Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s gnome-settings-daemon v 7.10  (Přečteno 1311 krát)

jiri-j

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
  • skill: Lama
Problém s gnome-settings-daemon v 7.10
« kdy: 20 Října 2007, 18:26:20 »
Zdravím, mám problém s Gnome. Po přihlášení se mi objeví tato hláška
Kód: [Vybrat]
Při spouštění démona pro nastavení GNOME nastala chyba.

Některé věci jako například témata, zvuky, nebo nastavení pozadí, nemusí fungovat správně.

Poslední chybová zpráva:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the mesage bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

Prostředí GNOME se při vašem dalším přihlášení znovu pokusí démona pro nastavení spustit.

a motiv prostředí je úplně jiný než má být, po spuštění gnome-settings-daemon v přík. řádku se vše vrátí do normálu a vypíše to toto:
Kód: [Vybrat]
jirka@jirka:~$ gnome-settings-daemon

** (gnome-settings-daemon:5486): WARNING **: Unable to connect to dbus: Failed to connect to socket /tmp/dbus-rSMVxbPm4s: Connection refused

(gnome-settings-daemon:5486): GnomeKbdIndicator-WARNING **: Unable to connect to dbus: Failed to connect to socket /tmp/dbus-rSMVxbPm4s: Connection refused

(gnome-settings-daemon:5486): GnomeKbdIndicator-WARNING **: Not connected to dbus, will not register the object
xrdb:  "*Label.background" on line 220 overrides entry on line 150
xrdb:  "*Text.background" on line 226 overrides entry on line 191
xrdb:  "*Label.foreground" on line 232 overrides entry on line 151
xrdb:  "*Text.foreground" on line 238 overrides entry on line 192

** (gnome-screensaver:5493): WARNING **: nemohu se zaregistrovat u sběrnice zpráv
má někdo nějakou radu jak tento problém vyřešit? Děkuji
Hledal jsem tady na foru ale nic mi nepomohlo :-[


Edit: Neděje se tak ale pokaždé, někdy se Gnome spustí bez probémů
« Poslední změna: 20 Října 2007, 18:39:27 od jiri-j »
Acer Aspire 3023WLMi, Sempron 3000+, ATI Mobility Radeon X700, 512MB RAM, Archlinux

gargy2002

  • Host
Re: Problém s gnome-settings-daemon v 7.10
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2007, 00:10:40 »
Zdravím, mám problém s Gnome. Po přihlášení se mi objeví tato hláška
Kód: [Vybrat]
Při spouštění démona pro nastavení GNOME nastala chyba.

Některé věci jako například témata, zvuky, nebo nastavení pozadí, nemusí fungovat správně.

Poslední chybová zpráva:
Did not receive a reply. Possible causes include: the remote application did not send a reply, the mesage bus security policy blocked the reply, the reply timeout expired, or the network connection was broken.

Prostředí GNOME se při vašem dalším přihlášení znovu pokusí démona pro nastavení spustit.

a motiv prostředí je úplně jiný než má být, po spuštění gnome-settings-daemon v přík. řádku se vše vrátí do normálu a vypíše to toto:
Kód: [Vybrat]
jirka@jirka:~$ gnome-settings-daemon

** (gnome-settings-daemon:5486): WARNING **: Unable to connect to dbus: Failed to connect to socket /tmp/dbus-rSMVxbPm4s: Connection refused

(gnome-settings-daemon:5486): GnomeKbdIndicator-WARNING **: Unable to connect to dbus: Failed to connect to socket /tmp/dbus-rSMVxbPm4s: Connection refused

(gnome-settings-daemon:5486): GnomeKbdIndicator-WARNING **: Not connected to dbus, will not register the object
xrdb:  "*Label.background" on line 220 overrides entry on line 150
xrdb:  "*Text.background" on line 226 overrides entry on line 191
xrdb:  "*Label.foreground" on line 232 overrides entry on line 151
xrdb:  "*Text.foreground" on line 238 overrides entry on line 192

** (gnome-screensaver:5493): WARNING **: nemohu se zaregistrovat u sběrnice zpráv
má někdo nějakou radu jak tento problém vyřešit? Děkuji
Hledal jsem tady na foru ale nic mi nepomohlo :-[


Edit: Neděje se tak ale pokaždé, někdy se Gnome spustí bez probémů
Presne tohle se mi stalo dnes, kdyz jsem zkousel rozchodit SE K800i pres bth. Dal jsem vyhledavat a pak se to kouslo. Restartoval jsem natvrdo laptop a najela mi tahle hlaska. Pote jsem rozchodil instalaci chybejich baliku bth na mobil, takze mi fungoval, pak restart a jede opet normalne...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.