Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nápad ako spopularizovať Ubuntu  (Přečteno 8602 krát)

Pavelp

  • Host
Nápad ako spopularizovať ubuntu
« Odpověď #25 kdy: 24 Června 2007, 18:24:13 »
Peknej clanek, ze zivota. Poprosil bych -jen ze zajmu- priblizit konfiguraci ucebny na Xterminalech, HW serveru, stanic, bootovani, kdyz budete tak laskavy.

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Nápad ako spopularizovať ubuntu
« Odpověď #26 kdy: 24 Června 2007, 20:38:03 »
SERVERY:
-------------
Servery jsou dva, master a backup,ten je každou noc rsyncem  synchronizovan s backupem. Uživatelé , hesla, skupiny atd jsou v ldapu tak aby meli vsichni ke vsem sluzbam stejny ucet. Kazdy uzivatel ma sdileny home jak pod NFS pro linuxove klienty tak pod Sambou pro win klienty (dalsi info o sluzbach je v predchazejicim linku na pozvance na seminar).
Na serveru mam Debian stable s touto zakladni konfiguraci (skladacka, cena pred rokem do 35tis. Kc, nahrazen starsi linuxovy server):
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4200+, 4GB RAM,
HD 2x120GB(softwarovy raid v miroru) /root /var  /usr
HD 2x320GB (softwarovy raid v miroru) /home a dalsi sdilena data pro studenty a ucitele
HD 1x320GB na denni rozdilove zalohy dulezitych dat pomoci rdiff-backup (homy ucitelu, administr. pracovniku a dalsi), drzim data do 1 roku.
Studenti maji diskove quoty na 350MB, ucitele na 1GB

KLIENTI:
----------
WinXP - 103pc : 3 ucebny, kabinety a kancelare, 93 x Open Office, 10ks MO
Kubuntu 7.04 - 35pc : 2ucebny (jedna je Xterminalova), OO

X-terminal server
============
Kubuntu 7.04  skladacka za cca 55000Kc
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+, 8GB RAM,
2xHD 40GB raptor 10000 ot./min  v softwarovem raidu v stripu

X-terminal klienti
-------------------
17x studentsky terminal, 1xucitelsky
OS Debian - stable, jen zakladni system a Xka, v runlevelu se nakonec spusti
Kód: [Vybrat]
X -query Xterminalserverucebna chodila rok bez problemu na :
133MHz PII, 48MB, 1GB disk, sitovka 10Mb/s
a byla rychlejsi nez 2roky stara ucebna na 2GHz 254MB, nejvetsi nevyhodou teto ucebny bylo rozliseni 800x600
Tento mesic se bude kupovat nova Windowsova ucebna a tak se terminal klienti prehodili na nove vyrazenou ucebnu, predevsim z duvodu rozliseni 1024x768 a sitovky 100Mb/s.
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

Pavelp

  • Host
Nápad ako spopularizovať ubuntu
« Odpověď #27 kdy: 24 Června 2007, 21:16:16 »
Red Hat dolu, takle nejak si predstavuju ze by se to melo delat. Jeste mailckost, co je to za skolu / aspon zamereni.

greenroot

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Nápad ako spopularizovať ubuntu
« Odpověď #28 kdy: 25 Června 2007, 01:07:57 »
Díky za uznání, byla to celkem fuška to vše zprovoznit a především prosadit, bohužel mezi kantory jsem sám, jak již jsem předeslal kolega informatik je zapřísáhlý windowsák a nikdo jiný na škole do informatiky moc nedělá.
Je to Obchodní akademie Frýdek-Místek, je-mi trochu líto, že nejsme technickou školou, většina našich studentů jsou dívky a v informatice  se učí především kancelářské aplikace, tvorba webu já učím XHTML a CSS (kolega FrontPage).Dále učíme základy databází, já SQL příkazy na MYSQL serveru (kolega dělá Microsoft Visual FoxPro).
Jinak pro představu se můžeš kouknout na tématické učební plány které mám umístěné na malém infu o své osobě: http://www.oafm.cz/ucitele/pospech/.
Čím víc do toho dělám, tím víc o tom vím a míń tomu rozumím.

pavolzetor

  • Host
Re: Nápad ako spopularizovať Ubuntu
« Odpověď #29 kdy: 28 Října 2007, 12:19:21 »
25.10.2007 som bol na Invexe a dost mi tam chybal nejaky stanok s ubuntu kde by vam niekto poradil ale novell tam mal velky stanok (viem ze je to o peniazoch) tak snad rocnik 2008 uz bude aj s ubuntu ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.