Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: XBUNTU a Ralink RT2500  (Přečteno 2735 krát)

almora

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
XBUNTU a Ralink RT2500
« kdy: 24 Září 2007, 15:35:58 »
Dobrý den, jsem šťastným nováčkem Xbuntu 7,4.
Disk rozdělen na winXp a xbuntu.
Potřeboval bych od nějaké dobré duše popsat přesný popis jak zprovoznit wifi kartu Ralink RT2500, ve windows se takto alespoň hlásí a funguje. Mám stažený, asi ovladač. je to zabalené. Zkoušel jsem nějaké postupy odtud z fóra, ale ne a ne to dotáhnout do cíle. Proto prosím, zdali by se našel někdo, kdo by popsal celý postup, hodně důsledně a zcela jako pro nováčka. Od A až do připojení na internet.

Kdyby se podařilo tohle, budu moct, pracovat konečně už na Xbuntu a další problémové věci, bych už řešil sám, ale taklhe musím stále prohazovat na win, abych se připojil. děkuji mnohokrát všem za případnou pomoc.

3m9d

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 768
XBUNTU a Ralink RT2500
« Odpověď #1 kdy: 29 Září 2007, 00:13:05 »
Zrovna jsem si domů přinesl postarší počítač a co v něm není - RaLink RT2500 :) Taky to zkouším rozchodit (hlásí se tak i v ubuntu - příkaz "lspci" ;) ) A pro příjem se tváří, že by i fungovala - vypsala dostupné sítě po "iwlist scanning", bohužel já zkoumám její využití pro ad-hoc :( více o konfiguraci wi-fi jsem našel na linuxsof.cz
* Ve Windows jde všechno - do někdy, v Linuxu jde všechno od někdy. * Omlouvám se jestli vám proti vaší vůli vykám... Jsem tak zvyklý. * Kdo nemůže žít bez opravování překlepů, ať to dělá na wiki! :)

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
XBUNTU a Ralink RT2500
« Odpověď #2 kdy: 29 Září 2007, 00:26:53 »
tiez mam na 1 notebooku tuto kartku, a akurat neviem ako vyriesit to, ze ma proste nulovu kvalitu signalu.

Qwerts

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: XBUNTU a Ralink RT2500
« Odpověď #3 kdy: 18 Ledna 2008, 18:56:16 »
Mno ja mam Ubuntu 7.10 na FSC L1310g s wifi kartou ralink rt2500 a problem mam takovy, ze po instalaci (i pri spusteni linu jako live CD) wifi okamzite jede a najde site, ovsem problem je, ze wifi signal musi byt dostupny uz pri spusteni systemu, pokud uz system spusteny je, a ja teprve zapnu wifi router tak sit ani zaboha nenajdu, dalsi problem je, ze vsude je napsany 0% signal, i kdyz internet mi jede uplne normalne jako by byl 100% signal, no a dalsi a pro me dost nepochopitelny problem je, ze kdyz uz mi to jede tak je vse v poradku, ale kdyz dam stahovat at bud pres synaptic, nebo z konzole pres apt-get install, nebo pres firefox nebo pres gftp nejaky soubor, wifi mi vyskoci a pri opetovnem pokusu pripojit se do site uz je to nemozne protoze system proste zmrzne, pokud nebudu nic stahovat tak se tento problem neobjevi a muzu byt online jak dlouho chci...jinak tohle mi dela od ciste instalace, zkusil jsem i stahnout Wicd ale ten se do site nepripoji ani po startu systemu -zadny signal, zkousel jsem i stahnout ovladac pro FSC L1310g kdy se mi dokonce i rozsviti signalizacni led k wifi, ale nic to se signalem neudela...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.