Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]  (Přečteno 27479 krát)

pf13

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Je zde nějaké sekce, tykající se programů. Bylo by fajn kdyby zde bylo někde vypsáno jaké programy se používají a na co, ale hlavně opravdu vyzkoušené a spolehlivé. dik pf

reaper

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 434
    • http://ronny.rammsteinfan.cz/
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #1 kdy: 06 Září 2007, 11:41:34 »
viz wiki
IBM/Lenovo Thinkpad R61 14", Intel Core 2 Duo T7250 - 2GHz @ 800MHz, 2GB RAM, 160GB + 300GB HDD, Intel X3100 - Ubuntu 8.04

Martin - ViPEr*CZ*

Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #2 kdy: 06 Září 2007, 11:44:08 »
Myslím, že dotaz je velice provokující... :-D
Vlákno bych zrušil ;-)

pf13 hledej ;-)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #3 kdy: 06 Září 2007, 13:17:51 »
to pf13:
To máš těžký. Co člověk to názor.
Alternativy jsou (Gnome commander, Krusader, mc, ...), ale záleží, co všechno a jak často jsi v TC využíval a jak jsi s ním "srostlý". 100% kopii co do funkčnosti samozřejmě nenajdeš.
PS: Jinak TC běží docela dobře pod wine, kdyby ti ani jeden z nativních dvoupanelových filemanagerů nebyl dost dobrej ;)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

qUAKER

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #4 kdy: 06 Září 2007, 17:32:01 »
to filo: tc pres wine sice jde,ale je to k nicemu protoze neumi spoustet linuxove binarky a neporadi si s unixovymi pravy.

Quimby

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 81
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 06 Září 2007, 18:53:48 »
qUAKER: Tak ty prava by se daly obejit tim, ze bych TC pustil s pravama superuzivatele, ne?

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 06 Září 2007, 19:12:57 »
Citace: qUAKER
to filo: tc pres wine sice jde,ale je to k nicemu protoze neumi spoustet linuxove binarky a neporadi si s unixovymi pravy.
Pojmy linuxová binárka a práva jsou např. mé drahé polovičce naprosto šumák, v TC dělá "pořádky" v souborech a adresářích a spouští z něj maximálně Irfana. Na tohle je naprosto vyhovující.
Pro mě to v podstatě platí taky, na práva si doma nehrajem a spustit linuxovou binárku jsem doposud taky nepotřeboval. Běžně používám Krusader, ale občas po TC šáhnu a nestydím se za to ;)
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 10 Září 2007, 18:38:35 »
Ja pouzivam k uplne spokojenosti Gnome Commander. Nic me nenuti hledat neco jinyho protoze je absolutne dostacujici.
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

qUAKER

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 10 Září 2007, 18:49:05 »
me GC nevyhovuje. Nevim jak oznacit nekolik souboru naraz jako v TC

Jony

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 500
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 10 Září 2007, 21:32:36 »
2 qUAKER ... děláš SRANDU...ne? =)

pokud jsi to myslel vážně, tak pomocí Ins nebo klik a shift+ klik (celý rozsah) nebo Ctrl+ klik a další Ctrl+klik (selekce jednotlivých v seznamu/panelu)... skoro bych řekl jako ve woknech nebo alá NC (pro mladší, co již nepamatují - starý dobrý Norton Commander) =)

qUAKER

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #10 kdy: 11 Září 2007, 05:42:48 »
no ale právěže mě to nefunguje..nevím proč ale nejde to...shift+klik a nic..zkusím nainstalovat jinou verzi..ta moje je jakási divná..

qUAKER

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #11 kdy: 11 Září 2007, 14:12:51 »
tak jsem nainstaloval jinou verzi a už to funguje.

etki

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 107
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #12 kdy: 11 Září 2007, 17:26:52 »
hosi co takto muCommander bezi v Jave da sa spustit aj pod lin aj vo win a navyse este aj rovno z webu

o5

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #13 kdy: 19 Září 2007, 10:29:48 »
Citace: qUAKER
no ale právěže mě to nefunguje..nevím proč ale nejde to...shift+klik a nic..zkusím nainstalovat jinou verzi..ta moje je jakási divná..
tak ja mám stejný problém..instalace nové verze 1.2.4 nepomohla...nejde mi to ani pod GNOME :(

o5

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #14 kdy: 19 Září 2007, 15:36:47 »
EDIT: tak jsem se vrátil k Gnome Commanderu a je problém jen s "obarvováním" označených souborů. Protože dole na liště vidím třeba označeno 5 souborů z 20. Takže jsem si nastavil jiný motiv a funguje ;-)

původní reakce v tomto příspěvku smazány

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #15 kdy: 19 Září 2007, 16:34:05 »
Total Commander stejne nema smysl dávat do Ubuntu...jinak doporučuji GNOME Commander :)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #16 kdy: 19 Září 2007, 20:11:50 »
Ja používám Krusader a jsem velmi spokojený. Hodně se podoba Totalu Comanderu z win a taky to neskrývá. Dají se nadefinovat složky do záložek a pak z nich pak jednotlivá tlačítka v liště, tak jak je v Totalu Comanderu.

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #17 kdy: 20 Září 2007, 07:46:31 »
Total Commanderu se v linuxu nevyrovná absolutně nic. Troufám si tvrdit, že mu ani jedna alternativa nesahá po kotníky. Toť má zkušenost.
Digitální pracovník ve WrongWare

Pavel Půlpán

Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #18 kdy: 20 Září 2007, 08:03:04 »
Citace: patrik.sima
Total Commanderu se v linuxu nevyrovná absolutně nic. Troufám si tvrdit, že mu ani jedna alternativa nesahá po kotníky. Toť má zkušenost.
No ja nechci vyvolavat zase zadny vzruso... :cool:

Ale jediny co me u Krusaderu oproti TC "chybi" je uvodni splash s upozornenim na shareware verzi... :D

Ale je fakt ze sem asi nenarocnej, kdyz mi staci integrovany KRename, podpora hafo archivu, FTP a SSH klient... :)

Edit: Alespon u me mnohem stabilnejsi FTP klient. :cool:

filo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 454
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #19 kdy: 20 Září 2007, 09:33:43 »
Citace: patrik.sima
Total Commanderu se v linuxu nevyrovná absolutně nic. Troufám si tvrdit, že mu ani jedna alternativa nesahá po kotníky. Toť má zkušenost.
Malinko bych oponoval, dle mých zkušeností to není tak zlé, když si trochu pohraješ s nastavením Krusadera, tak mu sahá tak po prsa ;)
Problém je v tom, že lidi, zvyklí na TC, hledají v linuxu něco, co vypadá jako TC, chová se to jako TC, umí to všechno jako TC, ale není to TC.
Něco mi říká, že takhle to asi nepůjde :)
Osobně to řeším kombinací Krusadera (primární filemanager) a když jsem líný a chci udělat nějakou specialitku, kterou mám zažitou z TC, tak si ho holt pustím přes Wine.

PS:
[povzdech] Bohužel mi Krusader (na rozdíl od TC) dělá docela neplechu při kopírování na FAT32, někdy prostě odmítne soubor zapsat. Diakritikou to není. Podivností je tam více, pokud na to nepřijdu, určitě to bude na samostatný dotaz do fóra, chtěl bych tomu přijít na kloub. [/povzdech]
MSI KT3 Ultra, Athl XP 2000+, GF4MX440, SBLive Value, LG 4167B - Prosím NEVYKAT

o5

  • Host
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #20 kdy: 20 Září 2007, 09:47:18 »
Citace: diwoczaak
Ale je fakt ze sem asi nenarocnej, kdyz mi staci integrovany KRename, podpora hafo archivu, FTP a SSH klient... :)

Edit: Alespon u me mnohem stabilnejsi FTP klient. :cool:
no ale to myslíš FTP pro jedno připojení. nebo? já totiž nenašel v Krusaderu aby tam měl nějakou pamět, nebo respektive sis mohl vytvořit účty a pak si dával jen připojit..Gnome Commander to umí.

Pavel Půlpán

Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #21 kdy: 20 Září 2007, 10:03:43 »
o5 ... mozna jsem to nepochopil spravne. Ale jde ti o to mit moznost pripojit se na vic FTP umisteni? To resim pomoci zalozek (mysleno zalozky dole pod panely). Pokud jde o tu pamet, opet zalozky (ovsem nad panelem s ikonou hvezdicky). :cool:

mAXxZ!

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 179
Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #22 kdy: 20 Září 2007, 10:51:16 »
to nejlepší do ekvivalentu je prostě Krusader. A přidávám se taky k tomu, že mi chybí stiskněte tlačítko 1,2,3 :D shareware verze :D :D :D
Acer Aspire 5101ANWLMi

Pavel Půlpán

Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #23 kdy: 20 Září 2007, 10:56:01 »
Citace: mAXxZ!
...chybí stiskněte tlačítko 1,2,3 :D
Nemelo by se to nahlasit vyvojarum jako bug? :D

Patrik Šíma

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 87
  • Never say never
    • WrongWare s.r.o.
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #24 kdy: 10 Října 2007, 13:41:38 »
A máte něco pro Gnome? Nějak se mi nechce s Krusaderem instalovat "celé KDE"  ;)
Digitální pracovník ve WrongWare

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.