Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: WOW a radeon X800  (Přečteno 1017 krát)

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
WOW a radeon X800
« kdy: 02 Září 2007, 06:58:59 »
Nainstaloval jsem si cistou instalaci ubuntu a zacal zkouset, jak bych mohl rozjet wow s grafikou od ATI, Rozjet se mi to podarilo az po nainstalovani driveru z nesvobodnych ovladacu, ty maji oproti zakladnim ovladacum co jsou v ubuntu jednu vyhodu (Konecne muzete hrat s ATI hry na linuxu) a nevyhodu (A to ze me nejde rozjet compiz, vzdy kdyz kliknu na efekty prostredi, tak mi to napise ze to neni podporave nebo jak... )
2. problem je ten ze mi wow nejede ve fullscreen pac jse zaskrtl aby to bylo ve virtualni plose, rozmery ty 640x420, hra takhle sice jede, ale kdyz rozliseni hry nastavim na vic nez 1152x864, ttak se hre usekne spodni cast :-(( a kdyz sem chtel vyzkouset, dat virtualni obrazovku pryc, takto neslo protoze v okne 640x420 virtuani obrazovky nevidim tlacitko, ok kterym bych nastaveni wine savnul...
Nevite tedy jak spustit compiz (fusion) spolecne s grafikou z nesvobdnych ovladacu??, (nejde mi tak o CF ale spis o AWN a conky, pruhledny terminal atd...
A jeste jsem se chtel zeptat kde najdu konfigurak wine, kdyz nemuzu wine nastavovat v okne 640x420???
Dekuji za odpoved
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
WOW a radeon X800
« Odpověď #1 kdy: 02 Září 2007, 10:59:02 »
Nic neni takovej problém, jak se zdá... když budeš nastavovat winecfg, tak dej obraz -> Emulace virtuálního desktopu a odškrtni ho... Pak jednoduše zmáčkni enter :)
Co se týče efektů, budeš muset nainstalovat XGL server... Probíralo se to tu moc krát, prohledej fórum...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

waterman

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 323
WOW a radeon X800
« Odpověď #2 kdy: 02 Září 2007, 13:36:39 »
jj diky, potom to zkusim a reknu vysledek :-)

Takze jsem se prepnul znovu do ubuntu, zkusim zapnout wow, a najednou mi to pise ze muj HW nepodporuje 3D :-(( Taze pochybuji z wow tam s moji grafickou rozjedu :-((
AMD Sepron 3100+; 1024MB RAM; ATI Radeon X800 GTO
Windows XP SP3 customized by Me!
iPhone 16GB Pwned!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.