Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]  (Přečteno 27431 krát)

Pavel Půlpán

Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #25 kdy: 10 Října 2007, 13:48:00 »
Gnome Commander, Tux Commander... viz wiki

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #26 kdy: 10 Října 2007, 19:33:03 »
podle mých zkušeností je nejlepší Krusader, ale kdo nemá KDE tak to má dost těžkopádné, osobně jsem našel zajímavou alternativu, kterou tady nikdo nezmiňoval - jmenuje se BeeSoft Commander (bsc)
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Pavel Půlpán

Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #27 kdy: 10 Října 2007, 19:36:37 »
Alias BS-Commander. Na stranky BeeSoftu je odkaz rovnez na wiki. Nicmene je to opet QT aplikace... :)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #28 kdy: 10 Října 2007, 19:51:19 »
jj, KDE a QT světu Linuxu vládne... :D

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #29 kdy: 10 Října 2007, 20:07:27 »
podle mých zkušeností je nejlepší Krusader, ale kdo nemá KDE tak to má dost těžkopádné, osobně jsem našel zajímavou alternativu, kterou tady nikdo nezmiňoval - jmenuje se BeeSoft Commander (bsc)

Krusader běží i pod Gnome. Používám pod Gnome více aplikací z KDE.

Pavel Půlpán

Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #30 kdy: 10 Října 2007, 21:39:27 »
jj, KDE a QT světu Linuxu vládne... :D
Nevim cim to je... ale nejak mi to neva!  ;D

Slávek Š.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • Cybermuff
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #31 kdy: 11 Října 2007, 03:17:07 »
Tak pro mne to zatim vyreseno neni... Kde mohu, prechazim na Linux, ale po nekterych programech se mi styska. Total Commander je jeden z nich. Ne ze by ty funkce nesly obejit, ale tady jsou na jednom miste: ultrarychle prejmenovavani vice souboru podle urciteho vzoru, primy pristup do archivu, nektere Linux podobne managery maji adekvatni ftp, ale nektere zase ne (BSC), i ta "prikazova radka" by se tam hodila (pouzivam napr. k pripojeni na jiny share a nacteni obsahu do jednoho panelu). Zkousel jsem Tux manager, BSC, gnome-commander, krusader, i gentoo http://www.obsession.se/gentoo/ a dalsi, ale i kdyz kazdy ma neco, v celku mi bohuzel ani jeden neposkytuje tolik moznosti a komfortu, jako TC/WinCmd. Klidne bych bral i nejaky placeny... Takze nejcasteji pouzivam gnome-commander a i Krusader (v gnome), ale nejsem na 100% spokojen. Asi bych se měl vrhnout do programování  ::)

Pavel Půlpán

Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #32 kdy: 11 Října 2007, 09:46:45 »
Asi bych se měl vrhnout do programování  ::)

Jen do toho...  8)

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #33 kdy: 11 Října 2007, 13:33:43 »

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Pavel Půlpán

Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #34 kdy: 11 Října 2007, 13:40:11 »
Zije ten projekt jeste vubec?

Treba bych se i zapojil. Na stary kolena jsem ale nedavno utekl od C k C++. Bohuzel s tim i od GTK+ ke QT. ;D

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #35 kdy: 11 Října 2007, 13:45:00 »
No moc se o něm už nemluví, ale autor se dušoval, že to neumřelo. :) Ale to chce zjistit přímo u něj: jardasmid <jadrdasmid@{seznam.cz,jabber.cz}> - c++, gtkmm, gtk+

A GUI by pak mohlo být i v QT, což bych taky přivítal. :)

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

Pavel Půlpán

Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #36 kdy: 11 Října 2007, 13:54:08 »
No az se naucim QT trosku vic do hloubky... tak proc ne. :) Napadu je vzdycky hodne, ale dobrejch programatoru...

Smoula

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
    • http://www.fk-start.sk
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #37 kdy: 11 Října 2007, 20:16:46 »
ja pouzivam krusarder a som spokojny.. /vytvaranie suborov, zloziek, mazanie, ftp.../

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #38 kdy: 11 Října 2007, 21:18:51 »
A máte něco pro Gnome? Nějak se mi nechce s Krusaderem instalovat "celé KDE"  ;)

S krusaderem nemusíš instalovat celé Kde. Poběží i pod Gnome. Já ho v Gnome používám.

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #39 kdy: 11 Října 2007, 21:20:35 »
ja pouzivam krusarder a som spokojny.. /vytvaranie suborov, zloziek, mazanie, ftp.../

Já jsem s Krusaderem taky spokojeny. Vyzkoušel jse snad všechny alternativy TC a Krusader z toho vyšel jako výtěz.

Slávek Š.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • Cybermuff
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #40 kdy: 11 Října 2007, 21:54:53 »
Krusader je docela slusny (kdyz si to vsechno prenastavim pro gnome), ale moc mi nevyhovuje prace s ftp... Uvital bych nejaky podobny zpusob, jako ma treba WinCMD nebo Gnome Commander - jeden samostatnej seznam pro moje ftp servery, protoze delam upravy na velkym mnozstvi www serveru a jsem na to zvykly (=je to rychle)... Ctrl+F a mit seznam serveru... Oblibene URL u Krusaderu mi nestaci. U Gnome Commanderu se mi tak nejak zase stava, ze kdyz dam presunout ze slozky do slozky, kde jsou i nejake soubory stejneho jmena a GC zarve, jestli prepsat/preskocit a ja reknu, ze perskocit, tak GC je sice preskoci a neprepise, ale opticky mi zmizi z adresare, jako by je odmazal a teprve pri Ctrl+R mi zase zobrazi ty, ktere mi nepresunul (coz na mne pusobi jako bug). Moje verze GC je 1.2.3 a schválně jsem si to zkusil ještě mezi několika disky a dělá mi to pořád - a nelíbí se mi to, protože mne uvádí v omyl a nutí mne se ujistit o tom, co jsem to vlastne udelal a jaky je vysledek (=zpomaluje to).

Slávek Š.

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 22
    • Cybermuff
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #41 kdy: 11 Října 2007, 22:38:36 »
Smarja.... ted mi gnome commander ukazuje "[soubor 178 z 1] xyz Zkopírováno 85900% z 1024 B".... bojim, bojim... (kopíruju 20 GB dat zaloh na ext. disk).  :'( Ma jeste svoje musky...

macu

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1214
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #42 kdy: 12 Října 2007, 08:14:01 »
používám také Gnome Commander a jediné, co mi chybí je interní správce archívů...tzn. aby se mi archivační soubory otevíraly v daném okně anikoliv v externím programu
PC: Intel i5-6600K, 16 GB DDR4 RAM, Intel 530HD, ASUS Z170 Pro Gaming, , 2TB Toshiba HDD Sata III DT01ACA200, Ubuntu 23.10 64bit, Gnome Shell 3.45
Ntb: Toshiba L850-U12 - Intel i3 , 8 GB DDR3 RAM, Ubuntu 22.10 64bit, Gnome Shell 3.43

Radius

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 143
    • CZT
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #43 kdy: 06 Dubna 2008, 12:42:14 »
podle mých zkušeností je nejlepší Krusader, ale kdo nemá KDE tak to má dost těžkopádné, osobně jsem našel zajímavou alternativu, kterou tady nikdo nezmiňoval - jmenuje se BeeSoft Commander (bsc)

vypda celkem slusne, vyzkousim ho, treba mi nahradi dosavadni Gnome a Tux Cmdery

skurakai

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu?
« Odpověď #44 kdy: 25 Září 2008, 11:11:57 »
Nerad otevírám toto staré téma. Ale nezměnilo se něco na linuxovém nebi?

Pro mne jako linuch-laika je nedocenitelná fce Krusaderu emulace terminálu. Jako správný BFU se pohybuji v adresářích prostřednictvím grafického rozhraní commanderu a poté mohu ihned pracovat s terminálem příslušného adresáře.

Toto je ale jak se zdá dominantou Krusaderu.

Gnome commandery jako by byly oproti Krusaderu ve všem opožděné. Žádné pluginy, skripty prostě nic. Krusader prostě nejvíce koresponduje s fcemi, ovládáním Total Commanderu. Stejné ovládání nesplňuje snad žádný Gnome c.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #45 kdy: 25 Září 2008, 11:44:40 »
jo změnilo nautilus > funkce tabů, skripty, terminál, cokoliv...

skurakai

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #46 kdy: 27 Září 2008, 15:27:20 »
Nautilus :-) Tak to je commander s kterým mám nejvíce problémů. Jeho ustavičné zamrzávání a vytěžování PC to není nic pro mne, ať už si tam mohu narvat skriptů kolik by se mi zlíbilo.

roninn

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 193
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #47 kdy: 21 Září 2009, 11:19:23 »
Tak pro mne to zatim vyreseno neni... Kde mohu, prechazim na Linux, ale po nekterych programech se mi styska. Total Commander je jeden z nich. 

Kdyz se ti po nem tak moc styska tak si ho nainstaluj ne?
Nokia N8, Xiaomi Redmi Note 3, Windows 7, Ubuntu Mate 16.04.2, Kali Linux, Dell Inspiron 17 Touch, Acer Aspire E-1 571, Dell Optiplex 755.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2445
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #48 kdy: 21 Září 2009, 11:40:46 »
Hledám nějakého správce souborů, který umí dávat akce do fronty (podobně jako TC)...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Milhouse

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5726
Re: Existuje alternativa Total Commanderu v Ubuntu? [vyřešeno]
« Odpověď #49 kdy: 21 Září 2009, 11:58:36 »
Krusader v 9.10(nevím verzi) už to umí. Akorát to zatím není tak elegantní jako v TC.

N. Á. V. O. D. Y.
 "...naše práce není vidět, ale je důležitá!"

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.