Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Svátky - applet na panel pro GNOME  (Přečteno 123032 krát)

starenka

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1276
  • Karma: plynová [zapalovač] [hasičák]
    • /home/starenka
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #100 kdy: 01 Července 2010, 23:50:36 »
Permission denied (publickey).
bzr: ERROR: Connection closed: Unexpected end of message. Please check connectivity and permissions, and report a bug if problems persist.
divne, so spojenim nic nemam a pubkey som nahraval uz davno, nie je to nejako zablokovane?

Na stažení nepotřebuješ žádný klíč, sám jsem to ověřoval na jiném systému, bez jkékoliv identifikace. Akorát tam nemůžeš zapisovat. Kdyžtak ještě vytvořím tým, který projektu přidělím, takhle můžu danou větev ovlivňovat pouze já. No doufal jsem, že mi někdo zkušenější s tímhle vším pomůže, já nikdy nic takového nepodnikal. starenka nic nepsal, pouze se do projektu přihlásil, tak asi zatím výhrady nemá :)
starence to neslo ani branchnout, natoz pushovat kod a navic nema vubec ted cas (a jak je hezky ani chut vysedavat u pocitace, u kteryho masti stredniky 8hodin denne), takze to tak nejak dala k ledu  8)
Kód: [Vybrat]
bzr> branch lp:gnome-nameday-applet
Invalid url supplied to transport: "lp:gnome-nameday-applet": GNOME NameDay Applet has no default branch.
bzr> branch lp:gnome-nameday-applet/trunk
Invalid url supplied to transport: "lp:gnome-nameday-applet/trunk": trunk has no default branch.
#edit: jo koukam, ze tam ma bejt ~blah jeste. Zajimavy ze u mejch branchu mi to i neprihlasenymu ukazuje a u tvyho jsem to nenasel (tak jsem strilel od boku)
« Poslední změna: 01 Července 2010, 23:55:53 od starenka »
mojenka | blozinek v2 | starej blozinek | krotim hady za penize | UJ! Kalužátor

Debian testing vrní v Thinkpadu X200/bedně/EEE 900a, MasoX Tiger v lampe

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #101 kdy: 02 Července 2010, 11:38:30 »
starence to neslo ani branchnout, natoz pushovat kod a navic nema vubec ted cas (a jak je hezky ani chut vysedavat u pocitace, u kteryho masti stredniky 8hodin denne), takze to tak nejak dala k ledu  8)
Kód: [Vybrat]
bzr> branch lp:gnome-nameday-applet
Invalid url supplied to transport: "lp:gnome-nameday-applet": GNOME NameDay Applet has no default branch.
bzr> branch lp:gnome-nameday-applet/trunk
Invalid url supplied to transport: "lp:gnome-nameday-applet/trunk": trunk has no default branch.
#edit: jo koukam, ze tam ma bejt ~blah jeste. Zajimavy ze u mejch branchu mi to i neprihlasenymu ukazuje a u tvyho jsem to nenasel (tak jsem strilel od boku)

Tak už bez blah, neměl jsem ten upload slinkovaný s projektem..

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #102 kdy: 03 Července 2011, 19:04:41 »
Chtěl by někdo svátkový applet pro Unity panel?

aloisam

  • Host
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #103 kdy: 03 Července 2011, 19:15:49 »
Chtěl by někdo svátkový applet pro Unity panel?

byl bych velmi povděčen. :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #104 kdy: 03 Července 2011, 23:46:50 »
Tak tady je první druhá verze:
unity-nameday-applet_0.1.2_all.deb

Po instalaci je applet k nalezení pod jménem Svátkový applet v sekci Příslušenství/Accessories
V menu appletu můžete zvolit automatické spouštění po přihlášení
Protože Indicator Applet nepodporuje tooltipy, byla předpověď svátků přesunuta do menu a počet je pevně daný na 14 dní.
Lokalizace má autodetekci, jinak se dá zvolit v menu, nebo otočením kolečka myši od sebe nad jménem v panelu
Vyhledávací okno se dá aktivovat i otočením kolečka myši k sobě nad jménem v panelu
V přehledu dnů pracovního klidu se po kliknutí na Velikonoční pondělí zobrazí vyhledávací okno s datem příštího.

Snad vám to bude fungovat, applet se dá použít i v běžném Gnome panelu s Indicator Appletem, od Ubuntu verze 10.10 (v 10.10. jen nefunguje kolečko)

EDIT: Verze 0.1.1 neměla ošetřenu indikaci u položky Spustit při přihlášení a pokud bylo zaškrtnuto a pak změněna lokalizace, už to neodpovídalo realitě. Pokud jste už náhodou zkoušeli verzi 0.1.1, spusťte pro jistotu následující příkaz, neb došlo i k přejmenování a mohly by být spouštěče duplicitní:
Kód: [Vybrat]
rm ~/.config/autostart/gnome-nameday-indicator.desktop
« Poslední změna: 04 Července 2011, 08:15:27 od GdH »

aloisam

  • Host
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #105 kdy: 04 Července 2011, 08:44:21 »
unity-nameday-applet_0.1.2_all.deb

bomba, funguje perfektně, dík moc. Jen, páč si nečtu návody, byl jsem trochu zmaten tím měněním lokalizace pomocí kolečka myši, jsem si myslel že je to bug. :) Osobně by mmně nevadilo, kdyby ta možnost byla pouze v menu, mnohem častěji se budu "pohybovat v českých vodách", ale jsem spokojenej i s tím jak to je. ;) Díky. 

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #106 kdy: 04 Července 2011, 09:05:00 »
To víš, bylo mi líto nechat kolečko nevyužité a nic lepšího mě v tu chvíli nenapadlo :) Ale pro další verzi jsem si vymyslel užitečnější využití kolečka :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #107 kdy: 06 Července 2011, 15:29:21 »
Je tu další update, tentokrát obou verzí - jak pro Unity, tak pro Gnome panel.

Download:
 Unity panel: unity-nameday-applet_0.1.3_all.deb
 Gnome panel: gnome-nameday-applet_0.1.4_all.deb

Novinky pro obě verze jsou následující:
  • Při otáčení kolečka nad appletem v panelu můžete procházet svátky po dnech dopředu i zpět, u každého se pak zobrazuje datum. Po pěti sekundách nečinnosti se vrátí zpět aktuální svátek
  • Při kliknutí na Velikonoce v přehledu dnů pracovního klidu, se otevře vyhledávací okno a automaticky se najde nejbližší další Velikonoční pondělí
  • Přidání jmenin pro 29.únor - chyběl v českých i slovenských, příští rok se bude hodit
  • Drobný úklid v přehledu dnů pracovního klidu

« Poslední změna: 31 Července 2011, 08:59:31 od GdH »

aloisam

  • Host
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #108 kdy: 06 Července 2011, 22:48:48 »
verze pro unity šlape jak má.

btw, cos udělal tomu svýmu tučňákovi? :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #109 kdy: 07 Července 2011, 00:48:38 »
verze pro unity šlape jak má.

btw, cos udělal tomu svýmu tučňákovi? :)

Tohle je můj pravý tučňák, vyfotil jsem ho v sudu s dešťovou vodou, co máme pod okapem už dávno před tím, než jsem se přihlásil na toto fórum  ;D (http://www.fotoaparat.cz/g/04/12/03/72609_71f3e.jpg)
« Poslední změna: 07 Července 2011, 10:03:16 od GdH »

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #110 kdy: 07 Července 2011, 11:52:55 »
V appletu pro panel Gnome jsem udělal botku a nedocházelo k ukončení appletu třeba při restartu panelu, takže se tam applet množil. Už je ten balík opravený.

aloisam

  • Host
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #111 kdy: 07 Července 2011, 12:43:00 »
Tohle je můj pravý tučňák, vyfotil jsem ho v sudu s dešťovou vodou, co máme pod okapem už dávno před tím, než jsem se přihlásil na toto fórum  ;D (http://www.fotoaparat.cz/g/04/12/03/72609_71f3e.jpg)

tak to chci taky! Jdu vrazit hrnec do mražáku! :D


GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #112 kdy: 07 Července 2011, 12:55:03 »
tak to chci taky! Jdu vrazit hrnec do mražáku! :D

Tenhle nebyl mražený, ten byl nebývale živý, čekal jsem tam deset minut, než jsem ho konečně zachytil   ;D

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re: Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #113 kdy: 25 Července 2011, 13:02:27 »
Asi to nikomu nechybí, ale do balíku  gnome-nameday-applet_0.1.4_all.deb, tedy verze pro GNOME Panel, jsem zanesl chybu, která způsobuje, že se nezobrazuje tooltip s předpovědí na příštích 14 dní. Nějak se mi pomíchaly verze souboru při opravě jiné kosmetické chyby. Než udělám nový balík, můžete si to opravit takto:
Kód: [Vybrat]
sudo sed -i 's/\(self.num = \)0/\115/' /usr/bin/gnome-nameday-applet.pyPak odebrat a přidat applet Svátky v panelu.

EDIT: 31.7.11 - chyba je již ve výše odkazovaném balíku gnome-nameday-applet_0.1.4_all.deb opravena.
« Poslední změna: 31 Července 2011, 11:07:34 od GdH »

aloisam

  • Host
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #114 kdy: 19 Října 2011, 12:59:27 »
jen tak z radosti, sem dávám info, že applet funguje i v 11.10. :)

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #115 kdy: 19 Října 2011, 16:38:28 »
jen tak z radosti, sem dávám info, že applet funguje i v 11.10. :)

jj, díky :)

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #116 kdy: 23 Října 2011, 21:00:41 »
i v unity? a jak ho rozchodíte?
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #118 kdy: 24 Října 2011, 08:42:08 »
aha to jsem nějak přehlídnul. Díky moc.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

Tadeáš Pařík

  • Předseda občanského sdružení Ubuntu ČR a člen placené komunitní podpory
  • Příspěvků: 6543
    • Ubuntu.cz
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #119 kdy: 02 Ledna 2012, 00:10:30 »
Tak jsem hodil odkaz na tuhle záležitost na ubuntí G+, Facebook a má to celkem odezvu. Jak někdo poznamenal, tak by to chtělo ještě notifikace na základě kontaktů např. z Evolution nebo soc. sítí a bylo by to good ;)
Do života je třeba mít připravený rozum, nebo provaz.

Ubuntu 14.04 64 bit / Windows 10 Pro - Intel DH87MC, Intel Core i7-4771, 8GB Ram, Kingston HyperX 3K SSD 120GB, Intel HD 4600 a ASUS GTX660-DC2OCPH-2GD5
Ubuntu 14.04 64bit - HP ProBook 4525s
Ubuntu 14.10 32bit - ThinkPad R52 (testování)

pariktadeas@jabbim.cz

cowjen

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #120 kdy: 02 Ledna 2012, 09:48:05 »
dobry den, po instalaci appletu se nic nespustilo. a prikazem:
Kód: [Vybrat]
jean@bad-company-jean:~$ gnome-nameday-applet.py

(gnome-nameday-applet.py:2766): Gtk-WARNING **: Nelze nalézt systém motivů v module_path: "pixmap",
Traceback (most recent call last):
  File "/usr/bin/gnome-nameday-applet.py", line 27, in <module>
    import gnomeapplet
ImportError: No module named gnomeapplet

jen chyba.. nevite nekdo prosim cim to muze byt?
dekuji za odpoved

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #121 kdy: 02 Ledna 2012, 09:55:32 »
Tak jsem hodil odkaz na tuhle záležitost na ubuntí G+, Facebook a má to celkem odezvu. Jak někdo poznamenal, tak by to chtělo ještě notifikace na základě kontaktů např. z Evolution nebo soc. sítí a bylo by to good ;)

Jo odezva skutečně je :) Ty chyby opravdu souvisí se spouštěním GNOME 2 verze v GNOME 3, dopsal jsem na stránku upozornění. Zdejší uživatel otaj psal asi před týdnem, že se pokusí udělat port pro GNOME 3, tak uvidíme.
S těmi notifikacemi zatím nevím.
Na Google+ psát nemohu, nejsem zatím Plus pozitivní. A ani Facebook pozitivní.
« Poslední změna: 02 Ledna 2012, 09:58:34 od GdH »

otaj

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 131
  • Eternal Wanderer
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #122 kdy: 02 Ledna 2012, 16:42:42 »
Tak, abych se přiznal, vrhnul jsem se na to až teď. Máme tu úplně první prototyp který by si snad zasloužil označení 0.0.0.1 a možná ještě nižší, protože je to prostě první prototyp a první má zkouška jakéhokoli rozšíření, ale je to tu.

Tak, máme tu verzi 0.0.3.1!

Změny oproti 0.0.3 skoro nejsou, ale ta se neobjevila tady na fóru, takže změny oproti 0.0.2 -> umíme přetáčet během půlnoci, umíme měnit jazyk, zároveň ale potřebuje nainstalovat GSettings schema

Nejjednodušeji to uděláte když stáhnete tenhle soubor a provedete tenhle příkaz v terminálu. (je to pouze jeden příkaz!)

Kód: [Vybrat]
sudo mv /path/to/downloaded/org.gnome.shell.extensions.namedays.gschema.xml /usr/share/glib-2.0/schemas/ && sudo glib-compile-schemas /usr/share/glib-2.0/schemas/
http://otaj.g6.cz/files/namedays_GS_ext_0.0.3.1.tar.gz

http://www.otaj.g6.cz/namedays-gs/ Zde se objevují informace většinou aktuálněji, než budou tady, takže kdyžtak sledujte tuhle stránku


[příloha smazaná administrátorem]
« Poslední změna: 05 Ledna 2012, 01:58:35 od otaj »

1arash

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 125
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #123 kdy: 23 Března 2012, 07:56:30 »
Tak, abych se přiznal, vrhnul jsem se na to až teď. Máme tu úplně první prototyp který by si snad zasloužil označení 0.0.0.1 a možná ještě nižší, protože je to prostě první prototyp a první má zkouška jakéhokoli rozšíření, ale je to tu.

Tak, máme tu verzi 0.0.3.1!

Změny oproti 0.0.3 skoro nejsou, ale ta se neobjevila tady na fóru, takže změny oproti 0.0.2 -> umíme přetáčet během půlnoci, umíme měnit jazyk, zároveň ale potřebuje nainstalovat GSettings schema

Nejjednodušeji to uděláte když stáhnete tenhle soubor a provedete tenhle příkaz v terminálu. (je to pouze jeden příkaz!)

Kód: [Vybrat]
sudo mv /path/to/downloaded/org.gnome.shell.extensions.namedays.gschema.xml /usr/share/glib-2.0/schemas/ && sudo glib-compile-schemas /usr/share/glib-2.0/schemas/
http://otaj.g6.cz/files/namedays_GS_ext_0.0.3.1.tar.gz

http://www.otaj.g6.cz/namedays-gs/ Zde se objevují informace většinou aktuálněji, než budou tady, takže kdyžtak sledujte tuhle stránku

Poprosil by som --Pre cinammon... By to chcelo upravit - nedari sa my to upravit ..Pomoze niekto? Vopred dik.
Základní příkazy podle abecedy
Instalacia programov:
apt-cache search balik   sudo apt-get install sudo apt-get remove sudo apt-get clean sudo passwd root          se meni heslo  Alt+F2 a gksudo nautilus           instalovanie v terminali  apt-cache search balik         Hledá zadaný balík. apt-cache show balik           Pokracovanie -v profile arash@jabber.cz

GdH

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3176
    • GdH-Notes
Re:Svátky - applet na panel pro GNOME
« Odpověď #124 kdy: 30 Dubna 2012, 10:16:45 »
Přepsal jsem včera svátkový applet pro Unity z PyGtk do GI a opravil pár chybyček, jako že si applet končně pamatuje nastavení lokalizace, což se vlastně týkalo především slováků s cizojazyčným systémem, neboť dostali po restartu automaticky svátky české.
Chci se optat, zda nemá někdo nějaké další připomínky, než to ubalím.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.