Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nastavení CnQ při nataktovaném CPU  (Přečteno 2946 krát)

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
nastavení CnQ při nataktovaném CPU
« kdy: 19 Října 2007, 14:40:09 »
Zdravim, vysvetleni0: Mam nataktovanej Opteron 165 na 2.5GHz, pricemz mam zapnute v biosu CnQ, kvuli uspore energie a posetreni procesoru. V XP mam vse reseno klasicky bude prez ovladac AMD a nebo prez RMclock a CPU meni napeti a frekvenci presne tak jak ma a i tomu odpovidaji takty (vztahujici se na PRETAKTOVANOU FSB a nasobic) takze pri plnem vytizeni dava CPU 2.5GHz a pri klidovem stavu pouze 1.39 - to je vse naprosto v poradku.
Tak a ted ten problem v linuxu: Pri nabootovani do Ubunu se mi sice meni frekvence a napeti podle vytizeni, ale bohuzel jen na defoultnich taktech procesoru, ikdyz je pretaktovan. Je mi jasne jakmile vypnu CnQ tak vse frci na 2.5GHz, ale ja ho holt pouzivat chci. Nemate nekdo radu ci osobni zkusenost jak toto vyresit ??? Ci jak nastavit jednotlive skalovane frekvence a voltaz v linuxu ????

diky za rady
tradiční bordel + Nvidia :-)

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Re: nastavení CnQ při nataktovaném CPU
« Odpověď #1 kdy: 29 Října 2007, 18:17:02 »
takze kdyby nekdo dumal nad stejnym problemem tak tady je to taky resene a castecne vyresene http://www.abclinuxu.cz/forum/show/188628
Bohuzel jeste mi zbejva vyresit to napeti.

tak caute chalani
tradiční bordel + Nvidia :-)

LPK

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 328
Re: nastavení CnQ při nataktovaném CPU
« Odpověď #2 kdy: 24 Ledna 2008, 15:09:33 »
vazne nikdo nevite kde se da v linuxu softverove nastavit voltaz AMD K8 procesoru ???
tradiční bordel + Nvidia :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.