Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: MythTV + Compro T-300  (Přečteno 1137 krát)

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
MythTV + Compro T-300
« kdy: 26 Srpna 2007, 17:41:14 »
nemáte náhodou někdo zkušenosti jak rozchodit

ANALOGOVÝ PŘÍJEM na analogové+digitální kartě Compro T-300

mám totiž takový malý problém v tom, že nevím co tam mám zadat... by to něco naladilo... zkoušel jsem east-europe i west...

ale je to zbytečné... především protože nemá šanci z nějakého serveru stáhnout seznam stanic... protože jsem připojený na kabelovku, kterou na 100% nikde nenajde :o(

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
MythTV + Compro T-300
« Odpověď #1 kdy: 26 Srpna 2007, 21:18:35 »
Co se týče rozchození karty jako takové doporučuji nejdřív ověřit její funkčnost v něčem jiném (tvtime) a pak teprv laborovat v mythtv.

Kabelovku UPC mi MythTV ladí na "europe-west", nicméně když jsem měl připojenou anténu společného rozvodu paneláku, byly některé kanály i na austrálii :)

Nicméně, pokud se podaří naladit v TVtime, lze se podívat do souboru tvtime.xml (či tak nějak), kde jsou stanice vypsány a ty pak do mythtv zadat ručně v nastavení kanálů.

Co se týče stahování programů, používám software jménem TVxb (www.tvxb.com), který je sice pro windows, ale ve wine (i na AMD64) běhá perfektně) a potom pomocí příkazu

mythfilldatabase --file 1 -1 /home/mythtv/TVxb/xml/xmltv.xml

vložit do databáze.

Dá se to celé automatizovat pomocí skriptu a ten spouštět přes cron.

Jediná komplikace je to, že - alespoň v době, kdy jsem to nastavoval - bylo třeba ručně zeditovat tvxb.ini, tak aby obsahoval správné kanály ve správném pořadí (ty co byly na tvxb občas tahaly program pro primu na čt1 a pod.).  Možná už to opravili, pokud ne, můžu sem svůj tvxb.ini postnout.

Potom je třeba přiřadit správné kanály ke xmltvid z xmltv.xml souboru vygenerovaného tvxb, a to tak, že se musí shodovat s "nadpisem" [označeným hranatými závorkami] v tvxb.ini, jinak to zařadí ty kanály do databáze dvakrát a nebude to fungovat.

svecpetr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 192
MythTV + Compro T-300
« Odpověď #2 kdy: 27 Srpna 2007, 08:13:15 »
zkusím ten TV time, protože s tím MythTv asi nehnu

PS: pod Windows karta funguje normálně, pod Linuxem v MythTv jsem nenaladil nic jiného než blechy

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.