Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Připojení wi-fi Kubuntu 7.04  (Přečteno 2049 krát)

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Připojení wi-fi Kubuntu 7.04
« kdy: 20 Srpna 2007, 14:39:25 »
Mám problém s wifi připojením v Kubuntu 7.04. KNetworkManager najde síť, při přihlášení mě vyzve k zadání WEP klíče a po zadání se připojování zastaví na cca 58% při získávání IP adresy. IP adresa má být získána z DHCP serveru, což je i nastaveno. Bohužel to vypadá, že se tak nestane. Pod XP se stejným nastavením toto funguje. Poradí mi někdo jak vyřešit tento problém? Děkuji.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Připojení wi-fi Kubuntu 7.04
« Odpověď #1 kdy: 20 Srpna 2007, 15:05:10 »
Network manager je syčák, pokud se připojuješ jen na danou síť a ne na žádnou jinou, je lepší konfigurovat soubor /etc/network/interfaces.

hoď sem výpis:
sudo iwlist
cat /etc/network/interfaces
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Připojení wi-fi Kubuntu 7.04
« Odpověď #2 kdy: 20 Srpna 2007, 22:18:08 »
Ve výpisu sudo iwlist mám toto:

[interface] scanning
[interface] frequency
[interface] channel
....
atd. u všech položek stejné.

Při výpisu ze souboru /etc/network/interfaces mám u položky eth1 (wifi karta) toto:

auto eth1
iface eth1 inet dhcp

Pokud kartě nastavím, že má získat IP adresu pomocí DHCP tak nějakou dostane.  Problém je, že adresa vůbec není ze správného rozsahu. Kontrolováno dle přidělené IP ve Windows.

Jsem teď na služební cestě a v hotelu používají DHCP a WEP klíč. Chtěl jsem se připojit a hrát si ve volném čase s Kubuntu. Doma budu používat statickou IP a WPA zabezpečení....což ovšem nejspíš bude zase jiný problém. Pokud by se někdo orientoval v tom, jak nastavit wifi s WPA/AES autentizací, budu vděčný za návod.

DuckD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 878
  • Open Srdcař
    • www.duckd.cz
Připojení wi-fi Kubuntu 7.04
« Odpověď #3 kdy: 20 Srpna 2007, 23:33:50 »
sudo iwlist eth1 scanning
8) Lidé žijí v souborech. ===>> LINUXTERO <<=== Pravidelná dávka tvého linuxtera!

Krehy

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Připojení wi-fi Kubuntu 7.04
« Odpověď #4 kdy: 21 Srpna 2007, 17:08:15 »
Provedl jsem, byly nalezeny sítě. Ale nějak mi nedochází co teď. Připojení pořád kolabuje při přidělování IP. Každopádně zítra zmiňovaný hotel opouštím tak je to už jedno. Teď mě čeká doma rozjet ono WPA/AES. Četl jsem nějaké návody a zkusím jet podle toho. Díky za rady.

Ještě jsem vyzkoušel následující příkazy:

iwlist eth1 scanning
iwconfig eth1 essid (název essid)
dhclient eth1

Vše proběhlo, ale při pokusu získat IP z DHCP serveru a zaslání DHCPDISCOVERY se nepodařilo získat odpověď. Dioda wifi nesvítí a tlačítko na zapnutí wifi nefunguje (Acer 4101), ale to by snad neměl být problém, když notebook najde sítě, ne? Nebo myslíte, že je chyba v oladačích?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.