Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [vyřešeno]  (Přečteno 4360 krát)

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [vyřešeno]
« kdy: 24 Října 2007, 18:21:53 »
Ahoj,

po té, co jsem provedl čistou instalaci 7.10 mi přestal jít mikrofon. Ani při přehrávání uloženého záznamu nahraného pomocí Záznamu zvuku nic neslyším. Přitom ale když fouknu do mikrofonu, tak to ve sluchátkách slyším. A mikrofon není ani týden starý.

Někde v diskuzi jsem četl, že se v 7.10 změnily konfiguráky, ale nedočetl jsem se jak. Ví o tom někdo něco?

Díky
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 19:37:42 od Anna Taliánová »
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: v 7.10 přestal jet mikrofon
« Odpověď #1 kdy: 28 Října 2007, 09:00:28 »
Mne mikrofon tiez nejde. Uz som snad uvolnil vsetko...Pri kontrole system-zvuk - zaznam zvuku mi to pri alse vyhodi "Selhala konstrukce testovaci roury pro "gconfaudiosrc! audioconvert! audio resample! gconfaudiosink profile=chat. Vie niekto co s tym?? Samotrejme som skusal i OSS ale je to to iste.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

Ji31

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 182
Re: v 7.10 přestal jet mikrofon
« Odpověď #2 kdy: 28 Října 2007, 09:44:02 »
Mne mikrofon tiez nejde. Uz som snad uvolnil vsetko...Pri kontrole system-zvuk - zaznam zvuku mi to pri alse vyhodi "Selhala konstrukce testovaci roury pro "gconfaudiosrc! audioconvert! audio resample! gconfaudiosink profile=chat. Vie niekto co s tym?? Samotrejme som skusal i OSS ale je to to iste.

Já už to vím ::)
Je to tím, že když přejdeš na 7.10, tak se defaultně vypnou některý hodnoty v nastavení zvuku (vedle hodin vpravo nahoře pravým tlačítkem na ikonu repráčku a pak vybrat "Otevřít ovládání hlasitosti"). Pak jsem povolil a nastavil hlasitost u skoro všech šoupátek, který tam byly (pokud jich tam máš málo, tak si je musíš povolit: Upravit -> Nastavení a zaškrtat je tam) a najednou to už jede (jenom nevím, který to šoupátko to zrovna bylo, protože mikrofon jsem měl na plný pecky už předtím a nic, takže to muselo být nějaký jiný, nastavil jsem pro jistotu skoro všechny).
Linux is like a teepee. No Windows, no Gates, Apache inside

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: v 7.10 přestal jet mikrofon
« Odpověď #3 kdy: 28 Října 2007, 11:03:44 »
to som uz robil a nepomaha to. Neboj uz nieco v Ubuntu viem a tak som fakt skusil snad vsetko
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

fioler2

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: v 7.10 přestal jet mikrofon
« Odpověď #4 kdy: 29 Října 2007, 22:16:22 »
Zkoušel jsem alsamixer v terminálu i v GUI, Systém volby zvuk, apod. a nic. Něco mi psalo, že na konci nějaké cesty nesmí být /, ale nevypátral jsem to. Nemohl byste mi někdo poradit jak kompletně přeinstalovat zvuk?
« Poslední změna: 13 Prosince 2007, 19:36:30 od Anna Taliánová »

Broucek77

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [zatím NEvyřešeno]
« Odpověď #5 kdy: 06 Ledna 2008, 23:07:54 »
Ahoj lidi, mpodařil se vám někomu problém s mikrofonem vyřešit?
Taky mi to v Gutsy píše:
Selhala konstrukce testovací roury pro 'gconfaudiosrc ! audioconvert ! audioresample ! gconfaudiosink profile=chat'

...

Gargoyle

  • Host
Re: v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [vyřešeno]
« Odpověď #6 kdy: 08 Ledna 2008, 05:21:17 »
No tak mě to taky tohle píše, ale naštěstí to funguje.
Taky by nebylo špatný napsat, co kdo má za zvukovku, neboť mikrofón se píchá rovnou tam a může to bejt chybou ovladače.

Broucek77

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 16
Re: v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [vyřešeno]
« Odpověď #7 kdy: 09 Ledna 2008, 23:35:48 »
No, já sice zvuk z mikrofonu slyším v namixovaný reprech, pokud to zapnu, ale takové Skype bohužel zvuk nezachytává :o(

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [vyřešeno]
« Odpověď #8 kdy: 12 Ledna 2008, 12:56:28 »
no jak se zdá zatím to tedy nikdo nevyřešil, mikrofon je v dnešní době celkem důležitý takže jestli to ubuntu nějak neopraví tak mi nezbyde nic jineho nez prejit na widle kde ten mikrofon bez problemu funguje !!
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

doogle

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: v Ubuntu 7.10 přestal jet mikrofon [vyřešeno]
« Odpověď #9 kdy: 29 Února 2008, 23:48:40 »
Hele, měl sem stejnej problém. Mě pomohlo přeinstalování ALSA ovladačů.

Stačí v Synapticu dát vyhledat "alsa" a vše co je nainstalované (deafultně kolem 10 balíčků), přeistalovat.
Potom restart a hotovo, všechno o5 funguje!



doufám že to někomu pomůže

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.