Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nekompatibilní komponenty ???  (Přečteno 1022 krát)

chessx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
nekompatibilní komponenty ???
« kdy: 01 Října 2007, 19:39:33 »
V qt3 mám problém s komponentami. Pokud si z komponenty "QLineEdit" vezmu text (v mém případě jméno) a zobrazím jej v jiné komponentě "QLabel", tak se mi zobrazí "zvířátka" a zobrazené jméno je nečitelné.
     Neví někdo, proč tomu tak je??

    jmeno = E_jmeno->displayText();
    L_zobraz->setText( jmeno );

Děkuji

Martin - ViPEr*CZ*

Re: nekompatibilní komponenty ???
« Odpověď #1 kdy: 01 Října 2007, 20:32:19 »
Zkoušel jsem to v qt4 a píšu do LineEdit boxu a LabelBox se mi přepisuje pěkně. Ani to nemusíte nějak takhle programovat. Stačí, když využijete Signal/Slot editoru  ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

chessx

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 221
Re: nekompatibilní komponenty ???
« Odpověď #2 kdy: 01 Října 2007, 21:42:32 »
Můžete mě to nějak upřesnit? V qt3 teprve začínám a "využití SIgnal/Slot editoru" mě nic neříká. Jinak jsem koukal i na qt4, ale proti qt3 mě připadá nějaká složitá a nepřehledná - řek bych, že qt3 je intuitivnější.

Děkuju

Martin - ViPEr*CZ*

Re: nekompatibilní komponenty ???
« Odpověď #3 kdy: 01 Října 2007, 21:54:52 »
No v Qt3 designeru koukám, že to přes to udělat nejde. Nenabízí mi to tam položku setText, tak že se to tam musí udělat ručně. V qt4 už to uděláte tak jak jsem psal. Když pustíte qt4-designer, tak nahoře je dialog ve kterém si to co jste dělal ručně v qt3 jen navolíte a nemusíte nikde nic progčit. Jinak by to mělo jít udělat i ručně. Když tak mi pošlete na mail zdroják i to přeložený. Zkusil bych se na to mrknout u mě jestli to zlobí. Jinak qt4 je defakto to samé jako qt3. Jen Vám to neudělá soubor main automaticky, na to jsem nepřišel a vždy si ho píšu ručně.
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.