Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nemůžu zapnout IPW2200 po přechodu na GG  (Přečteno 1021 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Nemůžu zapnout IPW2200 po přechodu na GG
« kdy: 09 Října 2007, 19:43:37 »
Zhruba před týdnem jsem upgradoval na Gutsy Gibbona z FF, vše funguje bez problémů, ale problém mám se zapnutím wifi karty. Prostě ji nemůžu zapnout. Mám Acer TM3204 a wifi karta se zapíná speciálním tlačítkem, ono tlačítko fungovalo pod Mandrivou 2006, Ubuntu 6.06 i Ubuntu 7.04, ale pod U7.10 nic. Doteď jsem si toho ani nevšiml, protože karta byla po ugradu zapnutá. Jenže dnes jsem vyměňoval baterky a i když bylo notebook vypnutý, smazal se mi kompletně čas a vypla wifi karta, od té doby ji nemůžu nahodit. Wifi karta je normálně detekovaná, iwconfig mi vypisuje toto:

eth1      radio off  ESSID:"" 
          Mode:Managed  Channel:0  Access Point: Not-Associated   
          Bit Rate:0 kb/s   Tx-Power=off   Sensitivity=8/0 
          Retry limit:7   RTS thr:off   Fragment thr:off
          Encryption key:off
          Power Management:off
          Link Quality:0  Signal level:0  Noise level:0
          Rx invalid nwid:0  Rx invalid crypt:0  Rx invalid frag:0
          Tx excessive retries:0  Invalid misc:0   Missed beacon:0


Nevíte nějaký způsob, jak to nahodit? Existuje nějaký způsob, jak ji zapnout z Linuxu? Věci jako Acerhk jsem zkoušel a nic  :(

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Nemůžu zapnout IPW2200 po přechodu na GG
« Odpověď #1 kdy: 22 Října 2007, 13:51:19 »
Odpověď sice nemám, ale řeším to taky. Ve feisty všechno fungovalo. V Gutsy nemůžu rozběhnout tlačítko na zapnutí/vypnutí wifi. Hraju si s acer_acpi a acerhk, ale zatím bez úspěchu.
Příkaz na zapnutí diody u mailu mi funguje "echo on > /proc/driver/acerhk/led". Ta se rozbliká a dá se opět vypnout. Ovšem bezdrát se mi tak zapnout nepodařilo. "echo on > /proc/driver/acerhk/wirelessled" se neujalo a ani stisknutí tlačítka nezabírá.
Už jsem zkoušel nahrávat acerhk do modules s ruznýma parametrama (usedritek=1 poll=1 autowlan=1), ale pořád nic.
Výpis "cat /proc/driver/acerhk/key" vyhodí "n/a", což znamená, že se tlačítko nehlásí. S tím by měl pomoct parametr usedritek, ale ten nezabral.

:~$ dmesg | grep acer_acpi
[   20.468000] acer_acpi: Acer Laptop ACPI Extras version 0.9.1
[   20.468000] acer_acpi: Detected Acer AMW0 interface
[   20.472000] Registered led device: acer_acpi:mail

tenhle výpis říká, že našel diodu na mail, ale to je to nejmíň co mě trápí. Má tam být "wireless 1" nebo tak nějak. Nemáte někdo nějaký nápad? V DD, EE i FF to běhalo s "poll=1 autowlan=1" bez problémů....
« Poslední změna: 02 Dubna 2008, 16:43:53 od Honzin »

Tomáš Karvay

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 351
    • Tomáš Karvay
Re: Nemůžu zapnout IPW2200 po přechodu na GG
« Odpověď #2 kdy: 22 Října 2007, 14:27:35 »
Tak mě tahle karta jede v GG normálně, jen ji musím mít zapnutou už PŘED startem linuxu.. Ale předpokládám, že to asi Váš problém neřeší..
Fujitsu Siemens Pi 3525, Ubuntu 10.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.