Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 7.10 - roztažená pracovní plocha (CRT monitor)  (Přečteno 4241 krát)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Ubuntu 7.10 - roztažená pracovní plocha (CRT monitor)
« kdy: 21 Října 2007, 09:50:30 »
Včea jsem provedl čistou instalaci GG. Vše proběhlo ok, žádné problémy. Zprovoznil jsem nepodporované ovladače, Compiz, taktéž bez problémů.
 
Dnes po spuštění PC je plocha roztáhlá (cca o 5 cm do šířky i na výšku. Navíc, když se přepnu na druhou plochu, zmizí lišty ikony, prostě vše a nejde se vrátit zpět. Když chci změnit rozlišení z Systém→Volby→Rozlišení obrazovky, hláška "X server nepodporuje rozlišení XRandR." Změny rozlišení za běhu nejsou možné.

Grafická karta nVidia  MSI NX 7300GT - TD256EH, PCIe, GDDR2

Setkal se někdo s tímto problémem?
« Poslední změna: 14 Ledna 2008, 14:41:57 od Anna Taliánová »

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Roztažená prcovní plocha
« Odpověď #1 kdy: 21 Října 2007, 13:25:48 »
Doteď jsem si s tím hrál, než jsem na něco přišel.

Měl jsem jen zprovozněny jen nesvobodné ovladače, nic víc nastaveného. V nastavení obrazovek a grafických karet jsem musel nastavit jiný ovladač a to na: Grafická karta (NVIDIA GeForce 7 series). Pokud jsem zvolil jinou možnost od Nvidii, naskočilo hrozné rozlišení.

Když jsem konečně na toto rozlišení přišel, začal jsem si hrát se záložkou obrazovka. Nakonec jsem přišel na to, že tam musí zůstat "Plug 'n' Play". Hledal jsem svůj CRT monitor LG FLATRON ez T710BH. Nenašel jsem ani jemu podobný. Žádný Flatron není k výběru. Pokud jsem vybral jiný, rozlišení taky bylo hrozné. Připadal jsem si jako ve win 95 při instalaci. Kurzor myši přes půl obrazovky. Pokud už přece jen bylo něco co bych skousl, nešel Compiz. Tak tohle by bylo vyřešeno.

Ovšem stále zůstává, že když se přepnu na druhou plochu všechno zmizí, zůstane jen pozadí a mohu otáčet kostkou. Lišty, ikony, prostě všechno je pryč a nemohu se z plochy dostat než CTRL+ALT+BACKSPACE a začít novou relaci.
« Poslední změna: 14 Ledna 2008, 14:44:42 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.