Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Multimediální klávesy v KDE  (Přečteno 1669 krát)

Jan Zelený

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Multimediální klávesy v KDE
« kdy: 22 Října 2007, 21:05:13 »
Zdravím,
již delší dobu mám problém s multimediálními klávesami v prostředí KDE. Po Instalaci Kubuntu FF mi očas vypadávalo tlačítko XF86AudioMute.
Tím vypadávalo myslím následující stav:
  • xev tlačítko hlásil normálně
  • nespouštěl se applet, který tlačítko ovládal

Problém jsem odstranil tak, že jsem tlačítko namapoval přímo jako globální zkratku pro Kmix. Po upgradu na GG mi toto tlačítko zázračně začalo opět fungovat přes zmiňovaný applet (samozřejmě přes jeho novější verzi). Ovšem přišel jiný problém a sice ten, že přestala fungovat jiná tlačítka:
  • XF86AudioRaiseVolume zobrazí applet, kde se zvýší hlasitost, nicméně ve skutečnosti se nic neděje. Navíc hlasitost v onom appletu jde zvýšit maximálně na 11%
  • XF86AudioLowerVolume - obdobný problém jako u XF86AudioRaiseVolume
  • XF86WWW - vůbec nefunguje
  • XF86Mail - místo standardního okna thunderbirda otevírá psaní nové zprávy
Po restartu PC mi navíc opět přestalo fungovat tlačítko mute přes applet, jede teď pouze přes Kmix. Všechny klávesy jsou korektně hlášeny programem xev, takže problém bude někde přímo v KDE.

Můj dotaz proto zní - ví někdo, co se s tím dá dělat? Klávesnici jsem si v kcontrol již zkoušel přenastavit, ale neúspěšně. Pokud nikdo neví, alespoň by mě zajímalo, kde najdu ty applety, které se o jednotlivé akce starají, resp. kde najdu a upravím jejich konfiguraci. Kdyby ani toto nikdo nevěděl, tak by mi pomohl jakýkoliv tip, který balíček může tyto applety obsahovat, abych se alespoň měl kde chytit.
No success without sacrifice!

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Multimediální klávesy v KDE
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2007, 11:32:09 »
Jenom hadam protoze nemam zkusenost s zadnymi problemy, ale nebude to mit co docineni s aplikaci KMilo? Alespon u me se o multimedialni klavesy stara.
- uzivatel je deviant

my15.3

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 30
Re: Multimediální klávesy v KDE
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2007, 12:00:25 »
Dlouho jsem se pral s konfiguracii tlacitek v Xkach z clanku na "abclinuxu" a stejne efektu nedocilil... :( :( proto jsem se unahlil k necemu grafickemu, co usnadni praci - doporucuji KeyTouch, ktere najdete v repozitarich... pak uz staci vybrat svou klavesnici nebo alepson priblizny typ a priradit aplikace k multimedialnim tlacitkum...
Windows XP SP3, AMD Athlon 64 X2 4400+@4800 EE, MB Biostar TA690G AM2, A-Data Vitesta EE 2048MB 800+ MHz, HDD 250GB Hitachi P7K500 8MB, Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, Gainward 9600GT 512MB DDR3 9115, LCD LG L1953TR TFT/TN 1280x1024 5000:1 300cd 2ms D-Sub DVI-D, Cooler Master Centurion 534 Light black Midi ATX, Seasonic SS-400ET 400W OEM

Jan Zelený

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Multimediální klávesy v KDE
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2007, 15:18:12 »
Jenom hadam protoze nemam zkusenost s zadnymi problemy, ale nebude to mit co docineni s aplikaci KMilo? Alespon u me se o multimedialni klavesy stara.

Jj, je to Kmilo, ted jen zjistit, co je s nim spatne :) Diky za nasmerovani
No success without sacrifice!

Jan Zelený

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 17
Re: Multimediální klávesy v KDE
« Odpověď #4 kdy: 02 Listopadu 2007, 14:24:32 »
ak už jsem přišel na to, že to je nějakym bugem v kmilo, zatim jsem na to nenasel zadny 100% spolehlivy patch. Kdybyste nekdo nejaky mel, nevahejte a poslete :)
No success without sacrifice!

vojtaeus

  • Host
Re: Multimediální klávesy v KDE
« Odpověď #5 kdy: 04 Listopadu 2007, 17:43:04 »
Mně pomohl downgrade balíku kmilo na verzi ze 7.04. Ale teď se furt chce aktualizovat zpět na tu vadnou a já mu to neumím rozmluvit...  ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.