Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: KMail nestahuje poštu  (Přečteno 1093 krát)

kremak1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
KMail nestahuje poštu
« kdy: 01 Října 2007, 08:36:27 »
Dobrý den,

mám problém s KMailem po přeinstalaci - jde jen o drobnost - odmítá stahovat poštu :)

Po kliku na "Zkontrolovat poštu v..." se dole ve stavové řádce objeví čas a hláška "Přenos ukončen, žádné nové zprávy". To samé dělá při automatických kontrolách i při způsobu Soubor -> Zkontrolovat poštu v -> Konkrétní účet. Ale nestáhne vůbec nic.

Googlil jsem česky i anglicky a zde jsou postřehy:

- uživatelské heslo MÁM správně
- ano, skutečně JE co stahovat :)
- nastavení zabezpečení taktéž
- KMail skutečně vůbec nekomunikuje se serverem - i když v účtu nastavím špatné heslo, nebo dokonce nesmyslnou adresu pop3 serveru - stále vypisuje uklidňující hlášku o žádné poště, o heslo si ani neřekne
- Ovšem když v nastavení účtu požádám o zjištění, jaké zabezpečení server podporuje, zjistí to bez problémů a...
- provizorně používám balzu a všechno jede. Takže...
- na straně serveru není problém
- opravdu NECHCI přejít na jiného klienta :) Ke KMailu mne dovedla dlouhá a trnitá cesta přes Thunderbird, OperaMail, Evolution, Balsu a bůh ví co ještě
- ještě poznámka - ty přeinstalace byly dvě, špatně jsem si rozvrhnul oddíly a musel jsem zvětšit prostor pro WXP. Jelikož instalace byla čerstvá a vykoumat, jak přemístit začátek ext3 oddílu by bylo pracnější, než nová přeinstalace, "formátoval" jsem ještě jednou. No a v té meziinstalaci mi KMail dělal to samé, jenže pak najednou začal pracovat normálně - nevím proč - předtím jsem to dával za vinu výpadku serveru.

Nesetkali jste se s tím už?

Díky za každý tip...
Karel

kremak1

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: KMail nestahuje poštu
« Odpověď #1 kdy: 03 Října 2007, 09:34:55 »
Tak si nakonec odpovídám sám, byť to není moc uspokojivé řešení:

Včera večer jsem přišel domů - a ono to fungovalo :-)

Jediná akce, kterou jsem mezitím dělal, bylo povolení backport balíčků a instalace novějších verzí některých programů - zřejmě se updatovala nějaká knihovna, nebo nevím.

Každopádně kdyby se to někomu stalo, tak mně pomohlo tohle...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.