tady jde.
2. výrobce počítače také nabízí a umožňuje koupit, a tím i vrátit, železo bez Microsoftu

Podle mě je rozumným právem prodávajícího/výrobce nabídnout svůj produkt v jím určeném stavu a je rozumným právem kupujícího nabídnutý produkt koupit tak jak je nebo jej odmítnout, nedohodnou-li se kupující s prodávajícím na jiném postupu  :)

...a mimochodem, já si koupil železo bez OS  :D
IMHO sú všetky body splnené akurát to nikto nechce vidieť. Teda ludia na správnych miestach :).
Aj ja kupujem stroje bez OS ale nie vždy je to čo by som chcel bez OS.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #980 kdy: 23 Února 2012, 07:40:15 »
Nezajímá mě, jestli to je OEM nebo jiná licence, je to MS Windows.
Každý ntb nelze koupit bez systému, proto bod 3 je splněn.

Znovu řeknu, že pokud bude MS jako Apple, který má svou HW značku a svůj SW, tak ať si to prodává vázaně. Já si to nekoupím, půjdu ke konkurenci s jiným OS nebo bez OS.
Ale teď není moc na výběr, a to je ten problém...

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #981 kdy: 23 Února 2012, 11:45:42 »
No, pokud to někdo vidí jako principiální záležitost, tak nechť to řeší.
Ovšem na druhou stranu, jestliže železo s widlema v akci stojí stejně nebo méně, než identické železo bez widlí pracně sehnané někde jinde, a tím pádem mimo akci, asi bych se s s tím moc netrápil :-)
« Poslední změna: 23 Února 2012, 13:51:07 od mka »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #982 kdy: 23 Února 2012, 13:30:22 »
Ovšem na druhou stranu, jestliže železo s widlema v akci stojí stejně méně, než identické železo bez widlí pracně sehnané někde jinde, a tím pádem mimo akci, asi bych se s s tím moc netrápil :-)

Přesně to dělám a koupím si rači o pár stovek dražší stoj bez Widlí.

Odměnou mi je, že jsem Bilovi nepřispěl ani kačku a že nemusím pracně odstraňovat nálepky a benzínem smývat lepidlo.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #983 kdy: 23 Února 2012, 13:50:32 »
Citace
"...stojí stejně méně"
Obávám se, že cena pro linuxáka je v menší podpoře HW. Co brání výrobci si říct, "...ten linux nikdo nechce, kašleme na něj, stejně se prodávají jen PC s Win."?

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #984 kdy: 23 Února 2012, 14:02:47 »
Ať si každej kupuje, co chce, ale když to nakupuje státní správa (z mých peněz)... a ještě někdo dostane úplatky, odměny, trafiku, místo ve správní radě...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #985 kdy: 23 Února 2012, 14:10:59 »
Ať si každej kupuje, co chce, ale když to nakupuje státní správa (z mých peněz)...

Ano, tak s tímto souhlasím bez výhrad - státní správa a všechny příspěvkové organizace by měly mít POVINNOST používat v první řadě vybavení s nejnižšími/nulovými náklady. A to by se pak jistě i ledy pohly...  :D
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

ntz_reloaded

  • Lokaj
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3735
  • skill :: ur home erly
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #986 kdy: 23 Února 2012, 18:34:38 »
no spis je smutne, ze statni sprava nekupuje ty licence tech windowsu za bezne ceny ale mnohonasobne draz ..
tikejte mi, taky Vam tikam ...
song of the day - openSUSE, openindiana, DuckDuckGo
The noise ain't noise anymore, who's to blame, WHO'S TO BLAME ??

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #987 kdy: 23 Února 2012, 19:15:56 »
no spis je smutne, ze statni sprava nekupuje ty licence tech windowsu za bezne ceny ale mnohonasobne draz ..
Tak mi(náš štát) to máme tak, že sa kupujú licencie so strojmi ale pritom máme ešte jednu faktúru za licencie, ktoré sa moc nevyužívajú.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2446
  • Díky všem za rady a tipy.
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #988 kdy: 24 Února 2012, 08:07:20 »
no spis je smutne, ze statni sprava nekupuje ty licence tech windowsu za bezne ceny ale mnohonasobne draz ..

Státní správa nakupuje vše mnohonásobně dráž. Proč by v případě OS dělala výjimku.
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #989 kdy: 24 Února 2012, 09:55:07 »
Vzhledem ke směru, kterým se toto téma vyvíjí, bych doporučil sloučit je s Vyléváním srdéčka :-)

hepet

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 235
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #990 kdy: 24 Února 2012, 15:59:29 »
Já bych je úplně zavřel.

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #991 kdy: 25 Února 2012, 13:18:30 »
Souhlasím, než tu z toho vznikne nekontrolovatelný flame.
Ukázalo se, že Win nejde vrátit kvůli neschopnosti výrobců, a že lidí co jsou nuceni kupovat Microsoft nebo vybírat jiné stroje bez OS.

Jinak, ti, co byli přesto přinuceni si koupit PC s Woknama, protože bez OS si nevybrali - zkuste sloupnout nálepku s CD klíčem a nabídnout jí na internetu (pokud nebyla aktivována), vrátí se tak nějaké ty zbytečně vyhozené peníze zpět. Kupcovi pak stačí klidně i stažený, neaktivovaný Win, opíše číslo a má originál.
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #992 kdy: 25 Února 2012, 13:23:11 »
Jinak, ti, co byli přesto přinuceni si koupit PC s Woknama, protože bez OS si nevybrali - zkuste sloupnout nálepku s CD klíčem a nabídnout jí na internetu (pokud nebyla aktivována), vrátí se tak nějaké ty zbytečně vyhozené peníze zpět. Kupcovi pak stačí klidně i stažený, neaktivovaný Win, opíše číslo a má originál.
To je proti pravidlám  ;D
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

mattyy1

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 172
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #993 kdy: 25 Února 2012, 13:40:18 »
Pravidlům fóra nebo licence?
NTB - MSI GE60 / i5 4210H / GTX 860M / Arch Linux x64 + KDE5
PC - i5 4460 / GTX 750 Ti / Ubuntu 16.04 x64 + Unity

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #994 kdy: 25 Února 2012, 13:56:27 »
Pravidlům fóra nebo licence?
Licencie.
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

ETNyx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 425
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #995 kdy: 25 Února 2012, 14:39:57 »
ja tomu docela rozumim a divim se Vam. Pokud ti proste nechutna chlebicek se salamem a chces radsi sunkovej, tak si kup sunkovej .. nebudes snad pani vracet salam, ze ti zbytek chutna a sunku mas svoji ...

Já chodím na pizzu, v poslední době sem si nikdy neobjednal šunkovou nebo salámovou, vlastně ani žadnou co nabízejí v menu. Vždycky jsem to prohnal konfigurátorem, bohužel dokážete my vysvětlil proč tam ty ančovičky(--ble--) nejdou vykliknout? Rozumněl bych kdyby to nešlo bez toho sníst, ale ono to bez toho jde sníst!!!! Navíc mají v menu i pizzu bez ančoviček, tak je mi z toho smutno  :'(
jabber: etnyx@jabbim.cz

Stue

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 188
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #996 kdy: 25 Února 2012, 15:14:48 »
Jinak, ti, co byli přesto přinuceni si koupit PC s Woknama, protože bez OS si nevybrali - zkuste sloupnout nálepku s CD klíčem a nabídnout jí na internetu (pokud nebyla aktivována), vrátí se tak nějaké ty zbytečně vyhozené peníze zpět. Kupcovi pak stačí klidně i stažený, neaktivovaný Win, opíše číslo a má originál.
To je proti pravidlám  ;D

Jak by to mohlo být proti pravidlům licence, když se v těch licenčních podmínkách nikde nepíše, kdo je a kdo není výrobcem, ani na které konkrétní nové železo má být ta OEM licence instalována?  ;)

Takže s klidným svědomím bych si takovou licenci koupil, chtěl-li bych wokna, klidně bych si ji dal na svůj nový výrobek a klidně bych si ji spojil/aktivoval s mým výrobkem  :D
Ubuntu 12.04
(Ubuntu 10.04)

phplus

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1426
  • MSI ATI Radeon 7860, NVIDIA GeForce GTX 650
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #997 kdy: 25 Února 2012, 21:14:30 »
Už dost, je to stejně k ničemu. Pojďme raději pomáhat nemohoucím, ač je mi z nich někdy špatně.

Pepep

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #998 kdy: 25 Února 2012, 21:48:42 »
Vážení přátelé,

navrhuji založit občanské sdružení nás, co widle nehodlají z vlastního rozhodnutí užívat a tudíž ani kupovat. S takovou partou (tím myslím to OS) již nemohou ti paraziti jednat tak jako s jednotlivci, doposud.
Pokud to považujete za rozumné, i když za sebe až tak mnoho neslibuji, kontaktujte mě (přes soukromou zprávu). Určitě uděláme alespoň něco pro naše děti.

Pep
http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?action=profile;u=6221

jAster_BA

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4165
  • FEI STU stole my soul, don't have time anymore :/
Re:Vylévání srdíčka
« Odpověď #999 kdy: 26 Února 2012, 15:13:06 »
Vážení přátelé,

navrhuji založit občanské sdružení nás, co widle nehodlají z vlastního rozhodnutí užívat a tudíž ani kupovat. S takovou partou (tím myslím to OS) již nemohou ti paraziti jednat tak jako s jednotlivci, doposud.
Pokud to považujete za rozumné, i když za sebe až tak mnoho neslibuji, kontaktujte mě (přes soukromou zprávu). Určitě uděláme alespoň něco pro naše děti.

Pep
http://forum.mandrivalinux.cz/index.php?action=profile;u=6221
Združenie Ubuntu, ktoré by sa za to mohlo postaviť už máme. Avšak nie som si istý, či to bude mať zmysel. :-\
Mám doma všelijaké staré haraburdy ale najviac ma *censored*tie novšie s grafikou ATI/AMD... registered as user #520570

Linuxové počítadlo Automatická kompilácia jadra

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.