Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak rozchodit tiskárnu Samsung SCX-4200?  (Přečteno 5604 krát)

antelao

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 122
Jak rozchodit tiskárnu Samsung SCX-4200?
« kdy: 30 Října 2007, 20:45:47 »
Dobrý den. Poradíte prosím, jak přinutit tu mojí tiskárnu aby tiskla v KUBUNTU 6.06?

S tiskárnou jsem dostal CD s ovladačem pro Linux. Nainstaloval jsem to pomocí:
Kód: [Vybrat]
sudo bash /media/cdrom0/install.shPak jsem přes Nastavení systému - Tiskárny - Přidat projel průvodce přidáním. Podstatný je asi tento krok:Tu cestu mi to nastavilo automaticky ...

Po dokončení průvodce mi tiskárna bohužel netiskne. Test tiskárny dopadne následovně:

Poradíte prosím jak dál, nevím si s tím rady ... :-(

Plotinus

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Jak rozchodit tiskárnu Samsung SCX-4200?
« Odpověď #1 kdy: 11 Února 2008, 23:18:58 »
Nedávno som kúpil túto tlačiareň. Hľadal som ako to rozchodiť a nič, až nakoniec som ešte skúsil presne návod, ktorý je na stránke samsungu a tlačiareň tlačí i skener funguje bez problémov. http://www.samsung.com/sk/support/productsupport/download/FileView.aspx?cttfileid=828690&type=&typecode=&subtype=&subtypecode=&cmssubtypecode=&model=SCX-4200&filetype=DR&language=&LSSI=/sk/module/ssi/left/lmenu_multifunctionproducts_lasermultifunctionproduct.sec&RSSI=/sk/module/ssi/right/rmenu_multifunctionproducts.sec
Stiahom som ten súbor, v terminály som sa prihlásil ako root a spustil  [root@localhost root]#./cdroot/autorun. Spustil sa inštalačný program a všetko už potom išlo samo. Neviem, či je to podstatné, ale v nastaveniach je samsung scx 4200 pripojená ako sieťová tlačiareň.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Jak rozchodit tiskárnu Samsung SCX-4200?
« Odpověď #2 kdy: 12 Února 2008, 08:02:29 »
já mám se samsungem dobrou zkušenost... mám tady Laserovku od jmenovaný firmy a ovladače už byly v kubuntu rovnou, nemusel jsem nic instalovat...
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.