Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: 3D akcelerace Gnome a Xgl |Lineage 2 (wine)  (Přečteno 2437 krát)

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
3D akcelerace Gnome a Xgl |Lineage 2 (wine)
« kdy: 04 Září 2007, 15:54:24 »
Tech. parametry :  Athlon 3200+, 1GB RAM, RADEON X1600XT (PCI-E) 256MB
Multibot: UBUNTU + WIN XP
Distro : UBUNTU 7.04 FF - AMD64 ver
Ovladace : Envy >  ATI proprietary drivers (ver 8.40.4)
-Wine installed
-Compiz installed


Ahoj,
 chtel jsem se zeptat jestli se nekomu uz stalo (nebo to je nativne dane - v tom pripade me Linux opet prevezl :D), ze kdyz spustim GNOME session > ATI catalyst (ovladace instalovane pres ENVY) funguje a v systemu se mi hlasi spravne OpenGL a vypis Grafickeho ovladace - 3D akcelerace jde taktez bez problemu. Pokud se vsak prihlasim pod XGL session (compiz), tak ATI catalyst nespustim, hlasi chybu a vypis grafiky mi pise ze 3D akcelerace neni zapnuta (avsak spustim test 3d akcelerace - rotujici kola a kostku). Stejne tak compiz - emerald bezi v poho a i svizne :).


A jeste jedna mala otazka....
Lineage 2 (mmorpg) spustim pres Wine relativne bez problemu. Pokud hlasku "AGP neni" ignoruji :). Rozliseni, detaily hudba... efekty grafika jako pod widlema. Ale pri spusteni mi to napise hlasku typu "only 64MB of graphic card will be used" (presnou hlasku dopisu az se dostanu domu :) )
A L2 se seka (porovnanim s jinou 64MB kartou jsem zjistil ze se to seka stejne).
Moje GK je ATI Radeon X1600XT 256MB :(.  Po precteni mnoha clanku hadam ze to je diky "ATI " karte :)... pokud mate nejake zkusenosti s L2 na Linuxu rad je privitam :))

Kód: [Vybrat]
fixme:process:GetProcessWorkingSetSize (0xffffffff,0x33f0e0,0x33f0dc): stub
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress (wglMakeContextCurrentARB) - not found
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress (wglGetCurrentReadDCARB) - not found
fixme:d3d:IWineD3DDeviceImpl_GetAvailableTextureMem (0x186350) : stub, simulating 64MB for now, returning 64MB left
BTW Linux mam patym dnem, takze prosim omluvte pokud sem neco napsal spatne :))



EDIT : nasel sem lepe popsany stejny problem
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=489395&highlight=X1600XT
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
3D akcelerace Gnome a Xgl |Lineage 2 (wine)
« Odpověď #1 kdy: 04 Září 2007, 21:52:11 »
Tak updatuji

Po snaze "zvelebit" si Ubuntu AVANT-WINDOWS-NAVIGATORem a gDesklety mi zacaly padat Gnome apps... Napr.: Gnome-art (dam stahnout thema a crashne)
                                   gDesklets ( nabiha sede okno, nic se neukaze a crash)
                                   Gnome-commander (dam hledat v "/" adresari nejaky soubor a zatuhne              
                                   a crash) :)
Dusledek > kdyz kliknu na gnome panel spadne compiz anahodi se metacity :) a tak dokola
(existuje nejaky prikaz pro vypis chyb?)
Zaroven najednou mam Mesa Driver ve vypisu OpenGL - xorg.conf obsahuje fldrv

Zkusim
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get autoremove ubuntu-desktopa instnout znova.
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

Petr

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
3D akcelerace Gnome a Xgl |Lineage 2 (wine)
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2007, 14:09:33 »
Citace: djz88
Tech. parametry :  Athlon 3200+, 1GB RAM, RADEON X1600XT (PCI-E) 256MB
Multibot: UBUNTU + WIN XP
Distro : UBUNTU 7.04 FF - AMD64 ver
Ovladace : Envy >  ATI proprietary drivers (ver 8.40.4)
-Wine installed
-Compiz installed


Ahoj,
 chtel jsem se zeptat jestli se nekomu uz stalo (nebo to je nativne dane - v tom pripade me Linux opet prevezl :D), ze kdyz spustim GNOME session > ATI catalyst (ovladace instalovane pres ENVY) funguje a v systemu se mi hlasi spravne OpenGL a vypis Grafickeho ovladace - 3D akcelerace jde taktez bez problemu. Pokud se vsak prihlasim pod XGL session (compiz), tak ATI catalyst nespustim, hlasi chybu a vypis grafiky mi pise ze 3D akcelerace neni zapnuta (avsak spustim test 3d akcelerace - rotujici kola a kostku). Stejne tak compiz - emerald bezi v poho a i svizne :).


A jeste jedna mala otazka....
Lineage 2 (mmorpg) spustim pres Wine relativne bez problemu. Pokud hlasku "AGP neni" ignoruji :). Rozliseni, detaily hudba... efekty grafika jako pod widlema. Ale pri spusteni mi to napise hlasku typu "only 64MB of graphic card will be used" (presnou hlasku dopisu az se dostanu domu :) )
A L2 se seka (porovnanim s jinou 64MB kartou jsem zjistil ze se to seka stejne).
Moje GK je ATI Radeon X1600XT 256MB :(.  Po precteni mnoha clanku hadam ze to je diky "ATI " karte :)... pokud mate nejake zkusenosti s L2 na Linuxu rad je privitam :))

Kód: [Vybrat]
fixme:process:GetProcessWorkingSetSize (0xffffffff,0x33f0e0,0x33f0dc): stub
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress (wglMakeContextCurrentARB) - not found
err:wgl:X11DRV_wglGetProcAddress (wglGetCurrentReadDCARB) - not found
fixme:d3d:IWineD3DDeviceImpl_GetAvailableTextureMem (0x186350) : stub, simulating 64MB for now, returning 64MB left
BTW Linux mam patym dnem, takze prosim omluvte pokud sem neco napsal spatne :))



EDIT : nasel sem lepe popsany stejny problem
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=489395&highlight=X1600XT
ahoj také bych si rád zahrál L2 pokud by jsi mi chtěl pomoci s nastavením prosím ozvi se na  404066864 ICQ díky ahoj

qUAKER

  • Host
3D akcelerace Gnome a Xgl |Lineage 2 (wine)
« Odpověď #3 kdy: 16 Září 2007, 21:36:30 »
pokud vim tak v xgl sezeni prijdes o 3D akceleraci..a pokud vyuzivas opensource ovladac na ATI (nic si neinstaloval) tak ma vykon kolem 60-70%..a vykon se da zvysit pres nastroj driconf zapnutim HyperZ (ale fungovalo mi to jenom u opensource ovladacu)

Zdenek K. aka "djz88"

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 187
  • Join the Darkside
3D akcelerace Gnome a Xgl |Lineage 2 (wine)
« Odpověď #4 kdy: 17 Září 2007, 21:50:47 »
Citace: qUAKER
pokud vim tak v xgl sezeni prijdes o 3D akceleraci..a pokud vyuzivas opensource ovladac na ATI (nic si neinstaloval) tak ma vykon kolem 60-70%..a vykon se da zvysit pres nastroj driconf zapnutim HyperZ (ale fungovalo mi to jenom u opensource ovladacu)
Pokud to bylo na me... tak jen doplnim....
Po reinstalaci jsem se na XGL sezeni vy... (neinstaloval)
Jen naistaloval Ovladace pres Envy ... a stejny problem (s 64MB grafikou) zustava....
Nicmene jsem v ocekavani jak se podepise krok AMD, uvolneni kodu ovladacu, na stavu ATI drivers :))


BTW dokud se nezlepsi uroven podpory pro Linux ze strany AMD tak podle me nema cenu se v tom stourat (Xgl - a 3D vseobecne) :)
I <3 TRANCE mjuzik
__________________
Desktop UBUNTU 9.O4 AMD64 > Compal FL9O GF86OOGT, Core 2 duo @2.2Ghz, 4GiB RAM Server Debian-Lenny i386 > Ati X1600XT, Athlon 3200+,2GiB RAM GFMX44O, Celeron @ 5OOMhz, 384MiB RAM

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.