Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Rozlišení liveCD  (Přečteno 1620 krát)

Vláďa

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 65
Rozlišení liveCD
« kdy: 31 Října 2007, 10:36:56 »
Zdravim,

jelikož se mi při aktualizaci Kubuntu z 7.04 na 7.10 sesypalo a systém zůstal v dost nepoužitelném stavu někde mezi, rozhodl jsem se celý systém nainstalovat znovu. A protože veškeré návody a postup jsou dělané na Ubuntu a v Kubuntu 90% z nich nefunguje, tak jsem se tentokrát rozhodl dát po dlouhé době opět šanci Gnome.

Problém ale nastal hned při pokusu systém nainstalovat. LiveCD nabootovalo v rozlišení 640x480 a ať při startu nastavuju co chci, rozlišení se nehne. V tomhle rozlišení mi samozřejmě instalační okno vyjede mimo obrazovku a nelze kliknout na "Vpřed", protože to tlačítko je mimo okno.

Další věc je to, že nejde nastavit připojení k internetu. Zadám IP, masku, gateway a DNS a stejně to nefunguje. V Kubuntu jsem s tím problémy nikdy neměl.

Takže moje dotazy:
1) Jak donutit Ubuntu nastartovat s vyšším rozlišením, případně jak změnit rozlišení za běhu?
2) Jak nastavit a spustit síťový připojení z LiveCD?

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Rozlišení liveCD
« Odpověď #1 kdy: 31 Října 2007, 11:50:49 »
Nenapisal si aku mas zostavu a hlavne gr. kartu. To nizke rozlisenie sa da obist tym ze si okno posunies mimo obraz tak aby si videl tlacidla. To sa da pomocou drzania alt a tahanim okna lavym tlacidlom mysi.
Siet v liveCD mne funguje iba ak nastavim IP a ostatne veci a potom odpojim a znova pripojenim eth0 pomocou fajky vedla sietovaho adaptera v System->Sprava->Siet.
« Poslední změna: 14 Ledna 2008, 15:32:47 od Anna Taliánová »
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

Ilja Iljič

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 69
Re: Rozlišení liveCD
« Odpověď #2 kdy: 31 Října 2007, 19:48:52 »
ad 1) Na notebooku (nikoli na desktopu) se mi to tradičně při instalacích chová obdobně. Řešením je normálně nabootovat a pak se pokusit změnit rozlišení nikoli cestou Systém-->Volby-->Rozlišení obrazovky, ale postupem Systém-->Správa-->Obrazovky a grafické karty. Zde na kartě Obrazovka klikněte na Model, načež zvolte odpovídající možnost. Máte-li širokoúhlý, nezapomeňte zaškrtnout checkbox Widescreen Monitor. Alternativně by mělo jít spustit v terminálu displayconfig-gtk. No a kdyby nešlo ani to, pak dpkg-reconfigure xserver-xorg by snad mělo fungovat vždy.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.