Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Titulky do DVD  (Přečteno 3670 krát)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Titulky do DVD
« kdy: 31 Října 2007, 20:32:52 »
Zdravím, půjčil jsem si film a zkopíroval jeho obsah na disk a vznikly mi klasicky dve slozky VIDEO_TS a AUDIO_TS nebo něco takového, kde v VIDEO_TS mám spoustu VOB souborů. Teď jsem si stáhnul český titulky a chtěl bych je nějak zakomponovat do toho filmu. Musim ten film nějak převádět do Divx? Nebo je tam můžu dát již takhle? Děkuji.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Titulky do DVD
« Odpověď #1 kdy: 01 Listopadu 2007, 19:45:00 »
Myslím, že ten film budeš muset zkonvertovat, neznám žádný způsob, jak takovým způsobem editovat přímo DVD strukturu. btw. titulky na DVD jsou vlastně průhledné obrázky, které se vkládají do obrazu, čili klasické titulky v textovém souboru nejdou použít.
Kubuntu forever :-)

Duffy

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 436
Re: Titulky do DVD
« Odpověď #2 kdy: 03 Listopadu 2007, 11:04:52 »
ok, to je škoda :(, a nevíte někdo o nějakém jednoduchém způsobu konverze? Klidně i přes konzoli, když to bude jednoduchý.
Notebook Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526 s Ubuntu 8.04. Po dlouhém zkoušení jsem zůstal u Ubuntu a GNOME.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Titulky do DVD
« Odpověď #3 kdy: 04 Listopadu 2007, 09:13:56 »
ok, to je škoda :(, a nevíte někdo o nějakém jednoduchém způsobu konverze? Klidně i přes konzoli, když to bude jednoduchý.

Nejdříve musíš konvertovat DVD do jediného VOBu pomocí mplayeru
Kód: [Vybrat]
mplayer dvd://1 -dumpstream -dumpfile rippeddvd.voba pak použij program Avidemux pro konverzi do čeho chceš. Je to celkem lehké. Pokud ti nevadí angličtina, tak zde najdeš step by step návod, ale i tak je to velmi lehké.

Všechno potřebné najdeš v repozitářích Ubuntu, takže nemusíš nikde nic shánět.

Poslední věc, pokud budeš chtít konvertovat VOBy které už máš na disku, tak musíš mplayeru říct, kde je má hledat parametrem
Kód: [Vybrat]
−dvd−device cesta_k_adresari_kde_je_VIDEO_TS
Kubuntu forever :-)

Michal Maňas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 76
    • http://wiki.ubuntu.cz/MichalMa%C5%88as
Re: Titulky do DVD
« Odpověď #4 kdy: 10 Února 2008, 00:14:36 »
DVD lze přehrávat s vlastními titulky pmocí VLC media player (verze 0.8.6c)

Musíš mít k dispozici:
adresář s obsahem VIDEO_TS
soubor s titulkama .srt - soubor může mít libovolný název

1) Spustit VLC
2) Soubor/Otevřít - Otevřít několik vob souborů v adresáři VIDEO_TS. Označovat soubory od posledního, aby se přehrávaly od prvního. Prostě na tom řádku musí být napsané v takovém pořadí, jak se budou přehrávat.
3) Zaškrtnout použí titulky a načíst .srt soubor s titulky
4) .srt titulky jsou (alespoň u filmu na čem jsem to zkoušel) jako stopa 1. V lokálním menu vybrat Titulky/Stopa 1
(Někdy je třeba znovunačíst - v lokálním menu titulky/stopa 1/stopa 2/nebo několikrát kliknout na stopa 1)



 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.