Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zatuhnutí při startu systému  (Přečteno 2423 krát)

Sešívaný

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
    • Osobní stránky
Zatuhnutí při startu systému
« kdy: 12 Října 2007, 18:23:08 »
Mám problémy se zatuháváním systému při startu, respektive ihned po přepnutí z GRUBu, když se na obrazovce objeví Starting up... tak to zatuhne. Nestává se to pokaždé, ale občas třeba i několikrát po sobě a je to dost nepříjemné.
Mám podezření na ovládač grafické karty ATI X700 (fglrx 8.34.8).
Chtěl bych se zeptat, jak tento problém odstranit. Nepomůže nějaký parametr při startu?
Řešením je i přechod na open source ovládače, ale zase je to ztráta výkonu 30%  :(

phobus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Zatuhnutí při startu systému
« Odpověď #1 kdy: 12 Října 2007, 21:38:59 »
Neviem o tom ze by tam bola az taka strata vykonu ale co som cital tak su problemi s ati ovladacmi. Ja som mal tiez problem. Teraz pouzivam tie open source cez Restricted Drivers Manager a som spokojny. Naco si komplikovat zivot  :).

mprevorovsky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Zatuhnutí při startu systému
« Odpověď #2 kdy: 13 Ledna 2008, 18:54:43 »
Zdravím, mám stejný problém. Ubuntu 7.10 mám nainstalované (vedle WinXP) asi 14 dní a bez problémů. Nicméně tento týden jsem instaloval sérii nových aktualizací (všeho možného) a objevil se problém s naběhnutím systému. Po GRUB menu se objeví černá obrazovka s nápisem "Starting up" a nic se neděje, musím PC natvrdo resetovat. Někdy to napodruhé naběhne OK, jindy se problém opakuje víckrát.
Zpozoroval jsem rovněž prudký pokles výkonu grafiky (GL screen saver sotva lezl). Mám starší Radeon 9550. Zakázal jsem nesvobodný ovladač ATI, výkon se sice rapidně zlepšil, ale problém s nabíháním systému přetrval. Navíc začíná být systém nestabilní - několikrát spadl Firefox anebo jsem byl odhlášen! Kromě aktualizací jsem nic jiného neistaloval (bohužel si nepamatuju, o co přesně se jednalo).
Nemáte někdo představu, jak to vyřešit? Nemohou být aktualizace v konfliktu např. s HW? Díky moc!

mprevorovsky

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Re: Zatuhnutí při startu systému
« Odpověď #3 kdy: 15 Února 2008, 09:11:14 »
Tak jsem asi objevil pricinu tuhnuti - je vadna RAM (nebo zakladni deska). Memtest a Goldmemory oba hlasi chyby v RAM. Hlasi je v obou modulech (a 256 MB), coz je ale podle me malo pravdepodobne - kazdy je od jineho vyrobce a kupovany v jinou dobu. Takze mozna odesel mother board...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.