Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Chyba bootovaci screen - Ubuntu 7.10 [vyřešeno]  (Přečteno 3430 krát)

dodo_mt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Chyba bootovaci screen - Ubuntu 7.10 [vyřešeno]
« kdy: 22 Října 2007, 22:57:47 »
Ahoj takze zase ja  :)

Preinstaloval som Ubuntu 7.10 na sformatovany disk. (cast, mam dual boot s XP) Jednoducho nova instalacia. Nastavil som si uz aj rozlisenie v xorg.conf, nainstaloval som si ovladac pre neslobodne ovladace ATI a nastavil som si Firefox tak aby nenacitaval stranky 1min.

Problem spociva v tom ze ked zapnem alebo vypnem NB tak mi chyba ta bootovacia obrazovka. Ten pasik kde je napisane ubuntu a pod nim sa posuva ten "teplomer" bud hore (start) alebo dole (ked vypinam NB). V com je chyba ked sa nezobrazuju ?

Mam NB Toshiba A100-237 s X1600 ATI GK kartou

dodo
« Poslední změna: 24 Října 2007, 13:10:03 od Anna Taliánová »
Pc: Mac Os X 10.7.3
Server: Ubuntu 11.10

Fň.cz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 127
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #1 kdy: 23 Října 2007, 00:10:38 »
Dobrý večer,

nemám to tedy z osobní zkušenosti, zatím stále používám Ubuntu 7.04, ale podle více ohlasů zde na fóru se zřejmě jedná o bug nové verze.

Více např. zde :
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=15262.0

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #2 kdy: 23 Října 2007, 11:00:14 »
Prijde mi ze todle je takovej "killer bug" pro zacatecniky, kteri budou chtit s GG na linuxu zacinat. Protoze nejenze se zobrazi pouze cerna obrazovka, navic to spusteni trva zhruba tak trojnasobek normalniho casu. A samozrejme uz jsem musel poslouchat od par lidi jakze to vychovalovany kubuntu startuje nehorazne dlouho, kdyz preci vindousy jsou nabehly za chvilku.
- uzivatel je deviant

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #3 kdy: 23 Října 2007, 11:08:11 »
asi bych to negeneralizoval. co jsem tak četl, tak mi přijde, že problémy mají převážně uživatelé ATI grafik. jen mě nenapadá řešení.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

dodo_mt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #4 kdy: 23 Října 2007, 12:34:34 »
Pardon vsimol som si tu temu v Mobilnych zariadeniach dokonca som ju aj zmazal ale neviem preco tu ostala :)
Kludne mozete zamknut.

dodo
Pc: Mac Os X 10.7.3
Server: Ubuntu 11.10

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #5 kdy: 23 Října 2007, 13:19:00 »
asi bych to negeneralizoval. co jsem tak četl, tak mi přijde, že problémy mají převážně uživatelé ATI grafik. jen mě nenapadá řešení.

No jestli vam pripada mnozina uzivatel ATI grafik mrnava tak to negeneralizujte, ale vsadim se ze jejich pocet bude vicemene stejny jako u NVIDIE. Je to zkratka skoda, ze se takovy pomerne zasadni bug dostal do final release (tim spis ze v RC i v bete bylo vse v poradku).
- uzivatel je deviant

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #6 kdy: 23 Října 2007, 13:43:26 »
Taky mi to delalo u Kubuntu 7.10. Tak jsem v Grubu vypnul quit splash a uz to beha normalne, ale nevim jestli to bylo tim. V kazdem pripade uz bootuje jako driv. Mam ATI ;-)

Martin - ViPEr*CZ*

Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #7 kdy: 23 Října 2007, 13:46:25 »
Taky mi to delalo u Kubuntu 7.10. Tak jsem v Grubu vypnul quit splash a uz to beha normalne, ale nevim jestli to bylo tim. V kazdem pripade uz bootuje jako driv. Mam ATI ;-)
Jj toto jsem tu na fóru psal, že pokud jsem vypustil ty parametry bootování se asi tak o 300% zrachlí. Nevím čím to je, ale bude to podle mě nejspíš nějaký bug a určitě vyjde oprava časem...
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #8 kdy: 23 Října 2007, 15:12:05 »
asi bych to negeneralizoval. co jsem tak četl, tak mi přijde, že problémy mají převážně uživatelé ATI grafik. jen mě nenapadá řešení.

No jestli vam pripada mnozina uzivatel ATI grafik mrnava tak to negeneralizujte, ale vsadim se ze jejich pocet bude vicemene stejny jako u NVIDIE. Je to zkratka skoda, ze se takovy pomerne zasadni bug dostal do final release (tim spis ze v RC i v bete bylo vse v poradku).
já do toho tak hluboko nevidím, ale předpokládám, že ATI nepustili ovladače, tudíž je s nimi problém, ale netuším jak moc náročný je odladit systém pro ATI grafiky.
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #9 kdy: 23 Října 2007, 15:58:57 »
Ja do toho urcite vidim jeste min nez vy ale jako normalnimu uzivateli by me uplne stacilo, aby zustal stav z posledniho RC, Ati neAti. Nu ted uz s tim stejne nic nenadelame ;)
- uzivatel je deviant

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #10 kdy: 23 Října 2007, 16:00:58 »
Taky mi to delalo u Kubuntu 7.10. Tak jsem v Grubu vypnul quit splash a uz to beha normalne, ale nevim jestli to bylo tim. V kazdem pripade uz bootuje jako driv. Mam ATI ;-)
Jj toto jsem tu na fóru psal, že pokud jsem vypustil ty parametry bootování se asi tak o 300% zrachlí. Nevím čím to je, ale bude to podle mě nejspíš nějaký bug a určitě vyjde oprava časem...

pardon, jsem si nevsiml

Yohann

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 42
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #11 kdy: 23 Října 2007, 18:04:35 »
já mám přesně taky ten problém, mám notebook Dell, grafiku ATI X300, a při startu koukám tak 3 minuty na černou obrazovku.  :(
ThinkPad T61 Kubuntu 10.10 64
Nokia N900

phobus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 48
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #12 kdy: 23 Října 2007, 18:09:23 »
Ja som mal taky isty problem. Restartol som v recovery mode editoval menu.lst a znazal odtial quit splash. A uz to ide....

nezik

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 723
    • Chalupa Himmelreich
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #13 kdy: 23 Října 2007, 18:42:26 »
Ja do toho urcite vidim jeste min nez vy ale jako normalnimu uzivateli by me uplne stacilo, aby zustal stav z posledniho RC, Ati neAti. Nu ted uz s tim stejne nic nenadelame ;)
leda poprosit administrátory aby nahlásili bug
Ubuntu 16.04
Kdesu není první slovo Hanáckeho opilce po probuzení, ale příkaz systému.
Ubuntu - nejlepší pařba od Diabla II. ;D

b.art

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 226
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #14 kdy: 23 Října 2007, 19:07:30 »
Ja do toho urcite vidim jeste min nez vy ale jako normalnimu uzivateli by me uplne stacilo, aby zustal stav z posledniho RC, Ati neAti. Nu ted uz s tim stejne nic nenadelame ;)
leda poprosit administrátory aby nahlásili bug

Jako bug uz je to nahlaseno takze netreba duplikovat ;)
- uzivatel je deviant

dodo_mt

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Chyba bootovacii screen - Ubuntu 7.10
« Odpověď #15 kdy: 23 Října 2007, 20:04:42 »
Vyriesene podla tohoto navodu:

http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=10431

dodo
Pc: Mac Os X 10.7.3
Server: Ubuntu 11.10

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.