Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu DVD - volba programů  (Přečteno 7337 krát)

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Ubuntu DVD - volba programů
« kdy: 28 Září 2007, 21:45:04 »
Ahoj, vývoj DVD ke knížce úspěšně pokračuje. Nyní nadchází nejtěžší úkol, a to výběr balíčků. Část programů půjde přímo spouštět z LiveCD a instaluje se s ním na disk, podstatně větší dáme do repozitáře na DVD.

Vybírám programy a je jich spousta. Pokud máte zájem, můžete se podílet na přidávání, a třídění na stránce http://wiki.ubuntu.cz/Programy_na_cpress_dvd .

Tučným písmem můžete označit ty, které byste chtěli mít přímo spustitelné. Volte mezi ně prosím ale jen skutečné pecky.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #1 kdy: 28 Září 2007, 23:01:01 »
Když na začátku vidím první kategorii Hry, tak mě napadlo: součástí disku předpokládám nebudou binární ovladače na grafiku, tudíž s nebude k dispozici 3D akcelerace (nevím ATi, mám nVidia). Tudíž nevím, jestli má cenu dávat na LiveCD hry, které 3D akceleraci vyžadují. Tedy bez předpokladu, že si někdo ovladače nainstaluje a zprovozní 3D akceleraci bez restartu...
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #2 kdy: 28 Září 2007, 23:20:35 »
Dovolím si poznámku - viděl jsem tam několik KDE programů (Amarok, Kate...) což mi přijde jako kravina - prostředí bude Gnome a kvůli pár programům tam bude muset být spousta jinak nepotřebných věcí, nehledě k tomu, že třeba dávat tak Kate nemá rozumné opodstatnění (není to žádná speciální aplikace, která by v Gnome neměla prakticky stejnou náhradu...).

Jinak mi přijde, že je to trochu přehnané s těmi hrami (že je jich tam moc)...

kubišta

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 28
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #3 kdy: 28 Září 2007, 23:52:01 »
A co kdyby se tam přidalo i kubuntu-desktop? To by tam Amarok i Kate byly přímo. Navíc spoustě lidí se bude víc líbit KDE,než Gnome.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #4 kdy: 29 Září 2007, 09:13:47 »
KDE, Gnome a XFCE přeci nemůže brát zase tolik MB, ne? Když si vezmete, že tam bude SquashFS a bude to na DVD, tak nevidím důvod, proč by tam neměly bejt všechny desktopy tak, aby si člověk mohl vybrat podle toho, co se mu bude líbit.. Ale nevím, jak moc chcete livecd upravovat (ono předělat instalátor asi nebude moc sranda...
Jinak co se her týče, tak by chtělo zjistit, kolik místa tam ještě bude a podle toho vybrat hry... Navíc je důležité vědět, jestli budou na CD proprietární (píšu to dobře? :) ) ovladače, aby se nevybraly náročné hry, které OS ovladače nezvládnou ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #5 kdy: 29 Září 2007, 10:00:17 »
Citace: kubišta
A co kdyby se tam přidalo i kubuntu-desktop? To by tam Amarok i Kate byly přímo. Navíc spoustě lidí se bude víc líbit KDE,než Gnome.
Nemyslím, že je to nejlepší nápad - kniha (ke které DVD patří) je o Ubuntu, jsou popisovány nastavení, programy atd. jen pro Gnome a o KDE a dalších graf. prostředích je jen krátká zmínka...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #6 kdy: 29 Září 2007, 12:52:15 »
Okrajová zmínka? No, tím spíš by tam mělo být i KDE a XFCE, aby si každý přišel na své - když už nic jinýho, tak si to budou lidi moct aspoň vyzkoušet...
Jinak stále čekám na odpověď - jak jste na tom s místem na DVD?
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

MiBo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 750
  • hello world
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #7 kdy: 29 Září 2007, 13:22:55 »
Mne prijde nesmyslne menit standartni vyber programu, proste kniha je k Ubuntu melo by tam byt klasicke ubunti dvdcko (live+alternate), maximalne s lokalizovanym livkem a obohanym repozitarem o lokalizace , ale delejte jak myslite.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #8 kdy: 29 Září 2007, 13:55:08 »
Citace: djSmaky
Okrajová zmínka?
Neřekl jsem okrajová, ale krátká, což je docela rozdíl... O KDE jsou tam cca. dvě normostrany (+ obrázky) a o Xfce jedna a jedna strana o ostatních graf. prostředích...

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #9 kdy: 29 Září 2007, 14:05:28 »
Citace: vojtech.t
Citace: djSmaky
Okrajová zmínka?
Neřekl jsem okrajová, ale krátká, což je docela rozdíl... O KDE jsou tam cca. dvě normostrany (+ obrázky) a o Xfce jedna a jedna strana o ostatních graf. prostředích...
No, nebudeme slovíčkařit - krátká zmínka je přeci to samé, jako okrajová - něco tam o tom je, ale moc se toho člověk nedoví... :)
Vyřešil bych to jednoduchým hlasováním o tom, jestli tam bude jen Gnome, nebo i KDE a XFCE...

PS: A stále očekávám informaci o volném místě :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Filip Dominec

  • [Proplesk] [Piškot]
  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1157
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #10 kdy: 29 Září 2007, 16:02:00 »
Vyřešil jsem to před pár dny tím, že jsem tam KDE i XFCE přidal.
http://www.vrattenamstat.cz/ | Buďme tolerantní k triviálním dotazům; neznamenají "neumím to najít", ale "nejsem si jist, že to je správná cesta".

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #11 kdy: 29 Září 2007, 18:01:42 »
Citace: djSmaky
Citace: vojtech.t
Citace: djSmaky
Okrajová zmínka?
Neřekl jsem okrajová, ale krátká, což je docela rozdíl... O KDE jsou tam cca. dvě normostrany (+ obrázky) a o Xfce jedna a jedna strana o ostatních graf. prostředích...
No, nebudeme slovíčkařit - krátká zmínka je přeci to samé, jako okrajová - něco tam o tom je, ale moc se toho člověk nedoví... :)
Vyřešil bych to jednoduchým hlasováním o tom, jestli tam bude jen Gnome, nebo i KDE a XFCE...

PS: A stále očekávám informaci o volném místě :)
Ono jednoduché hlasování není jen tak na místě...
V repozitářích můžou být, budiž, ale kniha o nich nebude... Psát dost narychlo knihu, vše popisovat ve třech různých pracovních prostředích, ke každému uvádět návod k práci s jednotlivými programy apod., to je kombinace masochistických praktik a šílenství...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #12 kdy: 30 Září 2007, 08:44:55 »
Vyřešil jsem to před pár dny tím, že jsem tam KDE i XFCE přidal.
V tom případě bych měl asi mojí otázku směřovat na Vás - jak je na tom DVDčko s místem? A dá se někde sehnat seznam programů, které na něm budou (třeba na wiki.ubuntu.cz?)???
Citace: djSmaky
Citace: vojtech.t
Citace: djSmaky
Okrajová zmínka?
Neřekl jsem okrajová, ale krátká, což je docela rozdíl... O KDE jsou tam cca. dvě normostrany (+ obrázky) a o Xfce jedna a jedna strana o ostatních graf. prostředích...
No, nebudeme slovíčkařit - krátká zmínka je přeci to samé, jako okrajová - něco tam o tom je, ale moc se toho člověk nedoví... :)
Vyřešil bych to jednoduchým hlasováním o tom, jestli tam bude jen Gnome, nebo i KDE a XFCE...

PS: A stále očekávám informaci o volném místě :)
Ono jednoduché hlasování není jen tak na místě...
V repozitářích můžou být, budiž, ale kniha o nich nebude... Psát dost narychlo knihu, vše popisovat ve třech různých pracovních prostředích, ke každému uvádět návod k práci s jednotlivými programy apod., to je kombinace masochistických praktik a šílenství...
Ale nemusí tam být popis jednotlivých programů, to ne :) Je to jednoduché - v knížce bude cosi jako:
Kód: [Vybrat]
KDE je kompletní desktopové prostředí podobné Windows... Svojí rozsáhlostí je na tom přibližně jako gnome a můžete ho vyzkoušet, jelikož je na Vašem DVDHry tam taky budou a nebudou se popisovat, že? :) Nebo aspoň tam nebudou kompletní návody ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #13 kdy: 30 Září 2007, 11:53:23 »
Hrám je věnováno 10 normostran... Zmínil jsem tam po diskuzi s pár pařany hry které by mohli zaujmout...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #14 kdy: 30 Září 2007, 14:55:25 »
Hrám je věnováno 10 normostran... Zmínil jsem tam po diskuzi s pár pařany hry které by mohli zaujmout...
Prozradíte které? Docela by mě to zajímalo (když už chystáme ten ubuntu klan, tak aby člověk věděl, které hry by se mohly rychle naplnit :D )
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #15 kdy: 30 Září 2007, 17:08:39 »
Wesnoth, OTTD, Ufo Alien Invasion, UT, World of Padman, ET, Alien Arena...

Neuvádím tu všechny, jen výběr těch co by klan mohli zajímat...
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #16 kdy: 30 Září 2007, 18:06:23 »
UT? To vám přeci licence nedovolí, ne? UT je komerční hra a o žádné free verzi jsem zatím neslyšel..
Jinak výběr musím pochválit, zvláště zařazení enemy teritorry mě těší... Bude k němu i mod True Combat Elite? Ten by potěšil lidi, co hrají SWAT4 po netu, jsou to celkem podobné (aspoň co do taktiky) hry ;)
« Poslední změna: 30 Září 2007, 18:08:22 od Roman "Schmaker" Šmakal »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #17 kdy: 30 Září 2007, 18:14:16 »
TrueCombat tam je...
O UT je zmínka, že je komerční a pokud mají licenci, smí to pařit i v Linuxu
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #18 kdy: 30 Září 2007, 18:19:53 »
Aha, myslel jsem, že to UT chcete dát přímo na DVD Ubuntu...
No, jinak každopádně jste mě potěšil, výběr her je dobrý, jen tak dál :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #19 kdy: 30 Září 2007, 18:27:32 »
Klidně mi můžeš tykat...  ;)
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #20 kdy: 30 Září 2007, 19:47:28 »
Dobrá - pro příště :)
Ještě jsem se chtěl zeptat - nemáte někde stránku se seznamem programů? Třeba na wikině? Docela by mě to zajímalo ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #21 kdy: 01 Října 2007, 20:21:16 »
Teď mě tak něco napadlo (zrovna, když vybírám a instaluju balíčky kamarádovi na PC po čerstvé instalaci FF, který nebude mít teď cca. 3 týdny přístup k Internetu: hlavně české (resp.i slovenské) jazykové balíčky! Vždycky po instalaci se stahují z netu (aby ne, když na oficiálním CD být z prostorových důvodů nemůžou). Každopádně myslím si, že je to věc, která nesmí chybět. To tam může být milion skvělých programů, ale je nanic, když jsou v angličtině.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #22 kdy: 02 Října 2007, 20:59:26 »
DVD už bude automaticky lokalizováno při startu Live systému i ihned po instalaci...
Filip umí...

Jinak seznam SW je zde:
http://wiki.ubuntu.cz/Programy_na_cpress_dvd#preview
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Ubuntu DVD - volba programů
« Odpověď #23 kdy: 02 Října 2007, 21:10:48 »
Napadá mě - co takhle udělat pod tu wiki stránku ještě wishlist? Pak by se to hodilo do oficiálních oznámení, že si tam lidi můžou napsat, co by si na DVD přáli a vy byste si to nějak přerovnali?
edit: Aha, jsem slepý - nevšiml jsem si, že už v prvním příspěvku se o wiki píše a každý může upravovat podle uvážení :)
« Poslední změna: 03 Října 2007, 17:10:56 od Roman "Schmaker" Šmakal »
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.